Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nappal mar szobatiszta,...

Ha nappal mar szobatiszta, ejszakara mikor lesz az? Hogyan tanitsam bilire ejjel?

Figyelt kérdés
Reggelre mindig tele van a pelus, mikor fog szolni ejszaka is ha pisilnie kell? 22 hos kisfiu
2010. aug. 5. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát kislányom elég hullámzós ezen a téren,mert szeret szivatni.Már 19 hónapos kora óta nem engedi magát pelusozni,és szól is okosan mikor kell neki,de vannak bónái,hogy egy hétig direkt bepisil.Az ő pelusa is éjjel teli szokott lenni,de most éjjel volt először az,hogy kettőkor felkeltett,hogy pisilnie kell.Ráültettem,és majdnem félig pisilta a bilit.Utána nem kelt fel pisilni,de a pelusa is száraz volt reggel.Nem mondom,hogy ezután mindig szólni fog,mert ő ilyen kis hullámzó.Lehet éjjel megint tele lesz a bugyra.Amugy ő is most 22 hónapos.
2010. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ejjel megebredt, vagy nem is tudom, lehet almodott, mert a szeme nem volt nyitva de a bilit emlegette, lehet pisilni kellett volna de a pelusa mar akor is tele volt. Jo lenne ha elhagynank mar ejjelre is, de addig szerintem meg sok van. Es ha setalni mentek, pelussal mentek vagy nelkule?
2010. aug. 5. 15:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Stia!Megint én vagyok.Mi az elejétől fogva nélküle megyünk,mert mindig szól amielőtt pisilnie kell.Még hosszabb utra is anélkül indulnk.Nem volt még baleset belőle egyszer sem.Most olyan rossz.Éjjel felkelt ismét kettőkor(a szeme csukva volt),nyöszörgött,aztán mondta,hogy WC-re akarok menni,aztán oldalra fordult,és visszaaludt.Én meg nem vittem ki Wc-re,és rá egy 5 percre csurgatta be a pisit a pelusba.Olyan lelkiismeret furdalásom volt szegénnyel,hogy szólt,én meg nem vittem ki,de nem akartam felkelteni.Csak most félek,hogy ezért nem fog ezután szólni.Szerinted most nagyon elrontottam neki ezt az éjjel pisilős dolgot?

Te adsz rá pelust ha mentek valahova?Szól előtte magától amikor pisilnie kell?

Szia!Anita

2010. aug. 6. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia Anita! Sajnos o nem szol, mikor valahol vagyunk, hogy pisilnie kellene...ugy hogy csak pelussal megyunk. Csak attol tartok, hogy ezzel meg jobban osszezavarom. Csak azt se szeretnem, ha magara pisilne es akor rohanhatunk haza atoltozni. Az ejjeli szobatisztasagrol azt olvastam, hogy nagyon hosszu ideig is eltarthat, amig a kicsik megtanuljak, egy masik kerdesnel olvastam egy anyuka hozzaszolasat, amiben azt irja, hogy a kislanya 2,5 eves volt amikor nappalra szobatiszta volt, es 3,5 amikor ejjel is. Szerintem azzal nem hibaztal, hogy az ejjel nem vitted pisilni, legalabbis en igy gondolom, de sajnos tapasztalatom nincs. Anyukam szerint o is onnan tudta hogy pisilnem kell, hogy almomban nyoszorogtem, o akor raultetett a bilire es aztan aludam nyugodtan tovabb. Mar csak arra lennek kivancsi, aki kulon szobaban altatja a kicsijet, az hogy csinalja ejjel, ha a gyereknek pisilnia kell...
2010. aug. 6. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!Hát nem tudom hogy hogyan csinálják,mert ő közöttünk aluszik,mivel még sokat szopizik éjszaka,és igy sokkal könnyebb nekem is meg neki is.Hát most kiváncsi leszek az ájszakára.Igen azt én is hallottam,hogy az éjszakai peluselhagyás sokáig elhúzódhat.

Szerintem próbáld meg,hogy nem adsz rá pelust,hanem viszel váltóruhát,és ha becsurog,akkor át öltözteted,mert igy nem lehet hogy megszokja,hogy amikor elmentek otthonról akkor kap pelust,és ő ugy fogja fel,hogy akkor be szabad pisilni?Most lehet hogy hülyeséget irtam,ugyhogy bocsi,csak én ugy gondolom,hogy lehet benne valami.

Ha gondolod irj nyugodtan privit,és akkor tudunk nyugodtan beszélgetni.

Szia:Anita

2010. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia! Biztos nem irtal hulyseget, mert ma indulas elott ahogy feltettem neki a pelust, 10 percre ra bele is kakalt, ugyhogy legkozelebb, ha megyunk akor pelus nelkul fogunk menni, legfeljebb majd atoltozunk valahol.

Koszi szepen a segitseget! Szep napot kivanok!

2010. aug. 7. 12:29
 7/9 anonim ***** válasza:

szia!Örülök hogy tudtam segíteni.Minden jót nektek

Majd ird meg hogy hogy alakult a pelus nélküli séta.Képzed,ma mentünk a kislányommal a városba busszal a gyesemet intézni,és mikor felszálltunk a buszra jól tele itta magát,aztán negyed óra után mondja,hogy pisilni kell.Még volt hátra majdnem húsz perc az útból,leszállni meg ugye nem tudtam vele,mert megvettem a jegyemet,meg akkor hogy megyek be a városba.Aztán mondom neki,hogy itt nem tudunk pisilni,vissza tudja-e tartani.Mondja,hogy igen.Rá egy öt percére felállt az ülésen,és elkezdett toporzékolni.Mondom nagyon kell,babám.Mondja nagyon kell bilizni.MOndom még picit tartsad,mindjárt leszállunk.És képzeld,még 10 perc volt hátra,hogy le tudjunk szállni,és kibírta aranyom.Addig tartogatt.Már szegényem beszélni se volt kedve anniyra kellett neki,aztán mikor beértünk,leszálltunk a buszról megkérdezte,hogy itt pisilhetek anya?Mondom igen levesszük a nacit,és pisilhetsz.Aranyom olyan sokat pisilt,de utána olyan jókedvű lett.Még jó,hogy tudta tartani,mert nem vittem magammal váltóruhát.Nem tudom mit kezdtünk volna,ha nem tudja tartani.

2010. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj de ugyes nagylany! Jo nektek! Sajnos az en fiam meg nem beszel. Ma sem mertem kivinni pelus nelkul, de muszaj lesz mar raszannom magam, kulonben sosem szabadulunk meg a pelustol...

Minden jot Nektek! majd meg irj ha lesz fejlemeny, en is leirom majd!

Szia!

Erika

2010. aug. 9. 14:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Anita! Ma pelus nelkul voltunk kint elotte pisilt sokat, es szerencsere kint nem pisit be! Kerdeztem tole, kell-e pisilni, razta a fejet, hogy nem. Ezek utan maskor is otthon merem hagyni a pelenkat! Feletek mi ujsag?
2010. aug. 10. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!