Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A saját hülyeségemből durván...

A saját hülyeségemből durván bántam a gyerekemmel. Hihetetlenül bánt. Senki sem járt még így?

Figyelt kérdés

Alapvetően azt kell tudni rólam, hogy van egy 3 éves lányom. Soha nem bántottam. Egy durvább kéz meg fogás nem volt még, nemhogy fenékre csapás vagy kézre vagy bármi. Nem is kiabálok vele, mert szerintem az éppen annyira káros.


Egy hete minden nap együtt voltunk, még wc-re sem tudtam elmenni nélküle, mert konkrétan jött utánam, beteg volt ezért nem ment közösségbe. Sajnos sem a mamáknak, sem a páromnak nem volt lehetősége még csak egy órára sem hogy kicsit lekösse míg én csinálnék valamit.

Szegénykém nyűgös is volt egész héten, de ma már komolyabb baja nem volt, egész nap úton voltunk.

Ebéd után a fektetés elég nehezen ment. Forgolódott kb 10-15 percig, ami nála már rengeteg. Nem hagyta, hogy kijöjjek, amúgy úgy szokott elaludni. Sírt kb 5 percig. Annyira kiborított ez a nyűglődés és egyre erősebb sírás, hogy kijöttem. Kimentem az udvarra kb 2 percre, úgy éreztem hogy megbolondulok. Visszamentem és leültem a nappaliban. Csendben volt, de kijött. Megfogtam a kezét elég határozottan (nem rángattam vagy szorítottam) aztán visszatettem az ágyába. És ebben a pillanatban jutott eszembe, hogy valamit elfelejtettem és ezért sírt. Megcsináltam, amit korábban kellett volna, és komolyan 3 perc múlva már aludt is.


Konkrétan én azóta nem tudok magamhoz térni. Egyrészről csalódtam magamban, amiért egy kis sírás ennyire kiborított. Másrészt az is nagyon bosszant, hogy gyakorlatilag miattam volt. És meg is rémültem, hogy ennyire felhúzott és hogy durván kísértem vissza az ágyába.


Amikor felkelt könnyes szemmel bocsánatot kértem tőle (nem akartam sírni, és megrémíteni), erre mosolyogva megfogta a vállamat és mondta, hogy "Nincsen semmi baj!"

Most lett még éppen csak 3. Elkeserítő, hogy ezt tettem vele. Nem keresek kifogásokat, mert eddig sem tudott olyat tenni, amiért ezt kapta volna. De most konkrétan miattam volt, hogy a kis rögeszméjét elfelejtettem.


Elmeséltem a páromnak, aki azt mondta, hogy nem volt szép nyilván, de csúnyát nem mondtam neki, és két sírás között mondhatta volna azért ő is, hogy mi a baj. Ebben igaza van, de azért nekem sem kellett volna így reagálnom. Nálatok volt ilyen valaha? Hogy durvák voltatok vele, pedig ő csak azt akarta kifejezni, hogy valami nem jó? Szerintetek miért lehetett? A hihetetlen kimerültség miatt? Mintha nem is én lettem volna.



2017. máj. 19. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Lazítanod kell, különben lesz ez még csúnyább is. Ami most történt ,annak ne tulajdoníts jelentőséget.
2017. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
egyetértek az elsővel. nyugi. ez semmi. ő már nem is emlékszik rá.
2017. máj. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Hát azért, ezen a semmin így kiakadni, tényleg veled van a gond. Mi lett volna ha a dackorszak közepén rácsaptál volna a fenekére, öngyilkos leszel? Kicsit lazíts, mert szerintem nem ettől a tulparázástol leszel jó anya.
2017. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ezt nem kicsit túlreagálod. Én sem szoktam bántani a gyerekeimet, de amit leírtál az nem durvaság. Minden szülővel megesik hogy elszakad a cérna, és tök jó hogy nálad ez ennyiben merül ki. :D Állati türelmes ember lehetsz. (Megjegyzem, pár napra kölcsönadom szívesen a fiaimat, és akkor tuti nem fogsz többet kiakadni ennyitől :D)
2017. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Hol volt itt a durvaság?
2017. máj. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Én eddig türelmes embernek gondoltam magamat, de most a kérdésed hatására azt kell gondoljam valami brutális állat vagyok.

A dackorszak nehezebb időszakaiban velem minden nap előfordult hasonló. Nem, inkább minden órában :D. Még durvább is.

2017. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Én az alvashianytol fordulok ki magamból, ami ha a menzesz környékére esik... haaat... szegény gyerek... sosem bántom, de sajnos időnként felemelem a hangom, vagy megszoritom a kezét :(((

Ez egyáltalán nem probléma. Egyrészt a gyerek megtanulja h te sem vagy tökéletes. Másrészt különböző reakciókat is megtanul kezelni. Ne neveld ennyire burokban..

2017. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha mindenki ilyen önérzetes lenne mint te már egész elviselhető lenne a világ. Hidd el ez egyáltalán nem nagy dolog és tényleg örülök hogy ennyire figyelsz a kislányodra. Legközelebb ha ilyen adódna gondolj arra hogy múltkor milyen rossz érzés volt hogy ezt tetted és többet már nem fogod csinálni. Egyébként meg látszik hogy értelmes gyerekről van itt szó (mármint abból a reakciójából ítélve amit akkor csinált amikor bocsánatot kértél tőle)megérti szerintem hogy magad alatt voltál
2017. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Én ugy probalom a buntudataimat kezelni hogy tanulok belolük. Jot tesz a lelkiismeretfurdalas ellen!

Pl a gyermekem mielott kikapom a kádbol, mindig elotte kiontogeti a vizet a vodrebol szepen elpakol. Egyszer total elfelejtettemezt a rituáléját, kikaptam bevittem, azt hittem azert a hiszti hogy nem akar öltözni, háboruztunk..

Nagyon fontos megállni, lecsendesedni, elszamolni akár tizig, mert csak ezekkel lehet a gyermekre hangolodni es ilyenkor ugrik be hogy mi van.

Igy visszavittem a furdőbe elpakolni :)


Egyik ami fontos hogy ne menjunk el mindig a gyerek akarata mellett. Ő is ember, vegyük eszre őt is a napi rutin vacsi, furdes fogmosás, mese mellett.


Másik hogy ne pattogjunk. Néha álljunk meg akkor is ha loholunk valahova.


Ne felejtsük el miket ígérunk mégha a gyerek már el is felejtette. Pl ha megigerem egy nap, hogy ma nem, de holnap bolcsi után játszoterezünk, ha a gyermek eszeveszetten motorozik is hazafelé, akkor is szolok, hogy haho, megigértem, most nem haza megyünk, hanem a játszora.


Es amikor látom hogy jol működünk együtt így, az a korábbi akár ma is megkönnyezhető hibák feldolgozásában is nagy segítség

2017. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
*szoval én hibák esetén, a lelkiismeretem hajtására ráállok azok kijavítására. Igy fejlődök, tanulok is, a kapcsolat is jobb lesz.
2017. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!