Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek a dolgok normálisak egy...

Ezek a dolgok normálisak egy 2 évesnél?

Figyelt kérdés

Tehát:

-elég sűrűn lábújjhegyen jár

-nem tudom ez probléma e de nem hajlandó a papucsot elviselni a lábán akármit csinálok mezítláb van az udvaron

-nem hajlandó fürödni pedig eddig imádott, alig tudom megfürdetni

-a hajmosás, körömvágás hányásig tartó sírással jár

-semmit nem hajlandó enni csak nasizni szeretne (nem, nem szoktattam rá,hogy evés helyett azt kap, napi 1x kap "nasit")

Egyszerűen annyit hisztizik de tényleg mindenért hogy kezd az őrületbe kergetni. Meddig normális a hiszti?


2020. szept. 14. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém is lassan 2 éves lesz.

- mostanában a kisfiam is elkezdett lábujjhegyezni, mondjuk napi 1-2 alkalommal veszem észre. De szerintem csak tetszik neki, hogy ilyen is tud.

- szerintem a papucs nem kényelmes és nem is biztonságos egy ekkora gyereknek, én szandált adok rá az udvaron.

- a fürdés most rendben van, de volt egy időszak, amikor utálta (kb. 2 hét) és nem tudtuk az okát.

- a hajmosást mindig végig ordítja, a körmét csak úgy tudom levágni (főleg a lábáról nem szereti) ha reklámot kapcsolok neki a tv-n. Hányásig még sosem sírt.

- ilyen nem eszik, csak nasi kell korszaka neki is volt. Volt egy nagyon kemény 2 hetünk, mialatt leszoktattam erről, megérte.

Remélem segítettem valamit. Szerintem normális dolog ez egyébként, életkori sajátosság, majd elmúlik.

Pont ma este mondtam a férjemnek, hogy úgy érzem, egész nap csak kiabáltam.

Kitartást!

2020. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

2,5 éves:

- sosem jár lábujjhegyen csak ha kérem, hogy csendesen legyen este a szomszéd miatt

- papucsot sosem adok rá, futkos le-fel egésznap, balesetveszélyes, viszont a szandállal semmi baja

- imád fürdeni, magától mászik be ha tele a kád és egy óra után is alig bírom kikönyörgni

- hajmosással semmi baja, szépen hátradől a vízben, hogy bevizezze / lemossa. Körömvágásnál olyan mint egy kis díva; szépen tartja a kezecskéit / lábacskáit és nézi a folyamatot egy szó nélkül.

- az evés nálunk is problémás de mindig találok valami értelmeset amit végül hajlandó megenni; joghurtot, tésztát, gyümölcsöt, kenyeret stb.

- hisztizni szokott de szerencsére nem tolja durván, hamar lehiggad és megérti amit magyarázok illetve alkut is lehet kötni vele.

Szerintem amúgy semmi gond nincs a gyerekeddel. Ilyen idős korban minden gyereknek vannak fura heppjei és nem egyszerű velük. Angolul nem véletlen hívják ezt a kort “terrible two”-nak vagyis “szörnyű kétéves”-nek. 🤷‍♀️

2020. szept. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lábujjhegyen még nem jár de szerintem ha felfedezi ezt a képességét,tuti sokat fogja csinálni. Nálunk is mezítláb lenne állandóan úgy kell felkönyörögni a papucsot v szandált. Általában kitalálok vmit h felvegye. Vizes a fű,sok a bogáncs stb. Nem mindig jön be.Körömvágás alatt mese megy vagy megmondom neki hogy ha végeztem ő is levághatja az enyémet és kicsit kezébe adom-biztonsági ollónk van- hajmosásnál csak hátradől úgy öblíti a haját ha zuhanyrózsával öblítem majd le tuti utálni fogja mert most nagyon vigyázok hogy ne menjen a víz a szemébe. Meg mostanában nyomok 1 kis sampont a kezébe és ő is dörzsölheti a hajába közben.2 éves szülinapjára direkt fürdéses játékokat kértem hogy lekössem erre az időre.kedvence a sellő barbi meg a poharak amiket öntözgethet. Alig eszik az ebédből sajnos. Reménykedem hogy az ovis időszakban beáll az étkezése. Hiszti az van de ez normális
2020. szept. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Látszik nem volt még papucs balesetetek.


Ha szaladgál benne, a gumis alja betekeredhet a talprész alá, és egy pillanat alatt lenyúzza a talpáról lábujjairól a bőrt.

Nem kellemes, személyesen tapasztaltam meg 25 éve.

2020. szept. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen normális dolgok. Talán az az egy nem, hogy a hajmosás és körömvágás elleni tiltakozásba úgy belelovalja magát, hogy hányik tőle. De az, hogy sír, az sajnos teljesen jellemző.

Amíg meleg van, addig ne erőltesd a papucsot. Legyen rajta zokni és kész. Az, hogy lábujjhegyen jár, miért zavar? Járjon, ha neki így esik jól.

A fürdést próbáld azzal vonzóvá tenni, hogy szivacsokkal és gumijátékokkal játszhasson a kádban.

A nasival legyél következetes, ez valószínűleg évekig tartó küzdelem lesz.

2020. szept. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, hogy az udvaron akar mezítláb lenni, nem(csak) bent. Hát, késő délelőtt, kora délután ilyen melegben még az is elmegy. Aztán adjál rá kiscipőt vagy olyan szandált, ami tartja a bokáját. Abban könnyebb járnia.
2020. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves lányom tipikus többemberes baba, totyogó volt.

Keress rá a Neten.

Még most is utálja a hajmosást, de kb 1 éve nem kell rimánkodni érte

Körömvágással nem volt gond (én itthon manikúrözöm a körmömet)

A lábujján viszont utálja még most is.

A mai napig sokat lábujjhegyez

2020. szept. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Szörnyűek tudnak lenni a kétévesek. Ha nekem elkezdené, hogy nem akar szandált húzni, akkor megmondom, hogy szandál nélkül nem megyünk ki és ennyi, hidd el, fel fogja húzni, sőt magától odahozza némi hiszti után.

A kaját azt én se tudom kiharcolni, nagyon finnyás.

2020. szept. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Szenzoros integrációs zavar (SPD)? 🤔

A lábujjhegyezést semmiképp nem hagynám annyiban, nagyon nem ok. Mondjuk én a többit sem. Ha nincs komolyabb probléma a háttérben (rejtetten), akkor szépen, eredményesen kezelhető.

2020. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt természetesen tudja, hogy papucs nélkül nem mehet ki (amúgy az a fajta papucsa van amit szandállá lehet alakítani, úgy viseli) fel is veszi de ha 1 szem homok vagy 1 csepp víz éri akár kívülről is, rögtön ledobja és annyi tovább nem veszi fel.

De azért örülök hogy nem Ő az egyetlen a többi dologgal.

2020. szept. 15. 13:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!