Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év körüli gyermeketek...

4 év körüli gyermeketek mennyi gyümölcsöt eszik egy nap? Milyeneket?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

délelött az oviban esznek amiket mi szülők beviszünk:alma ,banán,kivi,narancs,mandarin de valaki szokott befőtett is bevinni én szoktam citromot is felkarikázzák nekik egy pici cukorra leszórják.

Itthon meg szokása hogy este a mesenézés közben elnyammog egy almát vagy narancsot!De ez már vacsi után és fogmosás előtt van!

Amúgy én azt gondolom hogy eszik amennyit eszik nem fogom neki erőltetni mert a szükséges vitaminokat,ásványi anyagokat nem ebből a napi pár szem gyümiből fogja fedezni!A mai gyüm-zöldségeknek közel nics olyan tápértékük mint 40-50 évvel ezelőtt!

2014. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit én adok neki, az napi minimum kb 2-3 almányi mennyiség. De ezen felül az oviban is mindig van felvágva nekik tízórai időben, és vagy ebéd után vagy uzsiidőben, ebből is szokott enni, így aztán a pontos mennyiséget nem tudom. Szereti a gyümölcsöket, amennyire meg tudom ítélni, többet eszik, mint a korosztálya általában. Heti 2x tuti bevág egy üveg befőttet is vacsi után, vagy kér konzervananászt (nagy kedvence, tudom, a cukor miatt nem túl egészséges, de amúgy nem nagyon eszik semmi édességet)
2014. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. vagyok. azt elfelejtettem írni, hogy az epren, málnán, szedren kívül minden gyümölcsöt nagyon szeret (kedvencei az alma, barackok, narancs, ananász, görögdinnye). Főleg nyersen eszi, de befőttben, konzervben is szívesen fogyasztja. Sokszor van nálunk s.k. gyümölcsjoghurt, fagyi stb is a szezongyümikből, azt is mind imádja. Viszont a rózsaszín hagyományos gyümölcslevest valamiért nem eszi meg, csak a görögös fajtát, de az korlátlan mennyiségben elfogy (minden nap megenné, ha nem unnám csinálni)
2014. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!