Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ekkora baj, hogy fél,...

Tényleg ekkora baj, hogy fél, és nem üt vissza?

Figyelt kérdés

18 hónapos fiam elég félős. Általában mindenkivel bizalmatlan, de főleg a hasonló korú gyerekekkel. Először távolról megfigyeli őket, aztán később feloldódik. De mindig úgy kezdődik, hogy sírva odaszalad hozzám, ha már látja, hogy egy idegen gyerek közelít.

Ma a játszón voltunk, egy kislány oda akarta adni neki a labdáját, de a fiam eleintw sírt, majd elkezdett a kislánnyal labdát gurítani. Majd jött egy kisfiú. A fiam épp hintázott, de mivel a másik gyerek is akart, belecsimpaszkodott a fiam lábába, és ki akarta húzni a hintából. Ezt szóvá tettem az anyjának, aki elvitte a kisfiút onnan. De utána bármerre mentünk, a kisfiú jött utánunk, szórta a fiamra a homokot, majd amikor a fiam fel akarta venni a labdát, a kisfiú megütötte. A fiam nagyon megijedt, persze üvöltött.

Én sem jól reagáltam, mert dühös lettem az anyukára is, amiért nem szólt a gyerekre. Erre azt kaptam vissza, hogy normális gyerek meg tudja védeni magát..


2020. szept. 27. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt normális szülő bocsánatot kér, ha a gyereke nem tud viselkedni társaságban, így a másik anyukát könyveld is el nyugodtan, és ne foglalkozz vele többé!


De a tiédre visszatérve, igen, problémája lesz az életben. SZép vagy sem, a gyengébbet sokszor bántják más gyerekek és ha nem tanulja meg megvédeni magát, akkor bizony kapni fog bőven. Az én is fiam is hasonló, ezért mondom, tapasztalatból. Kis növésű is, félős is, és bizony kapott oviban sokat. Iskolás korára tudta megvédeni magát, most már hatékony :) de addig sajnos sokszor kellett vígasztalnom, védenem, biztatnom, stb. Nehéz ügy ez, azt hinné az ember, hogy azért vannak ott a nevelők, pedagógusok, stb. hogy biztonságban legyen, de nem lesznek ott mindenhol. Védenie kell magát, és nem mondom, hogy 18 hónaposan, de igenis 3 éves koráig valami taktikát dolgozzatok ki erre, amennyire lehet, tudatosan, mert nehéz lesz neki (is)!

2020. szept. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Idővel el kell járatni valamilyen küzdősportra.

Nem feltétlenül kell ütnie, lehet cselgáncsozó is.

Jót fog tenni a személyiségének.

2020. szept. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Szokott uj arcokat látni vagy nagyon zárt az eddigi ismeretségi köre?
2020. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Te mindig megvéded ? Ha erre szoktatod, hogy mindig mehet hozzád és Te megvigasztalod, akkor ez rögzül belé , és sose fog kiállni magáért . Sajnos engem is így nevelt anyukám , és még középiskolában is a fogadóóra előtt mondtam neki , hogy beszéljen a másik gyerek szüleivel mert az a gyerek szekál engem . Mindig őhozzá rohantam vagy ő intézte el ezeket a dolgaimat holott nekem kellett volna egyszer szájbavágni a másik gyereket . Sajnos ezt csak felnőtt koromra fogtam fel addig természetes volt hogy anya mindent elintéz . Keserves gyerekkora lesz ha erre lesz rászoktatva. Dolgozz ki erre egy stratégiát vagy ebben a dologban az apjával beszélj elvégre ő férfi és ilyen dolgokban jobban tudna hatni a kisfiára . Vidd a férjed is legközelebb és ha ilyen van legközelebb ő menjen oda a fiatokhoz. Ez amolyan férfi dolog ő jobban el fogja tudni neki magyarázni és könnyebben fogja kezelni ezt mert ez nem olyan női empatikus dolog amit így kell intézni és ezt ne vedd sértésnek . Mondom ezt férfiként .
2020. szept. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Carragher_x ***** válasza:
92%
4) Azt azért sikerült elolvasnod ugye, hogy egy 18 hónapos babáról van szó? :)
2020. szept. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Az anyuka a játszótéren egy gyökér volt. Viszont a fiadba kell egy kis bátorság és önbizalom.
2020. szept. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem egészen értem. A 18 hónapos egyedül hintázik, hogy a másik gyerek oda tud menni húzogatni a lábát? Ha ott vagy te is, miért hagyod? Én eleve megszólítanám a másik gyereket, már amikor a közelbe jön, hogy álljon meg, mielôtt a mozgó hinta kupán vágja. Ez elég balesetveszélyes ahhoz, hogy bárki rászóljon szerintem, ha már az anyja hagyja a hinta közelébe futkosni.
2020. szept. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerencsére ilyen hülye gyerekekkel és anyukákkal nem találkoztunk sehol.

Egy másfél éves pedig akkor is így viselkedik ha később box világbajnok lesz, nagyon kicsi még, nem lehet a későbbi jellemére következtetni, egyenlőre csak rohan anyához, semmi baj nincs ezzel.

A másik anyukát nagyon elküldtem volna a fenébe, normális gyerek így nem viselkedik, mint az övé.

2020. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Üdvözlöm" azt a félhülyét, aki egy baba viselkedéséből levonja a következtetést, hogy küzdősport "kell neki"... Jövőre meg iratkozzon be kínai nyelvleckére is, meg angol oviba, nehogy jól tanulja meg (kavarodás nélkül) a saját anyanyelvét, nemde...?


És "járjon" ezerrel szakkörökkre már bölcsisen, majdan ovisan, mert az a menő, és különben is paranoidak vagyunk, hogy "jaj, ha idejében nem taníttatom agyon a gyermekem, és ha idejében nem edzem meg őt, akkor baj lesz, jaaaj..."


Véletlen se az optimum keresése nélkül éljünk, mi szerint mindenenk meg van a maga ideje és helye, az optimális eredményhez... Ez kb olyan, mintha bemelegítás nélkül nekirontanál az edzőtermbe... Evvel analógiában: már babaként bátorítssd, 3 évesen meg máris cslgáncsozzon.. Brávó! Tessék inkább némi gyermekpszichológiai szakirodalmat tanulmányozni, ember... De legfőként a józan paraszti észt elővenni a rejtett zugokból... Mert nem nehéz végiggondolni mindezt. Aztán javaslom mérlegelni.


Az ilyenek vinnyogják vakon azt, amit a politikusok mondanak (már amelyiknek szebb a szeme, mert ugye a másik politikus mintha nem ugyanazon hatalmi érdekeket szolgálná...), és kigyúrt izommal, "többet érdekkel és erővel, mintsem ésszel" alapon félős agresszív ugató nyuszi hatalompárti, mondván: "igen, rettegjünk a kovidtól is, idegenedjünk el egymástól még jobban, legyen még több pszichoszomatikus betegségünk, főleg a gyerekeinknek, a kovidhiszti hatására". Izompacsirta... Csupán tanulságul írom, elgondolkodtatóul, hogy milyen következményekkel jár az, ha egy szülő nem fejleszti - a gondolkodásmódját! Evvel szemben az agy izomzatának fejlesztése mit sem ér... Főleg nem, ha egy kisgyermekről, pláne ha babáról beszélünk... 18 hónaposról, mint a kedves kérdező megemlítette. Akivel meg a kedves kérdező találkozott, szinten nem pont az értelmi képességeivel ért el edig sikereket, de legalábbis nem tenghet túl benne... Akinek volna ellenvéleménye, tisztelettel fogadom, nyitottan várom, ha valaki meg tud győzni engem a tapasztalatom és meglátásom ellentétéről. Már ha erre járok, akkor olvasom.

2020. okt. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!