Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik az a legkésőbbi időpont...

Melyik az a legkésőbbi időpont, amikor orvoshoz vinnéd a gyereked? Nem indult el a fogváltás. Elmúlt 7 éves.

Figyelt kérdés
2017. jún. 17. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
baja nem lesz ha elviszed.A szomszéd és az én gyerekem 1 hónap van. Az én gyerekemnek 5,5 évesen esett ki az első, a szomszéd gyerek áprilisba volt 8 éves és most május elején esett ki neki az első.
2017. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fogorvoshoz vagy a háziorvoshoz? Mert ha igaz, hormonprobléma is okozhatja. :(


Tanácstalan vagyok.

2017. jún. 17. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogorvos, baleset folytán 7 évesen fogröntgenre küldtek minket a fiammal, és ott mindjárt mondták, hogy a fiamnak nem lesznek bölcsesség fogai, nincs fogcsíra, tegyem el az eredményt, és jó hogy tudunk róla.
2017. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Ezzel kár orvoshoz menni van akinek sose esik ki és felnőtten is tejfoga van.
2017. jún. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy vizit nem árthat, és nem a "legkésőbbi időpontban", hanem minél hamarabb, hogy megtudd, mi van. Bármit javasolnak, semmi nem kötelező. És első körben fogorvoshoz.
2017. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban amúgy is érdemes akár évente elvinni fogorvoshoz ellenőrzésre.

Én terhesség miatt mentem és akkor jött a 2 évesem is. Mondta is a doki, hogy nem baj, ha szokja.

Sok helyen az ellenőrzés nem kerül semmibe.

2017. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan helyre érdemes vinned, ahol van rtg. Én elvinném a napokban. A sajátomnak is megnézettem, baleset miatt kellett, és jó is volt, mivel egy gyulladás akadályozta az új fog előtörését. A hormonproblémára miért gondolsz, van más tünet is?
2017. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nincs más tünet, csak a Google kidobott egy ilyen eshetőséget is. Ugyanis a pajzsmirigy által termelt hormonok irányítják a fogváltást is.

Fogorvossal nincs gond, az oviban is volt ellenőrzésen, és a sajátomhoz is elvittem már, nem fél egyáltalán. Különben makulátlanak a fogai, se szuvasodás, se fogkő.

Augusztusbam esedékes nekem, így akkor elviszem, végülis aa röntgenen minden látszani fog.

2017. jún. 17. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vittem, nem paráztam azon, hogy közel 8 évesen esett ki az első tejfoga. Egy évesen kezdett kinőni a tejfog is, gondoltam, hogy a felnőttfogat sem sieti majd el :)
2017. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:)

Én sem voltam sokáig parázos, és minden bizonnyal jobb lenne lazább anyukának lenni. De nekünk pont egy "á, ez nem tünet" és "ugyan már, nincs ennek a gyereknek semmi baja" dologból egy komoly, gyógyszerszedést igénylő, egész életét végigkísérő betegség lett. :(

Így azóta sajnos mindenben betegséget látok. :(

2017. jún. 17. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!