Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adhatnék 2 évesemnek ami...

Mit adhatnék 2 évesemnek ami kicsit meghajtja?

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja nagyon szorulálos lett.az étrendjében semmi nem változott.tudna ő kakilni csak valamiért visszatartja.nrm tudom miért.még pelusos de néha a bilibe,wcbe pisil.már próbáltam velr beszélgetni,próbáltam a narsncslét,tejet,szőlőt de semmi.már teljesen ki vannak az idegeim.4 naponta kakil és nagyon szenved!!kérlek adjatok valami tanácsot!!
2020. okt. 12. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aszalt szilva, rostos gyümölcslevek (100%-osak, nem cukrozottak), sok zöldség, friss gyümölcsök
2020. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcspüré, a tubusos vagy Hipp sárgabarack hajlandó megenni.
2020. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden nap kap kétszer gyümölcsöt(narancs,alma,szőlő..).narancslevet én szoktam facsarni.
2020. okt. 12. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az étrend nem sokat befolyásol, mivel pszichés volt nála is, hogy ha egyszer keményebb akkor már rossz élmény miatt nem hajlandó kinyomni utána.

Rost minden mennyiségben, én ilyen rost készítményt adok neki minden reggel éhgyomorra egy kis kanállal.

[link]

2020. okt. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Alma (répa, krumpli, tésztafélék...) pl székletfogó. Szilvát vagy barackot egyen. Probiotikum is segíthet.
2020. okt. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is pszihés lesz a dolog mert annyira nem kemény neki hogy nem tudna kakilni.de az hogy pszihés a dolog azzal nem nagyon tudok mit csinálni.hiába beszélgetek vele,mégiscsak 2 éves
2020. okt. 12. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen gondom ennyi idősen. Anyukám minden nap adott egy nagy kanállal a mama által készített igazi sűrű szilvalekvárból. Utána már jobb volt.
2020. okt. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Két és fél évesen ugyanez volt a lányomnál. Nem kakilt, csak 4-5 naponta max, addigra persze jól összeállt, de hiába magyaráztam, hogy ha gyakrabban kakil, könnyebb lesz, egyszerűen félt kakilni, pszichésen nem ment neki és az egész egy véget nem érő küzdelem volt.


Ami megoldást hozott: bilibe kakilt


Nem volt még szobatiszta, de nem ment neki pelusba sem, pedig mindent próbáltunk. Egyszer fogtam, ráültettem a bilire, hogy na akkor oda. És belekakilt. Persze azért nem oldódott meg ilyen egyszerűen, először még könyörögtem kicsit, aztán rájöttem, hogy nem jó, ha túl nagy figyelmet kap ilyenkor, úgyhogy most már leülök valahová a közelébe, olvasgatok valamit, úgy teszek, mintha nem figyelnék rá annyira és megvárom, amíg produkál. Semmi gond nincs már a kakival, minimum két naponta van "kakinap", ahogy mi hívjuk, de volt olyan is, hogy naponta kellett neki, sokszor már ő szól, hogy kakilnia kell. Mindig figyelünk, hogy két napnál több ne teljen el két kaki között, a rendszeresség nagyon sokat segít.


Ételben, italban, ami jó lehet: Kubu kisüveges multivitamin (gyerekorvos asszisztense ajánlotta, tényleg segített), paradicsom, baracklekvár-szilvalekvár egyszerre, kukorica, sárgarépa, kamilla tea


Gyógyszerben, ami jó lehet:

Laevolac szirup (lazítja a székletét),

Laxaclean mini-klizma (számomra humánusabb, mint a glicerines kúp, egyszerű beadni, és iszonyat hatásos, ha nagyon összeáll a kaki, és emiatt sem megy neki)

Tamarin hashajtó lekvár (erre anyósom mondta nagyon, hogy jó, mi végül nem próbáltuk, mert aztán megoldódott)


A Laxaclean-el mindig vigyáztam, csak a legszükségesebb esetekben használtam. Az nem egy természetes módja a folyamatnak, nem akartam, hogy esetleg rászokjon, és csak azzal tudjon kakilni, de időnként tényleg jól jött.


Mivel a probléma a fejében van, ezért sokkal nehezebb lesz túljutni rajta, mert már az rögzült neki, hogy a kaki fáj, ezért próbálja visszatartani, amivel ugye nem segít. Mi már majdnem felkerestünk egy szakembert (pl. Vörös Andreát nagyon ajánlotta a védőnőm), aki segített volna abban, hogyan közelítsük meg a problémát, de a bili végül megoldotta, utána pár héttel később teljesen szobatiszta lett a lányom.

2020. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem véletlen nem gyümölcsöt írtam, hanem gyümölcspürét. Sok gyereket fog az alma, de a püré jelleg miatt másképp hat.
2020. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!