Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol sincs bölcsiben senki...

Máshol sincs bölcsiben senki "végzősöknél"? Nyilt napra mindenhova viszitek a kicsit? Lehet munkahelyen gyerekkel dolgozni?

Figyelt kérdés

Ez az utolsó évük a bölcsiben, a szülők ovit keresnek.

A nyári szünetre(egész julius honap) eddig mindenkit kihuztak, hogy nem jön.A gyerekem eddig ugy néz ki egyedül lenne...nem tudok senkinek napi 6-8 ezret adni felügyeletert.

A főnök ugy ahogy humánus, adni akar laptopot itthonrol dolgozni.de eddig nem tudja, hogy nem csak 1-2 hétről van szo.addig agyalok..

Mi lenne ha pl napi pár orát bent lennék a gyerekkel (elvégre ott vannak a számlák, meg a munkám java része az irodában+ szkennelő stb)és pl pár orat otthonrol dolgozni.

Ha benne is lenne a főnök, kibír pár orát egy 3 éves egy kisebb irodában? Lehet igy dolgozni?

Amugy mashol is ilyen lazán megoldja mindenki a gyerekfelügyeletet, mint nálunk a szülők??

Csanába lehet vinni egy honapra?vagy megkavarná a gyereket beszokni, aztán meg az oviba beszoktatni...?


Több óvoda nyilt napjára vinni erdemes a gyereket?akkor hogy tudsz komolyabban elbeszgetni a rendszerukről? Nekem komoly kérdéseim vannak, nem tekintem játéknak az óvodaválasztást.


És utsó kérdés, légyszi választ, bölcsödei fotozásra miben vinnéd a gyermeket, te miben lennél vele, ha ugye örök emlék lesz és szívesen tekintenél mindig vissza rá, szoval nem csak egy foto, az addigi ezerből a gyermekről, rólatok, a csoportrol?


2017. márc. 17. 06:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát az sajnos pech, ha nálatok mindenkit kihúztak, nálunk azért szoktak lenni, kb. 3 gyerek egy csoportból, bár előtte mindig megy az agitálás, hogy "biztos nem lesznek és szegény ne maradjon egyedül..." és most az összevont ügyeleti 2 hét (előző gyereknél még le volt fedve az egy hónap és számunkra tavaly májusban derült ki a kicsinél, hogy hoppá, változott) másik bölcsiben is lesz, más nénikkel. A legtöbb anya-apa váltott szabadsággal és nagyszülőkkel oldja meg. Hogy a gyereked (és a főnököd) bírná-e, hogy mellette dolgozz, azt te tudod. Az enyémek nem bírnák, hullámokban max. egy-egy fél óra angyaliság után nyűglődés lenne, hogy ez kell meg az kell, kivéve ha zombiként mesét néznek, de azért az már pár napig is elég durva agymosás lenne.

Nálunk az óvódai nyílt nap nem a nyugodt beszélgetésről szólt, hanem működés közben meg lehetett nézni az ovit "élesben", utána meg behívták egy "felvételire" a szülőket egyenként megbeszélt időpontban beszélgetni - de lehet, ez máshol másképp van. Szerintem nézd meg az óvóda honlapját és a kérdéseidet meg megpróbálhatod feltenni telefonon is, legfeljebb azt mondják, inkább majd ekkor s ekkor személyesen. (És nem hiszem, hogy bárki játéknak tekintené, hová fog járni 3-4 évig a gyereke...)

Nálunk nem volt ilyen szülő-gyerek közös fotózás a bölcsődében, a többire meg abban vittem, ami szerintem jól áll neki, tükrözi ezt az időszakot és a személyiségét :) és tud benne játszani a nap további részében.

2017. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk meg mindenki ment, csak az enyém nem. Pedagógus vagyok, meg tudtam oldani. Fura, hogy nálatok mindenkit kihúztak.
2017. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor a lányom volt bölcsis 1 hónapra zárt be bölcsi mi is megoldotuk én otthon maradtam vele .utána vissza ment bölcsibe.

Ovodánál nyilt napra vittem lányom ,megnéztük csoport szobát volt foglalkozás ami lányom foglalkozáson volt tudtam beszélgetni az ovonővel,illetve az ovoda vezető is válaszolt a kérdésekre.

2017. márc. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hét bölcsi leállás lesz júliusban.Én arra tartogatom a szabadságomat,így a lányom akkor itthon lesz.De abban a 3 hétben is van bölcsödei ügyelet,heti váltásban,mindig más intézményben.Gondolom a ti esetetetekben is lesz ilyen.Érdeklődj róla.
2017. máj. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!