Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fejlesztő játékot...

Milyen fejlesztő játékot érdemes venni egy 2 évesnek, ami tényleg hasznos, játszik is vele, nem csak szétdobálja?

Figyelt kérdés
Karácsonykor lesz 2 éves, szerintem kicsit le van maradva, 5-6 szót mond csak, de azokat már 1 éve is mondta. A színeket, testrészeit nem ismeri fel, formabedobóval nem tud játszani.
2020. okt. 10. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Könyvet testrészekről, színekről. Esetleg olyan bábut, aminek lehet nyomkodni a részeit és hangosan kimondja, hogy mi az.
2020. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Demeter Petra válasza:
69%
Szia, nem csak fejlesztő játékot kell neki venni hanem több időt vele tölteni.a montessori játékokat ajánlom. Egyébként 2 évesen még nem baj ha nem beszél, gyűjti a szavakat :) olvass neki sokat jatszatok együtt és folyamatosan beszélj hozzá. Kisgyermeknevelo vagyok, hiszed vagy sem az ekkora gyerekek több mindent értenek mint gondolnád :). A lényeg tényleg az hogy minél többet kommunikalj vele és mindenért dicsérd meg :)) mutass meg neki mindent hisz neki az egész világ új. Pl egy játékról elmondhatod hogy ez fából van, piros és négyzet alakú, a legokrol hogy műanyag ez piros ez zöld ez kisebb ez nagyob, a tűzoltóauto piros és nínózik :D a kutya barna azt mondja vau. Stb
2020. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Ez elég alap, 2-es, mégse ettől függ a beszédindulás.
2020. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

Én vettem tavaly egy 2 évesnek memória játékot. Persze, nem úgy, hogy odaadod neki és játszon, hanem foglalkozni kell vele. Én olyat vettem, amin különböző tárgyak és állatok is vannak (kevert), és felismerte, hogy az kutyus, és megkerestük a párját.


Akár puzle-t is vehetsz, vannak olyanok, amelyek 0-3 évesig vannak. Egy gyerek 5-6 évesen is szét dobálja, de ha foglalkoznak a gyerekkel és közösen játszatok, nem csak a kezébe nyomjátok, akkor szerintem nagyszerű ajándék és fejlődik is!

2020. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Montessori játékokat


Ikea forgó tojàs fotel

Vagy egyensúlyozótölcsér



És elvinném tsmt-re

/ én gyerekem szintén így volt.. kell a kezelés/

2020. okt. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nincs lemaradva, 2 évesen kell tudni 20 szót, és még nincs 2 éves. A játék az meg teljesen változó, hogy mi tetszik nekik, nekem pl. tetszik a lego duplo, vettem is sokat, a lányom viszont nem játszik vele.
2020. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Van egy varázspallo nevezetű dolog. Ránézésre egyszerű mint a faék, de meglepő módon tényleg imádják a gyerekek. Mondjuk a beszedfejlodest nem fogja segíteni.
2020. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Talán tényleg le van maradva picit, bár nekem nem a beszéd tűnt fel, hanem hogy azt írod nem ismeri fel a testrészeit. Úgy emlékszem ez két éves kor előtt már volt nekünk kérdés valamelyik statuszon, talán hármat kellett felismerni, de kétéves statuszon kérdés lesz felismer-e ötöt. Ezt pl sokat mutogasd neki játékokon, plüssökön, “itt a maci keze, húzzuk meg a maci fülét, stb”. Aztán én pl fürdésnél is mondom neki, “most megmosom az arcod, most a füled, állj fel, most megmosom a popsid...” Minél többet hallja ezeket annál jobb, meg persze minél inkább tudja mihez kötni. Én biztosan könyveket is vennék, egyrészt azért mert abból nagyon sokat tanulnak, másrészt a könyv magával vonzza hogy ti is minőségi időt töltötök együtt, ahol taníthatsz neki dolgokat. Mi is rengeteg könyvet lapozgatunk, nem kell folyton a szöveget olvasni, mindent megmutatok neki benne, egy idő után visszakérdezek hol a cica, autó, így látom azt is hogy felismeri a dolgokat. Ami még plusz, nálunk 18 hónapos, eddig a legtöbb szót úgy mondta ki, hogy könyvben mutattam neki a képen pl. “ott a csillag” és egyszer csak elkezdte utánam mondani hogy csillag.
2020. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

Szívből ajánlom a Grapat játékokat! Faék egyszerűek, de olyan mértékben fejlesztik a kreativitást, képzeletet, koncentrációt, kézügyességet, hogy hihetetlen. Varázspalló, Pikler-háromszög, szivárványhinta, építőkockák, szerepjátékokhoz kellékek már mehetnek neki, fa puzzle, fa állatok, hangszerek, amikkel ő is tud már hangot adni.


Minél egyszerűbb egy játék, annál több mindent fejleszt! Egy fakocka a világ minden elképzelhető tárgya lehet a képzeletben, de egy zenélő-ugató-csillogó-futkosó kutya az csak az lehet, ami. Ajánlom az Egyszerűbb gyermekkor című könyvét. :)

2020. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nyilván töltök vele elég időt, de a nap 24 órájában sajnos nem tudok mellette ülni. Anya, apa, baba, mama, papa, pápá, nem, alma, banàn, vauvau, cicc, tütü, labda... Hát messze a 20. :/ Testrészei közül kb 3-4-re rámutat, aztán elunja és nem foglalkozik vele. Viszont mindent megért, és magát is jól megérteti. Szóval annyira nagyon nem hiszem, hogy le lenne maradva.
2020. okt. 11. 02:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!