Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekem csak úgy a semmibő...

A gyermekem csak úgy a semmiből belázasodott, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem egy beteges típus így kicsit meg vagyok ijedve..

Az éjszaka közepén forgolódott /nem tudott aludni erre hozzábujtam hogy hátha vissza alszik.

Ekkor éreztem hogy tűz forro

Gyorsan mértem lázat 38,5 egyből fel adtam neki egy lázcsillapító kuppot

És figyeltem folyamatosan hogy csökken a hőmérséklete.

Nem tudom eldönteni hogy volt e előjele betegségnek..

Esetleg pici tüsszögés, talán egy nagyon minimális torokfájás (fülfájása van, de az sajnos elég sokszor van)

De mindez nem ok a lázra nem? Vagy tévedek?

Azóta nincs láza.. Ez volt hajnalban 4óra tájékán..

Egyébként 2éves


2020. aug. 19. 06:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

a füle, vagy ha bármije begyullad, lehet tőle lázas. de akár a torkától is, vagy ha a trutyi lerakódik a homlok/arcüregben is.

van, hogy semmit nem látni tapasztalni előtte, csak lázas.

2020. aug. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
egyébként létezik olyan betegség is, hogy háromnapos láz, itt se nagyon szokott más bajuk lenni a gyerekeknek.
2020. aug. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet a három napos láz. Ebben az esetben csak lázcsillapítás jöhet szóba. De ha megakarsz nyugodni felhívhatod az orvost. Ha fülgyulladás lehet, hogy kapna antibiotikumot vagy cataflam cseppet szoktak ilyenkor adni.
2020. aug. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Cataflam cseppet szinte rendszeresen adok mert az szokott neki hatni..

Nem hiszem hogy be lenne gyulladva, mondaná ha fáj neki.

Én inkább más miatt félek..

Szerintem azt meg nem kell részleteznem, hisz mindenhol csak a covidról lehet hallani és szinte már be meséljük magunknak/egymásnak..

Gyerekorvosunkal amint felveszi a telefont azonnal beszélek.

2020. aug. 19. 06:47
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Miért kell ennyire túlreagálni?

38,5-lel békésen alvó gyereknek komolyan felnyomtál egy kúpot, amikor nem is kellett volna csillapítani?

2020. aug. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 nem aludt békésen.. Forgolódott, volt egy kisebb hiszti is tehát elég nyűgös volt
2020. aug. 19. 08:02
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Forgolódott... akkor nekem mindig lázasak.

Egy kis láztól így betojni. Látszik hogy sose volt beteg

2020. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

A covidtól nem kell félned.

Fölteszem, a két éves gyereked egyedül nem megy sehová. Tehát csak valakivel együtt, leginkább veled együtt kaphatta volna el. Akkor pedig te is produkálnád a tüneteket.

Mellesleg nem a láz a jellemző tünete, hanem a száraz köhögés, gyengeség.


A fülfájás simán okozhat lázat.

De lehet torokgyulladás vagy bármilyen felsőlégúti gyulladás.

A Cataflam receptköteles, úgyhogy csak orvossal konzultálva add neki. Nekem nagyon nem tetszene, ha rendszeresen Cataflamot kéne adnunk neki. Fülfájásra a melegítő zselés sapka nagyon hatékony a mi gyerekeinknél, és akkor mégsem gyógyszert adunk.

2020. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Covid....ne hülyéskedjél már, nem is ez a tünete. Lehet bármi, valamije begyulladt, nem is feltétlen fáj, vagy csak később, nurofen szirupot szoktam adni lázra.
2020. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól is belázasodhat, ha vírus tombol a szervezetében. Még a gyulladás sem kell hozzá rögtön feltétlen. A covidot meg tényleg hagyjuk...
2020. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!