Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereked összeveszik egy...

Ha a gyereked összeveszik egy másikkal(nem tudni ki volt a “hibás”, senki se tudja)és te elnézést kérsz az anyukától, elvárnád, hogy ő is elnézést kérjen a gyereke viselkedéséért?

Figyelt kérdés

Csúnyákat mondtak egymásnak és odacsaptak egymásnak, 5 évesek.


Kicsit frusztrál, hogy ő nem szabadkozott a gyereke viselkedéséért, pedig az övé is csúnyákat kiabált, ahogy az enyém, és ő is ütött.


Egyáltalán kell ilyenért sajnálkozni, vagy én reagáltam túl és az a természetes, ha nem beszélünk többet róla, meg ez kisdolog?


Te mit tennél, mit várnál?



2020. aug. 25. 20:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha az én gyerekem ütné egyoldalúan a másikat, akkor én is bocsánatot kérnék, de itt kölcsönös volt a dolog, és nem lehet tudni ki kezdte. Én is arra tanítom a gyereket, hogy ne üssön meg mást, de azt nem tiltom neki, hogy megvédje magát, szóval ha önvédelembôl visszaüt, azért nem fogom utólag letorkolni (és nyilván bocsánatot kérni se).

És ha a kedves menyed sodrófával kezdi ütni a fiadat, mire az ezt megelégelve lekever egy pofont, akkor is bocsánatot kérsz a nôtôl? Rendben van, hogy az erôszak nem megoldás, de hogy a bocsánatkérésnek van-e helye, ahhoz ismerni kéne a körülményeket is.

2020. aug. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Igen, ha sodrófával üti az az ő “szégyene”, a másik fél fogja le és húzzon el onnan, vagy figyelmeztesse, hogy a következőnél kihívja a rendőröket.


Természetesen ilyen esetben válás menjen, bármelyik fél is bántalmazó. Ha visszaütne, akkor is azt mondanám, hogy sajnálom, a lányod nincs rendben(ilyenkor már fixen lehet tudni, hogy ki kezdte), de az enyémnek sem szabadott volna felképelnie.


Az önvédelem nem azonos a visszaütéssel, legtöbbször hárítás vagy elkerülés, ez tanítják elsősorban, amíg nem tudsz értesíteni hivatalos szervet(segítséget kérni).


Ha nem hat semmi, akkor lehet visszaütni, vagy ha az életed, forog veszélyben. Ha fejszével akarná csapni a menyem, vagy klpofolóval a fejét, akkor aztán bármit megtehet ellene és egy rossz gondolatom sem lesz. Sodrófával a fenekére, az nem az a kategória, vagy ha hozzávágna egy tányért, az se.

2020. aug. 26. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!