Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Helyes, ha hagyom írni?

Helyes, ha hagyom írni?

Figyelt kérdés

4 éves lányom mostanában "írni tanul(na)". Minden szót, amit leírva lát, megkérdez, hogy milyen betűkből áll. De nagyrészt már tudja is.

Ma simán leírta nekem a mágneses táblára, hogy "Vivié" (nem ez a neve!)

És meg is mondta, hogy ezt írta le. Nyomtatott betűkkel.

...


Én nem igazán örülök neki. Szerintem még kicsi ehhez. Egyszer-kétszer mondtam neki, hogy ezt majd iskolában megtanulod. De nem igazán lehez eltéríteni.


2020. aug. 1. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Hagyjad már,hagy írjon!
2020. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha a zsenik szülei is így álltak volna a gyerekükhöz, sosem bontakozott volna ki, hogy ők kiemelkednek az átlagból. Mi az, hogy kicsi hozzá? Mihez képest? Magától érdeklődik és te elnyomnád csak azért, hogy majd a nyájjal együtt haladjon?
2020. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő erdeklodik, akkor hagyni kell. Erőltetni meg nem szabad. Ez az általános szabály.
2020. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nem lesz.

Most ez újdonság neki :)

2020. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb gyerek ilyen korban másol nyomtatott betűket. Óvoda végére a legtöbb betűt ismerik és szavakat, neveket helyesen leírnak. Az iskolában nem nyomtatott betűkkel fognak írni, lesz mit tanulnia.
2020. aug. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

De jó lenne,ha a gyerekek többsége 4 évesen elkezdene "írni".

De te meg elnyomod,hogy úgy haladjon mint egy birka a nyájjal.

2020. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan már! Ez egy készség. Olyan, mint ha én a 8 hónapos lányomat mindig hanyattlökném, hogy ne állj még fel, kicsi vagy hozzá! Pedig magától csinálja és ortopédiailag teljesen helyesen. Én öt évesen folyékonyan olvastam. Szerinted a szüleim elvették az összes mesekönyvemet, hogy ne tudjak olvasni? Nem, még többet olvastak velem, és máig ez a kedvenc időtöltésem.

Segíts neki! Játékos feladatokkal, készségfejlesztőkkel, szép ceruzákkal. Tudod, mekkora előnnyel fog indulni a suliban? Miért vonnád meg tőle?

2020. aug. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5ös:nem másol. Magától ír.


Úgy gondolom, hogy jelenleg másra kellene koncentrálnia. Azokra a dolgokra, amikben el van maradva.

2020. aug. 1. 12:24
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van 7nek.

Ilyen alapon:

-aki 5 hónaposan járni akar,azt el kell lökni.

-aki 7 hónaposan beszélni akar,annak be kell fogni a száját.

2020. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Inkább segíts neki az írásban,ne fogd vissza!
2020. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!