Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvigyem pszihológushoz a 7...

Elvigyem pszihológushoz a 7 éves lányomat, mert rengeteget hazudik ? Vagy mi más segítget ?

Figyelt kérdés
Probáltam szépen elmondani neki , hogy ez rossz dolog . Csúnyán is , mert volt , hogy kiborultam ...Mondtam neki , ha elmondja igazat nem kap büntetés , nem leszek mérges bármit csinál , csak a hazugság miatt .. van 2 testvére , szóval tudom , hogy egy gyerek füllent néha , de ez durva amit ö csinál . Szeretem imádom , de lassan azt se hiszem el amit kérdez ...mit csináljak ? Volt valaki ilyen helyzetbe ? Pszihológus tud segíteni , vagy kihez forduljak ,hogyan ?

2020. júl. 27. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Vagy ilyen betegség (nem biztos, hogy nála is fennáll), a neve confabulatio.

Meg kell vizsgáltatni gyermekpszichológussal, feltétlenül.

Lehet, hogy álomvilágban él, valami hiányt pótol, vagy több személyes törődést akar kicsikarni.

[link]

2020. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Testi fenyítésből tanul a gyermek.
2020. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Ismerek ilyen 6,5 éves lányt. A múltkor beadta a gyerekemnek hogy Olaszországban járt iskolába(nem, sosem laktak kint, ráadásul ovis volt) Ha látunk egy bogarat, mondja ő is. Ha voltunk valahol, ő is. Ha BÁRMI van, család barátok program, baleset, történés, ő is, sőt neki jobban ment, ő durvább rossz dolgon van túl(nem).


Még szemethunynak felette, mert kicsi, nagyon élénk a képzelete, élje ki művészetben. Azt mondják remekül rajzol, hát nem tudom.


Szerintem meg kellene tanulnia, hogy elèg jó ő is és az élete is. Annyira imádják, sztárolják, hogy azt hiszi neki mindenben a legjobbnak kell lennie, csak akkor szeretik..


Nem tudom.


Ettől viszont nem rossz gyerek, érzékeny, sértődékeny, barátságos, nyitott..

2020. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem árt ha látja szakember. Nehogy a ti viszonyotok lássa kárát.
2020. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ismertem két ilyen felnőttet, mindenki tudta, hogy hazudoznak, és udvarias szánalommal kezelték őket.
2020. júl. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Kisfiam volt hasonloan. Mi ebbe belefáradtunk 6 éves korában. A hazudozás ment csak. Egy normális beszélgetésünk nem lehetett vele mert azt is lehazudta ami abban a pillanatban történt.

Pszichológus javaslatára művészeti foglalkozásra hordtuk, festés, gyurmázás, agyagozás. Irányított foglalkozásra is vinni kezdtük.

Amikor hazudott akkor büntetést kapott.

2020. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
És mi változás történt?
2020. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem osztálytársam volt ilyen, még általánosban. 8.-ban még hazudozott, addigra már meg szoktuk. Azóta nem tudom, hogy abbahagyta-e, de szerintem nem. Ráadásul olyan dolgokban hazudott, amiben neki semmi haszna nem volt, csak úgy hazudott. Pl. nem a lila a kedvenc színe, hanem a kék, vagy nem a féltesója, hanem a mostoha tesója, volt régen kutyája, pedig amúgy soha nem is volt, ilyenek..
2020. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk egy fél évig volt némi többszörös hazudozás iskolakezdés környékén. Nem ilyen meseszerű nagyotmondás, hanem "csak" kijátszotta az embereket egymás ellen. Be is hívtak ezért. Olvastam, hogy ez életkori sajátosság is lehet. Igazából akkor hót komolyan elmagyaráztam, hogy sajnos ha ilyet csinál, folyton ellenőriznem kell, mert bizalom meg nagyfiús önállóság csak annak jár, aki igazat mond. A tanítónéniknél mindig lecsekkoltam, hogy igazat mond-e, mit lehet és mit nem és mit kell és hogyisvolt, ők is nálam, hogy mit engedtem meg, szóval összefogtunk picit, neki meg ciki volt szerintem, azt meg sosem bírta, ha kontrollálják. És nálunk is volt büntetés, de olyasmik pl. nem vihette be, amit akart (pedig az akkor nagy népszerűségi faktor volt:)) Neki az igazságérzetére meg a logikájára azért mindig lehet hatni. Egyébként akkoriban a személyisége is nagyon megváltozott, hisztisségre is szinte visszament dackorszakosba, de közben nagyon-nagyon csak a kortársaknak akart megfelelni, úgyhogy biztos valami hirtelen érési ugrás volt ez nála. Aztán hál'Istennek tényleg kinőtte.
2020. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!