Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már szobatiszta a kislányom,...

Már szobatiszta a kislányom, csak déli alváshoz, és éjszakára kap pelust, ezután, hogy szoktassam rá arra, hogy alváskor se kelljen már neki pelenka?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A következő a déli legyen.

Beszélgessetek róla. Kérdezd meg szeretné-e felvenni mert nem muszáj,csak ébredés után ne feledje hoyg nincsen rajta.


Amikor ő azt mondja hoyg oké,nem kell pelus, akokr ne adj rá.

Ha bepisil,semmi baj,előfordul,majd legközeleb sikerül. Lehet hoyg egy hét alatt azt mondja nem kell pelus, lehet hogy egy hónap.

Nálunk hamar ment, lányommal sokat beszéltünk róla,és pár nap után nem kért pelust.

Voltak balesetek,aztán már nem pisilt be.


Ez hónapokkal ezelőtt történt,azóta 1-2 baleset volt, általában akkor történt ha túl sokat ivott alvás előtt vagy ha rosszat álmodott.


Az éjszakai az még nem most lesz szerintem.

2,5 éves a lányom,nem is siettetem.

2011. okt. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia!Fiam 2 és fél éves,mára már szoba tiszta.Így kezdtük mi is,nappal már nem pisilt be,csak alváshoz kapott pelust.Nem akartam elsietni,de egyszer csak azt vettem észre hogy a déli alváskor mindig száraz maradt kelésnél a pelenka ugyan is nem volt hajlandó bele pisilni.Napokig így voltunk,gondoltam nem is adok rá.Hát nem is pisilt be.Az éjszakákat ezek után is még sokáig pelenkával vészeltük át,mindig tele volt.Idővel aztán azok is szárazak maradtak,de ennek ellenére jó ideig ráadtam még mire ugy döntöttük levesszük.Mostanra már teljesen szobatiszta,de persze éjjel előfordul még néha egy kis baleset :) Szóval szerintem is a déli legyen a következő.Nálunk nem kellett beavatkozni,mondhatni magától hagyta el a pelust.Nem érdemes siettetni,amint ráérez a dologra,ki fogja bírni az alvás időt is pisilés nélkül.
2011. okt. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sehogy. nálunk egy nyáron át tartott lassacskán a szobatisztaság elérése. semmit nem erőltettünk, ha megtorpant megálltunk, visszakapta, utána megint ő kérte, h nem kell pelus.


Nappal már 1-1.5 hónapja szobatiszta de a délutáni pelus még mindig rákerült (bevallom, kicsit lustaságból is. fene fog szarakodni a gumilepedővel) és 31 hónaposan tegnap előtt azt mondta Anya, az nekem nem kell. és azóta anélkül megy aludni. Éjszakára még kéri és kapja.

2011. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Én láttam,hogy sokszor száraz a pelus.Megkérdeztem hát tőlle,hogy kell a pelus?Ne vegyük fel a pelust?Szinte örűlt is,hogy új érzésel aludhat,azzal,hogy nincs rajta pelus!2 hónap alatt 2x pisílt be de előtte este nagyon sokat ivott.El kell menni lefekvés előtt mindig pisílni.Én utána el is duktam tőlle a pelust!!Azért,hogy felejcse is el,hogy az létezik és valaha is azt hordta,hogy eszibe se jusson,újra kérni,mert az kényelmesebb.Tanúlja csak meg,hogy a pisilést és kakilást a wc-be végezük el, nem máshól oly mi pelusba!!:)
2011. okt. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 fotucsok ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én nem csináltam belőle ügyet. Mikor láttam, hogy már egy hete száraz a peluska ébredéskor, nem adtam rá. Persze az alatt az egy hét alatt is mindig megdicsértem, mikor felébredt, hogy nem pisilt bele :) Mikor meg nem adtam rá, akkor sem kerekítettem nagy feneket az ügynek, mondtam neki, hogy olyan ügyes volt, hogy nem is kell, úgyhogy majd szóljon, ha pisilni kell, mert nincs rajta pelus. CSak 3 szor volt baleset eddig. (nappalra több mint egy hónapja, éjszakára 3 hete vettem le)
2011. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia én úgy csináltam hogy nappali alvásra nem adtam rá pelust előtte pisilt majd mikor felkelt egyből vittem pisilni így nem volt gond!
2011. okt. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rokon kislány olyan pelenkával szokott le amiben a minta pisi hatására teljesen eltűnt. Reggel megnézték hogy van-e minta, nagy örömködés volt ha látszott a minta...

A fiam csak éjszakára szobatiszta nappalra nem, sőt nem is szoktatom. Amikor már 80%-ban szárazon ébredt nem adtam rá pelust. Nem a szobatisztaság volt a cél, hanem szegény nagyon izzadós. Ha volt pisi, megfordítottam a szivacsot új lepedőt tettem, ennyi. Reggel felkel, mutatja hogy vegyem ki. Két- három hetente még becsúszik egy pisi. Másfél éves kisfiú anyukája.

2011. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mivel alvás közben az akarat nem működik, muszáj megvárni, amíg magától megérik rá idegrendszerileg, hogy pelenka nélkül aludjon. ezt abból fogod tudni, hogy rendszeresen száraz pelenkában ébred.
2011. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!