Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereketek mikor lett szobatis...

Gyereketek mikor lett szobatiszta éjszakára is?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogyan álljunk neki a "dolognak"? Éjszaka keltsem fel többször pisilni? Mennyi idő, mire balesetmentesek lesznek az éjszakák? Reggelre nagyon pisis mindig a pelusa. Nappal már több mint fél éve szobatiszta. 3,5 éves lesz.
2010. júl. 26. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
20 hónapos korától nappal szobatiszta, 23 hónapos korától pedig már éjszaka is. Egy hét száraz pelus után már nem adtam rá este se.
2010. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én nem adtam rájuk pelust éjszakára sem, mikor nappalra szobatiszták lettek 23-24 hónaposan.

a kicsi lekopogom 2 hete van pelus nélkül még nem nem pisilt be. a nagyobb 4 éves ő felkel éjjel pisilni, vele előfordul baleset ha nem ébredek fel és nem kísérem ki, mert szól és alszik is tovább.

2010. júl. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22 hónaposan lett nappal szobatiszta, 1 hónapra rá éjszaka sem pisil be. Miután 2 hétig száraz volt a reggeli pelus, kipróbáltam és nem adtam rá. Most 25 hónapos, egyszer sem pisilt be.
2010. júl. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kelemenkelo ***** válasza:
20 honaposan lett 3 nap alatt zsobatiszta.4 nap már nem volt pellusa.azota eltelt 2honap és egyszer volt balesett mikor beteg volt.sok sikert
2010. júl. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 20 hónaposan, a lányom még a 19 hónapot se töltötte be. A kislány felkelt éjszaka, szólt nekem, hogy nem a pelusba, hanem a bilibe akar pisilni. Ez tartott kb. 1 hónapig,fokozatosan ritkult, és most már átalussza az éjszakát, reggelig kibírja.

Azért persze ne egyformák a gyerekek. Az éjszakai bepisilés gyakori akár 5 éves korig is eltarthat, vagy még tovább. Ismerősöm kislánya 6 éves koráig bepisilt. Nekik nem tanácsolták az éjszaki ébresztést, mert a gyerek úgyis félálomban van, nem tudja mi történik vele. Egy idő után nem tudja, hogy álmodja, vagy tényleg pisilhet, tényleg a wc-én van-e. A kislányuk mesélte is, hogy ő azt álmodta a wc-én van, és azért pisilt be. A lényeg, hogy nem szabad leszidni miatta, mert akkor utána a stressztől is bepisilhet. Ha száraz marad, akkor viszont nagyon dicsérni kell.

2010. júl. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, pláne az utolsónak a kimerítő választ!
2010. júl. 27. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!