Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisgyerekes férfiak hány...

A kisgyerekes férfiak hány %-a ilyen: mások (pl. orvos, rokonok, idegenek) előtt türelmes, fantáziadús mintaapa, aki képes időtlen időkig foglalkozni a gyerekkel, otthon a családban meg a tévé, számítógép az első, max. Azt nézi a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Pedig annyiszor elmagyaráztam a tévé káros hatását...stb, mégis, állítólag "szüksége van kikapcsolódásra", és csak ígz oldható meg.

Mindezt csak a szűk családban van így, anyósa, apósa és anyja, apja előtt is mintaapa.

Persze előfordul, hogy otthon is játszik a gyerekkel, de jóval ritkábban, idegenek, rokonok...stb előtt viszont kivétel nélkül, MINDIG mintapa.

Tehát: 100-ból hányan ilyenek?


2010. aug. 6. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én sajnos ismerek ilyent.Barátnőm férje.Ugyan annyi idős a kisfia,mint a mi kislányunk,és otthon türelmetlen,kiabál a gyerekkel,meg üti(ezért szakadozik meg velük a kapcsolatunk),ha megyünk velük valahova,meg mások előtt eljátsza,hogy végtelen türelme van a gyerekhez,totál kedves vele,állandóan vigyorog.Szívem szerint ilyekor ugy bemosnék neki.Csakmert látom,hogy otthon hogy üti a gyereket még akkor is mikor mi ott vagyunk,meg hogy kiabál.amugy ez az illető is számitogépezik,meg tv-zik egész nap
2010. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

félig-meddig az enyém is ilyen. nem veri őket, itthon is elvannak, utcán villog velük, de ha elszakad nála a cérna, akkor elvonul - de jó neki...

3 gyerekünk van

2010. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az első nagyon durva...!! (Máris jobban tudom értékelni a férjemet.)

A másodiknak gratulálok, hogy így megoldja a 3 gyereket otthon egyedül. (Bár, azért nem mindegy, meddig van a félig-meddig...)

És egyébként mondjátok valakinek? Én még senkinek sem mondtam, de anyu, tesóm el sem hinnék, csak ha videofelvétellel igazolnám. :))

2010. aug. 7. 16:51
 4/13 anonim ***** válasza:

második vagyok. a környezetemben mindenki tudja. látják rajta, h ilyen lusta fajta. egy bizonyos ideig lehet zavarni a köreit, ha már elég, akkor kilép a dolgokból, és rám hagy mindent.

mondjuk, nálunk az a baj, h nagyon egymás után jöttek a gyerekek, az elsőt imádja, a másodikkal is elvan még, a harmadik becsúszott, szóval nagy a felelősség egyszerre. A gyerekek közt nincs 2 évnél több korkülönbség.

Látszik rajta, hogy sok neki a 3 gyerek, jó, nekem is, de olyan is a munkaköre, h szinte egész nap itthon van. Ha nem így lenne, valószínű máshogy viszonyulna hozzájuk.

2010. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Szia!eolső vagyok.én nekem nincs jogom miatta szólni senkinek,mert nem az én férjem,illetve gyerekem,hanem barátnőmé,de mikor ott vagyunk,és megveri a gyereket,már olyan szinten ki tudunk bukni,hogy sokszor elgondolkodom,hogy szólok a védőnőnek.
2010. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: Nem akarok beleszólni, mert nem tudnék semmit tenni a gyerek érdekében, de nem lennék képes szó nélkül hagyni és nem találkozni velük és kész! Ha csak "lelépsz", többet nem mentek hozzá, akkor nyugodt a lelkiismereted? Biztos, hogy előtte megkérdezném a férfit, miért csinálja ezt, próbálnám rávezetni, hogy saját maga is felismerje, hogy ezzel a saját feszültségét vezeti csak le, a barátnő anyukával is elbeszélgetnék - ő mit szól ehhez, szótlanul végignézi vagy mi? -, és könyveket ajánlanék, vagy ha van alkalom rá, ajándékoznék is.

Pl. az "Okosan nevelni tudni kell" c. leírja a gyerek agyi fejlődését, amiből teljesen érthetővé válik, hogy még a földön fetrengő gyerek is az érzéseivel küzd, mivel fejletlen még az agya, nem képes másra és a szülő feladata ilyenkor segíteni neki az érzésekkel megküzdeni. Beszélnék ezeknek a szülőknek arról, hogy a gyerekvállalás felelősség, hogy a gyereknek nekik kell megmutatni, mi a helyes és mi nem, megtanítani dolgokra, hogy a gyerekek elsősorban a látott példából tanulnak...stb. Persze így lerohanni biztos durva (bár: ő nem durva a gyerekéhez?, mi ez ahhoz képest?), és kommunikációs trükkökkel célra vezetőbb lehet. Kérdések formájában (pl. Biztos, hogy ezzel megoldottál valamit? Milyen érzés ez a gyerekednek?), ill. az érzéseimről beszélnék, (embertelennek érzem ezt...stb), és akkor ahogy erről elkezdtek beszélgetni, jöhet a többi.

(A védőnőnek szólni, nem tudom, megold-e valamit, ha előtte színészkedik. Ha nem színészkedik, akkor sem biztos, hogy segíteni tudna. Mint tudjuk, nagyobb dolgok miatt sem emelik ki a gyereket a családból, ha meg csak elbeszélget velük egyszer, arról, amit nem is látott, az ki tudja, milyen eredményre vezet, lehet, csak kimagyarázza a férfi és nem változik semmi.)

Meggyőzni senkit sem lehet, max. bólogat, de utána tovább csinálja, ha maga nincs róla meggyőződve róla!!!

Valahogy azt kéne elérni, hogy hogy a szülők maguk meggyőződjenek erről, maguk belássák, hogy ez így nem jó, máshogy kéne, nem csak "prédikálni", és szerintem a védőnő, óvónő...stb ennyire bizalmasan közel nem kerül a szülőkhöz, hogy ennek a légköre kialakuljon, mint egy barát! Lehet, hogy Te teheted a legtöbbet azért a gyerekért, ki tudja, de mielőtt lelépnék, biztos, minden követ megmozgatnék, ami tőlem tellik. Persze Te tudod, a Te életed, Te vagy felelős azért amit teszel és amit nem...

2010. aug. 8. 19:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!Első vagyok.Mi már próbáltunk a fejével beszélni,hogy ez nem vezet semmi jóra,és mindent megpróbáltunk,még a barátnőmnek adtam könyveket is,de semmi.Csak azt értük el vele,hogy multkor azt vágták a fejünkhöz,hogy ők nevelik a gyereket,mi meg nem.Ezen buktunk ki totálisan,ezért szakítjuk meg velük a kapcsolatot.Akki ennyire degenerált,hogy úgy pofon vágja a kisgyerekét,hogy bedagad az arca,meg kirakja az esőre,azzal mi már tehetetlenek vagyunk,Folyton próbáltunk vele beszélni mikor ott voltunk,de süket fülekre találtunk.És már a kisgyerek is veszi át a stílust,és a mienket üti,tépi,löködi egyfolytában.Nekünk erre nincs szükségünk.

A védőnő előtt ő a tökéletes mintaapa,meg mindenki más előtt.Hányinger az egész ember.

2010. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Szia! Nagyon sajnálom, és remélem, nem vetted tolakodásnak, amiket írtam. Nekik mások az elveik a gyerek-"nevelésről", és beleszólásnak veszik, nem jótanácsnak. Teljesen érthető, hogy a Te gyereked, a Te életed az első. Akkor csak tedd, ahogy jónak látod (ahogy gondolom, teszed is...:))... Lehet, hogyha a védőnőnek szólnál, jobban figyelné, vagy csak egy idő után tűnne fel neki, de Te megtetted az első lépést...

2010. aug. 9. 19:12
 9/13 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, ha jársz erre: mi a helyzet a családdal, megváltozott az apa?
2015. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Első vagyok! Elváltak. Előtte lett még egy gyerekük, meg egyet elvesztettek, és mikor barátnőm terhes volt a harmadikkal derült ki, hogy csalja az ura,elvetették, elköltözött a csaj,azóta a másik nőtől is van annak a férfinak gyereke. Mi már évek óta nem beszélünk velük. Nem vette be a gyomrunk a gyereknevelési elveiket, és nem akartuk, hogy a lányunk ezt lássa, így megszakítottuk velük már régen a kapcsolatot.
2016. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!