Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a 9 éves...

Mit tegyek, ha a 9 éves gyerekem nem akar szépen öltözködni?

Figyelt kérdés
Kicsi kora óta ráhagytam, mert akaratos volt, hogy azt vegyen fel amit akar. Ennek eredményeképpen sose öltözött még fel szépen, eleve csak a leggingset és pólót hajlandó hordani, de azt is úgy kombinálja hogy egyáltalán nem illenek össze. Hiába vettem neki szép farmereket, tüllszoknyákat, egyberuhákat, rövidnadrágokat, blúzokat, kistáskákat, ékszereket,szandálokat szó szerint a 9 év alatt egyet sem hordott, újonnan kellett kidobni mindet, pedig tényleg nagyon szépek voltak, mind a H&M-ből. Azt mondja neki így jó, de mikor felvesz egy alamzöld felsőt egy rózsaszín leginggszel és fekete sportcipővel, tökre csalódott vagyok. Már mutogattam neki gyerekruhamagazint stb, mondtam neki, hogy nem kell túlzásba vinni a divatot, de kicsit figyeljen már magára, nem érdekli. Nagyon rossz anyának érzem magam, mert látom az anyukák milyen szép ruhákba járatják a gyerekeiket az iskolába, óvodába és tudom, hogy rólam meg azt gondolják, hogy szarok a gyerek öltözködésére.

2020. aug. 30. 13:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%

Hüle anyuka feltünési viszketettsége 🙄

Miért akarsz tüllt meg egyberuhát a gyerekedre erőltetni? Miért akarsz divat majmot nevelni belőle? Szerinted egy szoknyától meg táskától lesz lány egy lány meg szép?

A lányod a kényelmes egyszerű ruhákat szereti. Fogd fel, fogadd el.

Anyám is csak párszor akart szoknyát erőltetni rám.. Landolt is a kukában szétszaggatva.. Pedig képzeld anyám varrónő, bármit megvarrt nekünk. Mai napi utálom a szoknyát.

Te komolyan azt várod egy 9 évestől hogy legyen érzéke a divathoz? Hogy akörül forogjon ki mit gondol róla, a ruhájáról? Szeretnél komplexusokat belé nevelni?


Az öltözködés egyedül Neked probléma, nem neki.. De lehet vársz pár évet akkor meg vissza sírod mikor nem csinált gondot az öltözködésből.. 🙄🤣

2020. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
56%
Az almazöld felső rózsaszín alsóval mi a probléma? 🤔
2020. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy annyi meg annyi kislányt látni zöld felsővel meg rózsaszín leggingsel, nem tudom mi bajod van vele, senkit nem érdekel, hogy hogy öltözködik egy kislány, max. a pedofilok. Amint írtam hagyd őt békén, ő NEM te vagy, ő egy külön személyiség, csak sajnos ezt sok szülő elfelejti és azt gondolják, hogy joguk van minden apróságba bele szólni. Undorító.
2020. aug. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
82%

Nekem kicsit nagyobb a lányom, neki is a cicanaci a kedvence. Az kényelmes, azt szereti. Ezen nem is akarok változtatni, van saját ízlése. A pólókat, felsőket, blúzokat úgy vesszük meg, hogy passzoljon a ruhatárba. Takarja a feneket, stílusban illeszkedjen, legyen mivel felvenni. Felőlem lehet cicanaci-pólóban, de ha a színe vagy stílusa nem passzol, akkor keresünk másikat, együtt.

Vásárolni is együtt megyünk, jó kis csajos program. Mindig megkérdezem, a kinéz valamit, hogy mihez fogja hordani? Ha nem tud három darabot mondani, akkor nem vesszük meg. Megérti, hogy minden pénzbe kerül, és csak pénzkidobás megvenni egy felsőt, amit nem tud hordani.

2020. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%
Sosem öltözködtem szépen" lány létemre, kiskoromban meg főleg nem. Szoknya sosem volt rajtam, pedig 30 ées vagyok. Most már sima ruhákat hordok, farmer és egy mintás póló és kész. Abszolút nem érdekel ez a téma, gondolom a gyereked sem. Mondtak h hátrány, nem lesz barátomy rendes munkám stb. 10 éve együtt vagyok a párommal és már vezető beosztásban vagyok, pedig még az állásinterjúra sem öltöztem ki
2020. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Hagyd rá. Lesz még pár éve öltözködni. Akkor majd az lesz a bajod, hogy csak a legmenőbb márkákat hajlandó hordani.
2020. aug. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
22%

Rám sosem figyeltek, hogy csinos legyek, mindig hajléktalannak látszottam, anyám meg akkor is nyafogott, ha lófarokba kellett kötni a hajam..


Én nem fogom ezt tenni a gyerekkel. Csini.


Sosem dirigálhatott mit vegyen fel, hanem választottam 3at neki, abból megmondhatta miket akar. Megtanítottam a szett szó, csak számára jól áll csini pasztel holmijai vannak, meg pár gagyi itthonra, pizsinek, játszós ruhának, itthonra aztán vehet fel bármilyen itthonit, ő is választja ki a boltban.


A lányom nyár típus, sápadtbarna, szürkés a bőre, a haja hamvas dohányszőke, a szeme is lágy barna, neonszínekben kb halottnak vagy betegnek látszik, muszáj volt megtalálni a hozzá illő színeket, hogy egészségesnek látszódjon. Most olyan mint egy lágy holdsugár, selytelmesen dereng a cuki pasztelkék ruháiban, mint a holdfény, vagy egy kellemes nyári éjszaka.


Tényleg igazán szép, nem győzök benne gyönyörködni, mondjuk ez a típus már az apján is nagyon tetszett:)


Most egy overál van rajta, ami 2 számmal nagyobb, a haja kócosan felkontyolva, mezítláb, a bugyija átlátszik, mert rózsaszínt vett fel.. ő is hajléktalan látszatot kelt, de itthonra nem érdekel.


Szerintem nézd meg rendesen, milyen színek állnak jól neki, válaszd külön az itthoni és az elmenős ruhákat, az itthoniakat ő válassza, lehetnek bármilyenek, az elmenősek meg ha megvannak a számára előnyös színek, nem fogja tudni rosszul kombinálni.


A gyerekemnek a szürkés pasztelek állnak jól, szürke, rózsaszín, sárga, kék, lila, piszkosfehér, mind cuki együtt.


Vannak berögzült szettek, amiknél mondom, hogy milyen szépen mennek egymáshoz, meg együtt kényelmesek igazán, ezekben dicsérem a legtöbbet, ezeket szívesen választja magának össze.


Táskái meg cuccai az enyémnek is vannak, nem használja, a táskába levelet gyárt és postásat játszik, a csattjai a plüssökön végzik, az ékszerek dettó:)

2020. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
87%

Mi az higy szép?


Miért a tüllszoknya csak a szép?


Nekem 2 éves lányom van...

Tudja, hogy vannak “elmenős” ruhák.. és “ játszós” ruhák


Téged miben lát?


Mert ha én szoknyát veszek ő is azt akar..

A táskáimat cipeli ide-oda....


Szeretne lakkozni, sminkelnj ( nyilván nem engedem)

De napi / heti rutinomban ezt látja...


Ha nem lesz nem összeillő ruhája, akkor nem fog furán öltözni...

2020. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
18%
Alapvetően öltözzön ahogy akar, de azér szonya vagy nadrág nélkül járkálnk, az gáz. A legging egy alsóruházat, olyan mintha bugyiban mászkálna.
2020. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
70%

Én sem hagyom, hogy mindig úgy öltözzön ahogy akar. Kiskorától kezdve tanítom neki, hogy nem öltözhet mindenhová úgy, mintha a játszótérre menne. Figyelni kell, hogy alkalomhoz illő legyen.

Orvoshoz, étterembe, kiállításra mindig csinibb ruhát adtam rá (nem kisestélyit, de nem is cicanadrágot).

De még arra is figyelek, hogy ovis ünnepségekre (bábelőadás stb.) is szebb legyen, mint egy átlagos napon.

Nekem ez alap. Egyfajta tiszteletadás, hogy nem a kinyúlt pólóban megyünk ilyen helyekre. És bizony a felnőtteknek is tanítani kéne.

Mint írtam, nem kell kisestélyi, egy egyszerű nadrág, póló kombináció is lehet csinos.

2020. aug. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!