Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermeketek megeszi zöldsége...

A gyermeketek megeszi zöldséget és/vagy gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

A 2 és 4 évesem nem eszi meg a spenót, most smoothieba szoktam rakni, úgy megisszák.

Azon kívül a nagyobbik a tököt, gombát, paprikát, borsót nem eszi, szóval főzeléket konkrétan alig tudok főzni(a krumplit szereti, de a főzeléket abból sem eszi). A kisebbik brokkolit, paprikát szintén nem. Gyümölcsöket a kicsi mind megeszi szerencsére de a nagy csak almát, szedret, málnát eszik. Turmixba rakok néha banánt, hogy legalább úgy megigya. Valami tipp, mit lehet csinálni?Vagy hagyjam?

Karfiolt és karalabét én sem szeretem, így azt még ők sem ettek, érdemes lenne venni hátha nekik ízlik?


2020. júl. 27. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Megesznek mindent, még a csomagolást is :P Két ovis sáskám van.


A nemevő barátok amúgy sütiben megeszik az ilyeneket, szóval spenótos csavart, almáspite, vagy akár a zöldségfasírt. A fontos nekik, hogy ne lássák pontosan, miből van :D

2020. júl. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Minden zöldséget és gyümit imádnak, nálunk a hússal vannak bajok a nagynak. A kicsi mindent IS megeszik. 😄
2020. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

2 éves lányom van, szereti az epret, körtét, almát, barackot, szőlőt. Nem szereti a banánt, dinnyét, narancsot. Zöldségek közül megeszi a zöldborsót (kicsipegeti a rizibiziből😅), hagymát (natúran, úgy ahogy van...) répát, levesben a leveszöldségeket, de csakis levessel, babfőzeléket, sóskát (de csak amit a mama főz), spenótot, a karfiolt, csillagtököt, cukkinit csak rántva, paradicsomot meg mindenhogyan, gomba is ízlett neki. Brokkoli, tök, paprika nem jött be neki.

Én nem szívbajoskodom, ha nem eszi meg ebédre, akkor megkapja vacsira, ha akkor sem, akkor így járt. Nem vagyok konyhai cseléd.

2020. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen azt is kínáld amit te nem eszel .Illetve mindig kihagyással visszatérhetsz rá. Pl én utálom a halat. Megkóstolta a gyerekem öklendezett tőle. Majd most a szüleimnél voltunk ,anyukám kínálta a gyereknek ,mondom nem szereti hagyjad ,erre bevágott egy csomót és hümmögött ,hogy milyen finom.
2020. júl. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagy 5.5 éves. Főzeléket abszolút nem eszik. Max salátát vagy szimplán a szendvics mellé rakva frissen vágva meg savanyúságot. A kicsi 2.5 éves, neki gyakorlatilag mindegy mit teszek elé mindent jó ízűen megeszik,de lehetőleg legyen hozzá hús 😅
2020. júl. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2.5 éves a lányom.Tavaly mindenféle gyümölcsöt megevett meg tökön,cukkinin kívül a zöldségeket is.Idén az almán kívül gyümölcsöt semmit.A tök fóbiája is megmaradt és inkább nyersen eszi amit lehet, főzve nem kapkod semmiért.Nagyon macerás lett.
2020. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
ne főzd össze, akkor fura lesz az állaga. próbáld meg nyersen vagy sütve. én felnőttként sem eszem meg a főzeléket, tudom hogy ugyanaz a zöldség mint nyersen, de túl fura.
2020. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Van amit megeszik, van amit nem. Gyümölcsből a málnán és a sargadinnyén kívül mindent. Zöldség már neccesebb. Tökfélék, gomba, zöldbab, brokkoli egyáltalán nem. Répa, karalábé, káposzta csak nyersen. A többit mindenféle formában megeszi, a spenótos-csirkés penne az egyik kedvence. Kicsi korában kb. oviig, mindent megevett, azóta válogatósabb.

Engem gyerekkoromban konkrétan ki lehetett kergetni a világból a főzelékekkel. Utáltam hogy olyan puhák lesznek a zöldségek, a rántásról már nem is beszélve.

Szóval én is azt javasolnám, próbáld más formában: pl. krémlevesben, tésztaszószban "elrejtve", tócsniba belereszelve vagy akár nyersen joghurtos mártogatóssal. Hátha valamelyik beválik.

2020. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy a gyümölcsökből így nyáron lehetne esetleg fagyi. Joghurttal összeturmixolva, kis jégkrémformákba szoktam fagyasztani. Így is elbujhat 1-2 nem annyira kedvelt gyümölcs a többi között.
2020. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Kipróbálom, amiket írtok:) Ez a fagyis ötlet nem is tudom, hogy nem jutott eszembe egész nyáron..
2020. júl. 28. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!