Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogvaltasnal volt hasonlo...

Fogvaltasnal volt hasonlo valakinel?

Figyelt kérdés
Kisfiamnal elkezdodott a fogvaltas. Alul kint is van mar az elso maradando fog. A mellette levo masik metszofog is mozog kicsit. Viszont ami nekem nagyon furcsa, az hogy felul mozog nem az elso metszofog hanem a mellette levo masodik. Tehat az elso metszofog meg ki se esett felul, sot alig-alig mozog. De a masodik nagyon mozog. Olyanrol hallottam hogy babaknal elofordul hogy nem sorrendben bujnak elo a fogak, de a tejfogak kiesesenel meg sosem. Barki tapasztalt hasonlot a gyerekenel?

2020. aug. 17. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Erdemes ilyenkor felkeresni egy fogszabalyozo fogorvost, hogy minden rendben van e
2020. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van egy fogorvos ismerosunk akihez jar a ferjem is. Tavaly latta a fiam fogat, azt mondta hogy felul valoszinu fogszabalyzo majd fog kelleni, de mivel akkor meg nem esett ki egy tejfoga sem, igy tobbet nem tudott mondani nyilvan. Viszont arra lennek kivancsi, hogy ilyen tapasztalata volt-e barkinek, es hogy mi lett vegul.
2020. aug. 17. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Fiamnak bébi korában sem a nagykönyv szerint jöttek a fogai, és elég későn is jöttek. 2foga volt kint neki egy évesen, meg egy elkezdett éppen kibújni.

7 éves elmúlt mikor kiesett az első foga, ami felül a bal kettes volt.

Azóta is fura a sorrend.

Most 8,5 éves, eddig 7 foga esett ki és 4 jött ki neki. Bejelentkeztünk nyáron fogszabályozásra, novemberre kaptunk időpontot.

Nem tudom, hogy fog-e neki kelleni- de gyanús nekem is, szeretném, ha megnézné egy szakember.

2020. aug. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen normális. Nem minden fog olvassa az anatómia tankönyvet, hogy milyen sorrendben illő előtörni. Önmagában azért, mert a kismetsző esik ki előbb biztosan nem kell fogszabályozni.
2020. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 A fogszabalyzo nagy valoszinuseget mar az elso fog kiesese elott mondta fogorvos, es mi is latjuk, elore all elegge a felso fogsora. Ujjszopos volt, sot ejszaka meg most is elokerul az ujja legtobbszor sajnos.
2020. aug. 20. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Értettem elsőre is, a válaszom arra irányult, hogy az elôtörés sorrendje normális és amiatt bizonyosan nem fog senki sem fogszabályozásra szorulni, mert nem a nagymetszője törik elő először. Magyarul külön emiatt nem kell orvoshoz vinni, de nyilván fogjátok, mert más okok miatt fogszira szorul.
2020. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,

nálunk sem csak a sorrend miatt kell fogszabályozás.

2020. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tejfogakat is lehet szabályozni. Kisfiamnak 5 éves kora óta van fogszabályzója éjjelre.

7 évesen alul felul 6-6 foga lett kihúzva 2 héten belül. Amint kijöttek új éjszakai fogszabályzót kapott. Mikor a rendes fogak kinőttek kapott állandó fogszabályzót és a tejfogakra is rátették.

Most 9 évesen tökéletes a fogsora.

2020. aug. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!