Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem gyomorforgato...

Szerintetek nem gyomorforgato hogy egyesek kihasznaljak a gyermekeinket ilyen modon?

Figyelt kérdés

A minap lattam az egyik varosban, hogy a gyeremekeknek ilyen kozos kis program volt. Voltak ilyen gagyi jatekok, amikhez nem kellett venni jatekokak: pl. oltozos verseny, wc papir( mumianak tekertek be egymast). Kozben folyamatosan fotozgattak oket, odaadtak a kezukbe az unios palyazatos muanyag tablat ( biztosan lattatok mar ilyet, ilyen Szechenyi 2020-as). Ebedkor is, meg fel is szegeltek az egyik fara a tablat, mikozben a gyerekek elfogyasztottak a 2-2 db palacsintat. Ekkora szinten fotoztak mindenkit.

En elegge gyomorforgatonak talalom, ugyanis tutira nem a gyerekekre koltottek a palyazati penzt, hanem konkretan kihasznaltak erre a gyerekeket. Nektek mi a velemenyetek?


Bocsanat mindenkitol az ekezetek miatt.


2020. aug. 6. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem a szülők beleegyezése nélkül nem fotózhatnának.


Nem tudom mennyit kaptak, de ilyenkor a legnagyobb összeg a táboroztatók zsebében landol, azt a sok felnőttet ki kell fizetni, a helyszínt ki kell fizetni, szállást, egészségügyi akármit.


Fotózni meg azért kell, hogy bizonyítsák, mire költöttek, ez mindig feltétel.


Nem tudom milyen palacsintát ettek, de egy 600 ftos 300gos lekvárral kb 5 palacsintát lehet megtölteni.

2020. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
A tábla szükséges, előírás minden pályázathoz, valamint fotózni is szükséges, e nélkül nem lehet rendezvényt tartani. A gyerekek gondolom nem fizettek semmit. Jól érezték magukat, kaptak palacsintát is. Nyilván a szervezők jól jártak, de nem hiszem, hogy a gyerekeknek bármi káruk származott belőle!
2020. aug. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztosan jol ereztek magukat a gyerekek, de azert ha belegondolok, mas gyermekeit hasznalja az kapzsi celjaiert cserebe.
2020. aug. 6. 08:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Sem egeszsegugyi ellatas nem volt a helyszinen, sem szallas nem volt. Egyszeruen a kozteren jatszottak, majd megteritettek es ennyi.
2020. aug. 6. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

És aki a gyerekeikkel kampányol vmiért?

Nekem az volt visszataszító, amikor kivonultak az anyukák szoptatni, mert valakit megszóltak egy étteremben.

2020. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell elvinni, engedni a gyereket ilyet helyre és megoldott a dolog.
2020. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem derül ki, hogy ez milyen program, így nehéz megítélni, hogy ez félnapos valami volt vagy valaminek a része.

Nem kelek a védelmükre, mert nem ismerem a körülményeket és, hogy milyen pályázat volt. Annyit hozzátennék, hogy a pályázatok nem csak a kapzsik meggazdagodására vannak. Mi a gond mondjuk azzal, ha megfizetik őket? Szerintem semmi.

A fotózást már fentebb írták. Vannak külön emberek, akiknek az a feladatuk, hogy ellenőrizzék, hogy minden úgy történt ahogy beszámoltak róla, a számlák megfelelnek-e az elszámolásnak. A fényképeknél meg még sokszor a fejeket is megszámolják! Ha te azt mondod, hogy 100 fő volt ott, a képeken meg csak 20 van, akkor az komoly bűntetést vonhat maga után. Plusz beleegyezés is kell a szülők részéről...

A számodra nem megfelelő, silány program pedig betudható akár a covidnak is. Sajnos most sok pályazatnál van, hogy muszáj megcsinálni a kialakult helyzet ellenére is. Pl.: nekünk is lett volna nyár elején egy speciális program, ami ugye elmaradt, aztán kaptunk levelet június végén, hogy szept 30-ig valósítsuk meg.

A pályázatokat és azoknak a rendszerét akkor látja át az ember, ha benne van.


A gyerek kihasználása szerintem akkor undorító, amikor önös érdekből történik, egy eszközzé válik, mint pl ahogy az 5-ös válaszoló írta vagy, ha pl koldulnak gyerekkel....

2020. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

mi rendszeresen szervezünk ilyesmit a Gyerekesély Programon belül. Elmondom neked, itt nem a félnapos rendezvény volt amire szerinted a szervezők milliókat zsebretettek, hanem valószínűleg egy programsorozat része, amiben a háttérben folyamatosan, több szakember dolgozik. Nálunk pl. 5 szakmai koordinátor, családmentorok, családsegítők, szakmai vezetők kemény munkája van a háttérben, és nem a 2 palacsinta van elszámolva.

A fénykép alap, az kell, ha valóban nem írattak alá beleegyezőt veletek, az gáz, de az is lehet, hogy felismerhetetlenül voltak fotózva (pl. háttal), vagy akit nem ismertek gyerek, annak az arcát kitakarták/levágták. Nálunk a településen pl. ha elmész egy ilyen rendezvény mellett, nem is gondolnád, de minden résztvevőt valamelyik kollega személyesen ismer, beleegyező nyilatkozatokat mindenki aláírta

2020. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!