Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nőként mikor láttál először...

Nőként mikor láttál először herélést? Másnak is gyomorforgató érzés?

Figyelt kérdés

Fiatal nőként vidékre költöztünk, előtte kutyát macskát láttam csak.kitaláltuk hogy kertes ház van, tartsunk állatokat.Utána szembesültem azzal hogy bizony a fiú állatokat)itt kanoknak vagy kitudja miknek nevezik őket),herélni szokták.Sajnos mi is vettünk disznókat, és volt köztük kan malac is.Átéltem az első herélést, ráadásul több is volt egymás után, meg a disznók se kicsik voltak már, undorító volt.De itt az embereknek ez hétköznapi, akik jöttek segíteni lefogni, azok előtte már pálinkázni átjöttek, kettejük felesége is átjött, és úgy beszéltek arról hogy ki kell herélni a kanokat, mintha a legtermészetesebb dolog lenne.Még a fejem is fát utána, meg hányingerem volt.

Másnak is ilyen élmény volt ez?



2018. dec. 31. 09:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
A disznó húsának íze miatt csinálják, nem szórakozásból. Ha már a herélésre így reagálsz, mi lesz veled a disznóvágáson? :D Hidd el, van a disznó herélésénél jóval gyomorforgatóbb dolog is. Persze nem mindegy, hogy valaki ebben nő fel, vagy bele csöppen. 25/N
2018. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Mq már elaltatják és úgy.
2018. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Amiket nekem meséltek meg hallottam a szomszédasszonyoktól ilyen hogy altatás nem tudom hol csinálják?Itt kivágták a disznó heréket, azt mondta aki csinálja, szakember elvileg,hogy csak bizonyos súly felett adnak a tökébe érzéstelenítőt, kisebb súlyban kibírj a disznó ha kivágják neki.

Nézni is rossz volt.

2018. dec. 31. 10:39
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
Ha ennyire zavar, akkor MINEK NÉZTED??!?!?!? NEKED ott sem kellett volna lenni, ez a férfiak dolga (volt mindig is)!
2018. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Milyen férfiak dolga?Itt a két férfi felesége is kinn volt,azt nekem kommentálták az eseményeket, hogy most hogy vágják ki neki,ennek kicsi töke van, annak meg mekkora. meg ilyenek.Ezért nem értettem hogy vidéken ilyenek az emberek.Lehet városi voltam, de fura akkor is.
2018. dec. 31. 10:55
 6/26 anonim ***** válasza:
96%
Hát, ha még azt is elmondták volna, hogy ezt az orvos összegyűjti, és megfőzi pörköltnek, akkor tuti elájulsz. Pedig így van.
2018. dec. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Fúj na azért ez már gusztustalan.Előtte még a disznóban volt a töke, utána meg egyből pörköltnek megeszi?Ez kimaradt, de még jó hogy élőben nem mondták.
2018. dec. 31. 11:00
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

Elkell keserítselek de a parasztoknál ez tök általános sajnos. Ők csak haszontárgynak, élvezeti cikknek tekintik a jószágot, nem érdekli őket ha fáj nekik vagy ha lehetne humánusabban is!

Lesznek még meglepő dolgaik és sokszor fog még a hányinger kerülgetni téged! Kár volt oda költözni!

2018. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Jesszus, ezt a a hisztit. A here finom kaja. Te meg nyifogás helyett ne egyél húst, hiszen előtte a hús az állatban volt. ALAP hogy herélik a disznót, különben kár tartani, szart se ér a húsa, ehetetlenül büdös, ráadásul a kan agresszív lesz. Utána , ha valamelyik családtagodból kiharap egy darabot- én láttam ilyet ivaros kandisznónál- AKKOR kell nyafogni hogy ja, ne heréljenek mert gusztustalan.
2018. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
És igen kár volt falura költözni. A megjátszós,álszent nők maradjanak csak a városban, ahol hazudhatnak maguknak hogy hogy kerül a hambi az asztalra.
2018. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!