Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit reagáltatok volna...

Ti mit reagáltatok volna hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem röviden össze foglalni a dolgokat de lehet hosszú lesz.

Kislányom 4 éves, igyekszünk nem el halmozni játékokkal. Karácsonykor elég sok helyről kap ajándékot, velünk együtt 12 helyről. Azt szoktuk csinálni hogy mindenkivel egyeztetünk hogy ki mit szeretne neki adni, akinek nincs ötlete annak segítek, így elkerüljük hogy olyat kapjon ami már van neki vagy olyat ami nem érdekli. Általában mindenki 1, max 2 kisebb dolgot szokott adni, így is rengeteg gyűlik össze.Kislányom keresztanyja már december elején mutatta hogy vett egy éneklő Anna és egy éneklő Elsa babát a lányomnak. Nem annyira szeretem az ilyen zenélő dolgokat de most nagy Jégvarázs mánia tombol, így tudtam hogy imádni fogja. Tőlünk kapott Jégvarázsos legót, 2 könyvet, illetve színeseket, gyurmát. Nagy volt az öröm.

Ma voltunk a keresztszüleinél. Előre láttam hogy a hatalmas doboz amit a lányomnak adtak nem csak a két babát rejti. Egy hatalmas zenélő, villogó méreg drága Jégvarázs kastélyt is kapott. A kislányom persze oda meg vissza van. Azóta azt hajtogatja hogy mi nem szeretjük annyira mert a keresztszülei sokkal jobb ajándékot kértek neki a jézuskától.

Örülök hogy örül, csak nem értem hogy miért kellett olyan ajándékot adni amit nem beszéltünk meg előre. Nem szeretem az ilyen műanyag labilis játékokat mert tudom hogy kb egyszer véletlen rá esik vagy ilyesmi és máris tönkre ment. Még helyet sem találtam neki, azt sem tudom meddig lesz neki vajon érdekes.

Ti mit reagálnátok mind a keresztszülők, mind a gyerek felé?


2019. dec. 30. 18:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Semmit. Lehet, hogy magamban puffognék kicsit, és esetleg a keresztszülőknek annyit mondanék, hogy ne verjék magukat ilyen nagy költségekbe, de nem osztanám ki őket. A gyerek biztos, hogy azt mondta, hogy titeket ezért nem szeret..?
2019. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Öszintén szólva, ha egy NÉGY éves gyerek szerint attól függ, ki szereti jobban, hogy ki ad neki nagyobb ajándékot, akkor TI valamit nagyon elrontottataok a nevelése során!
2019. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nővérem szokta "szarásig" elárasztani a 2 gyerekem mindenféle játékkal ruhával meg minden mással. Már csomószor kértem tőle nem kell ennyi mindent hozni drága dolgot pláne nem. Annak is örülnek ha látják és velük tölt 1-1 napot. Csomószor állított be olyan ruhával ami majd 2-5 év múlva lesz jó a gyerekre 🤦‍♀️

Neki 2 mentsége van. Nagyon ritkán látja a gyerekeimet 2 havonra pár alkalommal mert külföldön dolgozik.

2019. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Nyomatékosítanám a gyerekben, hogy az ajándék csak ajándék, ne vonjon le belőle ilyen messzemenő következtetéseket. A jövőben háttérbe szorítanám az ajándékozást családon belül és nagyobb hangsúlyt fektetnék az együtt töltött időre és közös játékra. Tanulja meg értékelni azt is.
2019. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%

Az ajándékért nem szólnék sem a keresztszülöknek, sem a gyereknek.


Én azt nem értem hogy fogalmazódik ez meg egy 4 éveabe, hogy a szeretet mértéke az ajándék mértékével arányos???

Ezt nem magától találta ki egy óvodás. Nekem is 5 éves a lányom, és tudom hogy komplikálnak össze hajmeresztő dolgokat, de ezt ő így tanulta. Engem inkább ez a része aggasztana a történetnek. Milyen értékrendje van így a kislánynak?

2019. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
81%

Hopp elküldte mielőtt befejeztem volna a mondatot.

A másik "mentsége" hogy ő ilyen. Így mutatja ki a szeretetét. A fiát is mindig inkább megvásárolta mindennel mint tartalmasabb időt töltött volna el vele.

Sokszor a rokonok vagy a keresztszülők túlzásba esnek. Nem azért mert keresztül akarják húzni a számításaidat csupán csak örömöt akarnak okozni.

Én is számtalanszor kértem nővéremet nem kell mindent összevenni. Ha venni akar mindenáron előbb kérdezzen. Ez mára többé kevésbé mükődik.

Kislányodnak pedig mond el hogy ugyan úgy szeretitek mint a keresztszülei és a jézuskák így egyeztek meg egymást között. Tőletek több apróbb dolgot kapott.

A keresztszülőlnek mwg köszöns meg és kérd meg őket ne vegyenek nagy ajándékkot. Húzz meg egy pénzbeli limitet.

2019. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
94%

Egy dolog, hogy minek adtak ekkora ajándékot.


Az meg egy másik, hogy a gyerekek többsége nem ajándékban méri a szeretetet, a tiétek meg mégis. Erről viszont nem a rokonok tehetnek.

2019. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%
Te ilyen controlfreak vagy aki most féltékeny? Nagyvonalú gesztus a keresztszülőktől szerintem, te meg nehogy már minden egyes hozzátartozó ajándékát kontrolláld, ez kényszeres ne haragudj. Ha előre benyögi, hogy kastélyt is kap a gyerek akkor beközlöd, hogy légyszi ne már mert én nem kérdeztem meg a gyereket, hogy mit akar és ezért valami fejlesztőnek csúfolt szart vettem neki amit én jónak gondoltam (de aminek nem örül annyira)? Szerintem egyrészt figyelembe kéne venni a gyerek akaratát, a karácsonyi ajándékozós mizéria a gyerekek esetében pont arról szól, hogy azt kérik amire vágynak. Normális szülő ezt lehetőségeihez mérten próbálja teljesíteni, nem megy a saját feje után hogy na zenélőst villogóst nem mert azt “ÉN nem szeretem”, egy esemény az évben amikor kiszállhatnál a főnök szerepéből és helyt adhatnál a gyerek óhajának hadd legyen gyerek. Másrészt ha neked ez ekkora stressz akkor minek ajándékoztok egyáltalán? Vagy miért nem hagyod hogy azt adjanak neki az emberek amit akarnak?
2019. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%

Hű, nekem is az volt az első gondolatom, hogy komolyan egy 4 éves ilyet mond? Így gondolkodik?

A húgom 5 éves lányánál is jégvarázs őrület van. Szülinapjára kapott a szüleitől jégvarázsos cuccokat (dec elején született) de karácsonyra semmi ilyesmit, viszont mi a férjemmel csak ilyet vettünk. Mégis még csak meg sem fordult ilyesmi a fejében, sőt minden ajándéknak örült.

A keresztszülőkre nem lennék kiakadva, a saját pénzük arra költik amire akarják, főleg ha valóban olyan aminek még őrült is.

2019. dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Mikor mi kérdeztük tőle hogy mit kér karácsonyra végig azt mondta hogy szép karácsonyfát és finom mézeskalácsot. Szóval nem kezdett el játékokat sorolni.

Azt hogy most ez honnan jött neki nem tudom el képzelni. Mindig örül az apróbb dolgoknak is. Párommal egymás közt sem szokás nagy dolgokat adni.

2019. dec. 30. 19:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!