Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermeketek megeszi zöldsége...

A gyermeketek megeszi zöldséget és/vagy gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

A 2 és 4 évesem nem eszi meg a spenót, most smoothieba szoktam rakni, úgy megisszák.

Azon kívül a nagyobbik a tököt, gombát, paprikát, borsót nem eszi, szóval főzeléket konkrétan alig tudok főzni(a krumplit szereti, de a főzeléket abból sem eszi). A kisebbik brokkolit, paprikát szintén nem. Gyümölcsöket a kicsi mind megeszi szerencsére de a nagy csak almát, szedret, málnát eszik. Turmixba rakok néha banánt, hogy legalább úgy megigya. Valami tipp, mit lehet csinálni?Vagy hagyjam?

Karfiolt és karalabét én sem szeretem, így azt még ők sem ettek, érdemes lenne venni hátha nekik ízlik?


2020. júl. 27. 20:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne főzelékként találd.

Nekem nyersen és főve is megeszik, de főzelékként alig. Próbáld meg paradicsom szószba főzni, currys ízesítéssel, vadasként....


Pl. Padlizsán, édesburgonya, zeller, sárgarépa, paradicsomszósz, só, bors, kiskanálnyi cukor, kakukkfű (vagy vmi zöldfűszer, amit szeretsz). Felkockázol mindent és megfőzöd. Hozzá tepsiben sült krumpli (azzal jobban csúszik, mint rizzsel 😊).

2020. júl. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik az elkeszitesen, fuszerezesen. Az enyémek pl a borsót megeszik ha borsóleves van, vagy borsós máj, vagy borsópüré. Ha főzelék, akkor nem. Aztán a répát a nagy csak nyersen szereti, a kicsi csak megfőzve, levesben. Karalábé ugyanez. Paradicsomot, paprikát, uborkát mind a kettő szívesen eszik szendvics mellé vagy szendvicsben, megfőzve viszont nem szeretik egyiket sem. A karfiolt és a brokkolit krémlevesként szokták enni, esetleg megfőzve, köretként. A gyümölcsök közül majdnem mindent szeretnek, egyedül a szilvát nem. Viszont gyümölcsöt főleg csak nyersen esznek, a gyümölcsös tortákat, süteményeket, leveseket nem szokták megenni.

Szóval ha egy két dolgot nem szívesen esznek meg, ne add fel, próbáld más módon elkészíteni, fűszerezd máshogy. De az is lehet, hogy egyszerűen csak például a spenótot tényleg nem szeretik, sokan nem szeretik a spenótot. Azt az enyémek megeszik, de csak azt a fajta spenótfőzeléket amit én főzök.

2020. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A spenótot ne erőltesd főzelék formájában. Ha soothie-ban megisszák, az remek. De akár adhatod nekik simán megmosva a spenótlevelet, lehet, hogy elrágcsálják. A főzeléket ne erőltesd, kb. sehol a világon nem létezik, csak Magyarországon. Ahogy írták a többiek, számtalan más módon el lehet készíteni a zöldségeket. Nálunk kedvenc a zöldségfasírt, az uborka+répacsíkok, a saláta öntet nélkül, a zöldségkérmlevesek. Gyümölcsből mindent megeszik a gyerek, szerintem a tieid is rákapnak előbb utóbb. Az enyém mindig úgy szokott rá egy-egy új gyümölcsre, hogy élből elutasította, de amikor látta, hogy milyen jóízűen eszem, megkívánta.
2020. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez részben evolúciós szempontból alakult ki, ne kezeld úgy mint hisztit. A gyerekek érzékenyebbek a keserű ízre, mert a természetben ezek gyakran enyhén mérgezőek, és a mennyiségek miatt míg egy felnőtt túlélné, egy gyerek belehalhat.


Tinikorban elkezd felnőttesedni az ízlelő rendszer, a gyerekek hirtelen megszeretik a kávét, brokkolit, málnát.


Főzelék helyett pár miliméter vízben párolva a legtöbb zöldség finomabb.

Gusztább is, pl brokkoli szép élénk zöld és tartása van, nem pedig szürke és szottyos.


Spenótot is ugyanígy, kis fokhanymával. Spárgát, curborsót csak pici sóval.

Répát picit tovább kell párolni, de az is jó.


Ne azon pörögj, hogy mit nem eszik meg, mert akkor kényszernek érzi. Tedd vonzóvá a zöldségeket, legyen belőle mesebeli lakoma.


Csináljatok pikniket, pl szőlő, sajt, alma, kekszek, olivabogyó, párolt répa, dinnye, szörp.


Sushi készítés jó program, és gyerek is bevonható. Lefőzöd a ragadós rizst, megvárod míg kihül. Rizsbor meg ilyenek nem kellenek igazán bele, csak legyen jó tapadós. Reszelt répa, uborka, sajtkrém, omlett, csirkemell, tonhalkonzerv, paprika mind mehet bele, nem csak a méregdrága lazac.

Ha ő rakja össze, gyúrja a rudakat, akkor vonzóbb lesz számára.

Csináljatok mellé kis "teaszertartást", nem kell sok, csak egy tálca meg pici kupicák, pl felespohárból vagy tojástartóból inni a teát, mindegy, csak megmozgassa a fantáziájukat...különösen a négy éves imádni fogja.


Salátába ilyenkor nyáron mehet az ehető virág is. El lehet játszani, mint tündérlakoma, mézes saláta öntettel.

2020. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tegnap vettem karfiolt es ma ebedre csinaltam felfujtat, amit csirkemellel szoktam egyebkent csinalni, de a gyerekeknek csinaltam egy keveset karfiollal is es mind megettek, meg is lepodtem ugyh ez a karfiol ez bejött nekik:) örülök hogy végül kiprobaltuk.

2020. júl. 29. 17:35
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha inkább több gyümölcsöt vagy zöldséget eszik meg, mint amit nem, akkor azt a egy-kettőt ne erőltessétek. Én felnőtt vagyok, de mai napig nem bírom megenni a banánt semmilyen formában.
2020. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!