Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » VAn itt fejlesztő vagy gyógype...

VAn itt fejlesztő vagy gyógypedagógus- ez baj lehet?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tapasztalt már hasonlót.

Fontos az, hogy egy gyereknél az "oldaliság" kialakuljon? 6-8-10 éves gyerekeim vannak. Mind a három jobbkezes.

Ma figyeltem meg a legkisebbet, hogy nem jobb lábbal áll a rolleren, hanem bal lábbal, és a jobbal hajtja. A két nagyobbik pedig jobb lábbal áll a rolleren és ballal hajtja.

Én jobb kezes vagyok, alapból jobb lábbal állok a rolleren és ballal hajtok.


Szóval ez baj lehet, hogy a kicsi máshogy csinálja? Bezavar ez valamibe?


2020. márc. 19. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógus vagyok :)

Egyáltalán nem baj. Befolyásolni nem kell és nem is szabad. Előfordul az ilyen, nincs semmi baj. (Testvérem is jobbkezes és ballábas.)

2020. márc. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :)


Megszoktam már ebben a mai világban, hogy ha bármi apró eltérés van a gyereknél, akkor az valami bajt jelent.

Köszönöm a megnyugtatást! :)

2020. márc. 19. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is jobb kezes vagyok, a rollerre bal lábbal lépnék és jobbal hajtanám, a biciklit bal oldalról tolom, illetve teniszben is fordított alapállású vagyok. Szerintem nem probléma, bár nem vagyok szakértő :)
2020. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
És ha bal kezes, bal lábas lenne, akkor mi lenne??! Bedugnád az intézetb vagy mi??!
2020. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Balkezes vagyok, DE:ollóval jobbkézzel vágok, jobbkézzel eszek, sőt a táblára tudok jobbkézzel írni. Hagyni kell szerintem, kialakul nála, kitapasztalja neki, hogy lenne jó.
2020. márc. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!