Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondanátok meg egy...

Hogy mondanátok meg egy kisgyereknek, hogy nincs apukája, hanem egy spermadonortól fogant meg?

Figyelt kérdés

2020. aug. 30. 06:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Valóban nincs apa,aki neveli?
2020. aug. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs.
2020. aug. 30. 06:49
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Hány éves? Amúgy lehetőleg sehogy.
2020. aug. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És ha kérdezi, akkor mit mondjak? 4 éves egyébként.
2020. aug. 30. 06:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

4 évesnek ilyet még nem mondunk mert nem fogja fel.

Ő még max annyit fog kérdezni neki hol az apukája, de erre semmikepp sem a fent említett a jó válasz.

2020. aug. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És mit mondjak akkor? Találjak ki egy mesét? Az jobb lesz?
2020. aug. 30. 07:04
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Tudom sablon szöveg, de a "majd ha nagyobb leszel elmagyarázom" lehet egy kiskapu, vagy ha tényleg mondani akarsz valamit akkor...a fene azt sem tudom az apának számít e ha valaki spermadonor.
2020. aug. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Mért ha most azt mondod spermadonor az jobb? Azt megérti szerinted?
2020. aug. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen idösnek böven elég annyi, hogy az apukája messze van, nem tudtok vele találkozni. (Ez igaz a donorra is!, szóval nem hazugság)
2020. aug. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Marhaság, a gyerekkel őszintének kell lenni!


Az én gyerekemnek nincs apja, nem ezért, hanem más okból. Megmondtam, hogy anya szeretett régen egy bácsit, aztán lett ő, majd már nem szerettem, ezért úgy döntöttünk, hogy csak én és a lányom leszünk ketten egy család!


Ez így szentigaz. Árnyalva majd csak akkor kell megmondani, ha nagyobb lesz.


Neked azt tanácsolnám, hogy egyrészt nevelhetted volna abban a szellemben, hogy sokféle család van! Fog találkozni 2 anyukás, 2 apukás, nagyis, egyszülős illetve mozaikcsaládokkal, nincstesós, pár tesós, soktesós, féltesósokkal is..nem ártana ezt is megmondani, hogy sokfajta család van, a miénk olyan, ahol csak anyuka van.


A ti konkrét esetetekben azt mondanám, hogy volt egy bácsi(mindig van egy bácsi:), ketten összehoztunk téged, de anya és a bácsi nem szerették egymást és úgy döntöttek, hogy a bácsiból nem lesz apuka, hanem mi ketten leszünk egy család.


Ez majdnem olyan, mint a mi sztorink.


Érdemes meglátogatni az egyszülős központot, egy ideje én is tervezem, hogy ismerjen hasonló családokat a gyereked, és ne érezze úgy, hogy mindenkinek van, csak neki nem. Mert tényleg nem csak ő van így! Ha pedig elodázod, hamarabb fogja hallani másoktól a rossz dolgokat, amiket az idióta szüleiktől hallanak(nem szerette apuka, zabigyerek, nem igazi az anyukája se, mert sosem voltak házasok>nálunk ezt mondta neki egy gyerek), szóval fontos a bizalom, hogy beszélsz vele róla, hogy tudjon mit mondani, mert a szülők félnek felvilágosítani a gyereket a szexről, megtermékenyítésről és amit a gyerekek fognak mondani a téves töredékekből, durva lehet, ne azt hallja először!


Esetleg az is oké, hogy anyu egyedül szeretett volna gyereket, ezért nincs apukája, de erre nagyon gyorsan rá fognak harapni a többiek, mert azt már nagyrészt tudják, hogy néni meg bácsi van a hagyományos családmodellben, szóval a bácsi részt minimalizáld a sztoriban!

2020. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!