Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislányom elutasítja...

Két éves kislányom elutasítja az apját? Kinél volt/ van hasonló?

Figyelt kérdés

A férjem mindene a kislányunk. Imádja. De ma valamiért teljesen elutasító volt vele. Sosem fordult még elő ilyen eddig. Nem hajlandó vele játszani, mindenre, amit próbál azt mondogatja, hogy 'nem Apa'; az is elhangzott tőle ma, hogy 'Apa rossz'... Nem tudjuk ezt hova tenni, nem tudjuk, hogy miért viselkedik hirtelen így. A férjem teljesen maga alatt van emiatt. Még sírt is (persze nem a kislányunk előtt)... és nekem is nagyon fáj ezt látni, hallani. A férjem a tenyerén hordozza a kislányunkat, viszont keveset van velünk, mert sokat dolgozik.

Van valami ötletetek, hogy hogyan kezeljük ezt a helyzetet?

Akinél volt ilyen; meddig tartott ez az időszak?


2020. aug. 13. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy holnap minden rendben lesz. A férjed dolgozzon kevesebbet, legyen többet veletek.
2020. aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Dacol. Szerintem is holnapra "elmúlik". Ne vegye a lelkére, kicsike
2020. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Talán nyűgös volt?

Nem volt kedve semmihez?

Nekünk még csak 3 hós a babánk, de már párszor előfordult hogy rá se nézett az apjára, direkt elfordította a fejét. Nem tudjuk miért.

2020. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Ez a szeparációs szorongás része


Most már nem ccsak anya van..

De apa minden reggel / vagy amikor/ elmegy.. ezzel a fájdalommal minden nap meg kell küzdenie..


Elutasító, hogy ne kelljen.. és ne fájjon.


Pont azt jelenti, hogy szereti



Bemásolom


A megoldást is.. nálunk bejött

2020. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
2020. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
Én magamból kiindulva, inkább anyás voltam, nem szerettem az apámmal lenni se kicsiként, és később se. Persze nem biztos, hogy nálatok is ez a helyzet, de tény, hogy ilyen is van. Illetve egyik ismerősöm 1 éves lánya se szeret az apjával lenni, ha az apja veszi fel a kezébe, sírni kezd, és az anyját követeli. Legyetek vele türelmesek, az apja töltsön vele több minőségi időt, tudom, munka mellett nehéz, de pl. hétvégén töltsön az apjával több időt.
2020. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Most komolyan? Az 1 éves gyerek azt sem nagyon tudja melyik bolygón van, és volt egy napja amikor ezt csinálta. Rögtön pánik van és apuka sír?

Mi lesz ha tényleg baj lesz?!

Lesznek ennél cifrább dolgok is, akkor mit fogtok csinálni?

Mindketten sírtok?

Hagyd már rá majd kialussza.

1 éves... 😥

2020. aug. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
7: 2 éves a kislány. Nem tudsz olvasni?
2020. aug. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

A gyermek haragszik az apjára, mert az nincs ott vele. Ennyi.


Lesz ez még cifrább is, készüljetek fel!


Nálunk is ez van, csak a lányom már 4.5 éves. Egész nap apát kérdezi, ha meg az apja hazaér, dacol egy órán át :) Ilyenek a gyerekek. Ezt el kell fogadni.


Nem azért mondja nekem sem a lányom, mikor hazaérek, hogy menjek vissza az iskolába, mert nem szeret. Hanem így fejezi ki, hogy rossz volt neki a távollétem.


Ilyenkor nem szabad semmit erőlteti. Hadd dühöngje ki magát. Utána oda fog menni.

2020. aug. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
Kisfiam is szokta csinálni ezt. Imádja az apját, de ő is sokat dolgozik. Néha kijelenti, h apa büdös, meg elcsapja a kezét, ha meg akarja simogatni a fejét vagy játszani akar vele. Szerintem ezzel mutatja ki, h baj, h keveset van velünk. Ha van olyan nap, amikor tudja magával vinni tenni-venni, akkor ez egy időre megszűnik. Tehát pont, hbszereti, de mivel kicsi, kivetíti rá ezt a rossz érzést, h apa kevesebbet van, hiányzik, de csak magán apán tudja levezeti a dolgot, hiszen ő a kiváltó ok. Én épp ezért próbálom minél többször egymásnak otthagyni őket, h igenis kell az apa-gyerek idő, amikor én nem vagyok ott, csak ők. A pasik sokszor nem érzékelik, h ez rossz, h keveset vannak a gyerekkkel, amikor pici, aztán meg amikor később akarnak közös programot, csodálkoznak, h a gyerek nem vágyik rá. Hiszen arra kondícionálódott, h apa az csak néha van, de nem megbízhatóan mindig ott van, mint anya, és egy idő után nem is számítanak rá.
2020. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!