Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a 9 éves...

Mit tegyek, ha a 9 éves gyerekem nem akar szépen öltözködni?

Figyelt kérdés
Kicsi kora óta ráhagytam, mert akaratos volt, hogy azt vegyen fel amit akar. Ennek eredményeképpen sose öltözött még fel szépen, eleve csak a leggingset és pólót hajlandó hordani, de azt is úgy kombinálja hogy egyáltalán nem illenek össze. Hiába vettem neki szép farmereket, tüllszoknyákat, egyberuhákat, rövidnadrágokat, blúzokat, kistáskákat, ékszereket,szandálokat szó szerint a 9 év alatt egyet sem hordott, újonnan kellett kidobni mindet, pedig tényleg nagyon szépek voltak, mind a H&M-ből. Azt mondja neki így jó, de mikor felvesz egy alamzöld felsőt egy rózsaszín leginggszel és fekete sportcipővel, tökre csalódott vagyok. Már mutogattam neki gyerekruhamagazint stb, mondtam neki, hogy nem kell túlzásba vinni a divatot, de kicsit figyeljen már magára, nem érdekli. Nagyon rossz anyának érzem magam, mert látom az anyukák milyen szép ruhákba járatják a gyerekeiket az iskolába, óvodába és tudom, hogy rólam meg azt gondolják, hogy szarok a gyerek öltözködésére.

2020. aug. 30. 13:51
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
ja és teszem hozzá, nem várom el tőle hogy simerje a divatot, de nem hajlandó felvenni azt amit én akarok ráadni
2020. aug. 30. 13:53
 2/32 A kérdező kommentje:
ja és eddig nem csináltam központi témát belőle, mert volt elég más gondom is, kistesó, suli egyebek, de most már kezd zavarni ez az egész...
2020. aug. 30. 13:54
 3/32 anonim ***** válasza:
35%
Meg kellett volna nevelni, ameddig lehetett.
2020. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Hagyd békén! Úgy öltözködik, ahogy akar, ne akard ráerőszakolni a saját ízlésed.
2020. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez egy kicsit túlzás. Sose vettem ennyi mindent a gyerekemnek, és főleg nem dobnám őket ki. Kistáska 9 évesnek, minek?

Én úgy állítottam össze a gyerekem ruhásszekrényét, hogy minden passzolt mindenhez, így könnyű volt választani.

Amúgy pedig számomra szomorú, hogy inkább határozza meg mások véleménye a lányoddal való kapcsolatod, mint hogy elfogadd azt amilyen. Főleg ma már, ahol csak a külső a lényeg. Én szeretem amikor üdítő kivételekkel találkozik az ember. Szerintem tök jó, hogy egyedi, és nem megy a többi birka után. A divat folyamatosan változik, jó hogy őt ez nem zavarja, és van egyénisége. Ne akarj belőle tucat gyereket csinálni.

2020. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
a kidobás alatt azt értettem hogy elvittem a védőnőhöz mert kinőtte. A többi osztálytársai felveszik a rövidnadrágot és a blúzokat is, de ő nem hajlandó. Nem mini modellt akarok belőle csinálni, hanem, hogy átlagosan öltözzön már fel...nagyon igénytelen, amit csinál.
2020. aug. 30. 14:02
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

"Kicsi kora óta ráhagytam, mert akaratos volt" - hát ez volt a baj.

"eddig nem csináltam központi témát belőle, mert volt elég más gondom is, kistesó, suli egyebek, de most már kezd zavarni ez az egész..." - elhanyagoltad, most már sokkal nehezebb lesz helyrehozni.

Ezentúl csak azt vedd meg neki, amit szeretnél, hogy hordjon - de ne ess át a ló túloldalára, KÉNYELMES legyen! Tüllszoknya, egyberuha, blúz, kistáskáka, ékszerek - ezeket lehet minimalizálni, főleg, ha nem szívesen hordja. De legalább a színek legyenek "normálisak".

2020. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

9 év után már minek nevelnéd? Nő, mint a gaz. Jó lesz úgy is, ahogy eddig csináltad. Most visszadumál, 12 évesen meg már ott is fog hagyni. Ennek annyi.


Vaaaagy... változtatsz. A kérdés csak az, hogy van-e benned elég karizma és tenniakarás. Szerintem nincs. Eddig is a gyerek irányított téged, miért lenne ez ezentúl másképp? Szerintem minden így marad, felesleges ezzel foglalkoznod. Majd teszi, amit akar, te meg asszisztálsz hozzá, már, ha megengedi neked.

2020. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
80%
Magyarul eddig magasról tettél a gyerekedre, most, hogy már lehetne vele divatolni, mert elég nagy hozzá, most már hirtelen foglalkozol vele...
2020. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
hát mert már kiskorában is pont ugyanezt gondolta a ruhákról, mint most, szóval nem változott.
2020. aug. 30. 14:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!