Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem rám néz mikor...

Miért nem rám néz mikor hozzám beszél?

Figyelt kérdés
Kislanyom 3,5 éves.Sokszor előfordul,hogy beszél hozzám és nem rám néz,hanem mellettem egy adott pontra.Függönyre,falra stb. Mondja a dolgait,mesél és mellém néz.Ez mitől lehet?Más is tapasztalt ilyet?Köszönöm a válaszokat.
2020. aug. 10. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Igen, nyolcadikban egy osztálytársam még mindig nem tartott szemkontaktust, és nem autista, vagy ilyesmi volt, egyszerűen csak nem tanították meg neki, ő meg alapból magának való volt. Mond neki, hogy nézzen a szemedbe, mert különben nem tudod, hogy épp hozzád, vagy a függönyhöz beszél.
2020. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg zavarban van. Vagy nem érzi, h érdekelne téged a mondandója, de el szeretné mondani. Ezt a legjobb szándekkal mondom, te tudod végiggondolni.

De simán lehet az, amit az első írt.

2020. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs zavarban.Nem félénk tipus. Mesél nekem,vagy mond valamit figyelek rá,de ő nem rám néz,hanem mellém.Kérdezem,hol van anya, akkor kezd rám nézni egy idő után.Mindig mondom neki,hogy rám nézzen a szemembe,ha beszél hozzám.Meg is mutatja hol a szemem.Puszit adok a homlokára,hogy ügyes, de aztán megint legközelebb.Arra gondoltam még,hogy vmi szemészeti problémája lehet,fókuszálási hiba.Nagyon fura az egész.
2020. aug. 11. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Javaslom, ne tedd függővé a viselkedését jutalmakkal. Életkori sajátosság, négy éves kor alatt, bár a 3. életévben már csak alkati kérdés. A két évesek esetén szakmailag azonban még életkori autizmusról beszélünk, ami semmiféle rendellenességet nem jelent önmagában. Azt jelenti, hogy az autisztikus vonások kb a 3. életévig természetesek (a 3. életévben az enyhe, Asperger jellegűek még normálisnak mondhatóak és már nem minden 3 évesre jellemző, míg két évesekre a spektrum közepes foka is elfogadható), addig 4 éves korban már problémának számít.


Fél év alatt ilyen pici korban sokat változnak a gyerekek. Legyél nyugodt, nagyon sok eset van, amikor senki nem tudja, hogyan alakul fél év múlva a gyermek. Vagy megszólal, ha még nem szólalt meg, vagy nem szólal meg fél év múlva. Vagy szobatiszta lesz, ha most még nem az, vagy nem lesz még még fél év múlva se. Aki előre "megjósolja" az ilyesmit, az kókler és nem szakértő.


Csak akkor "jósolható meg", ha már most egyértelműen problémás.


A leírásod semmiféle problémára nem utal, az egyik három éves felveszi a szemkontaktust időnként, a többségük ritkábban. Vegyes életkorú csoport párti vagyok, de kiscsoportban ez általános. Nem is feltétlen vannak oda a 3 évesek, ha a szemükbe nézünk. Vica versa.


Ne erőltesd és ne is csábítsd arra, hogy olyat tegyen, ami nem feltétlen sajátja az életkorának.

2020. aug. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi sem bamulunk mereven a masik szemebe miközben beszelünk
2020. aug. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Remélem tényleg semmi gond.Megyünk szemészetre ott majd rákérdezek.Meg a neurológusnál is kontrollon megemlítem.Epilepszia gyanús volt rángások miatt,remélem nem azzal van összefüggésben.
2020. szept. 8. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!