Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereketek vagy nagyobb...

Kisgyereketek vagy nagyobb eszik magyaros eteleket? Hasznaltok pl fozeskor zsirt? Fuszerpaprikat?

Figyelt kérdés

Idaig magyarosan foztem de rengeteg friss zoldseget gyumolcsot eszunk, probalok egyensulyt tartani. De neha jol esik reggelire szombaton tukortojas, sult szalonna, vagy egy ebedre porkolt fozelekkel.


Nagyobbik gyerekem elsos, es nem hajlando semmit sem megenni ami szerinte parasztos es nem jo etel. Az elmondasa szerint a baratai ilyet nem esznek es ciki. Ha megkerdezem mi a nem ciki etel erre azt mondja rendelt etel nem ciki.

Tobb mint egy hete ha nem neki tetszo etel van, nem eszik vagy csak szendvicset.


2020. okt. 22. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

A sült szalonna nem értem mitől lenne hungarikum. Más nép is eszi. Meg pl. alángos, tócsi is inkább szláv.


Zsíros, agyon fűszerezett kajákat mi sem eszünk. Nem azért, mert ciki, hanem nem akarunk 100 kilósak lenni és fosni.

2020. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Csak nem valamelyik budai sznob suliba jár ?
2020. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Anyukáknak főzni kellene, nem rendelgetni.....


55 kg vagyok 174 centihez, parom 186 80 kg. Rengeteg szalonnát, kolbászt, fűszer paprikát eszünk.

Zsirban sütünk, főzünk.

Nem vagyunk az a chia magos fajta emberek, mi élvezzük az ételeket és az életet is.


Nem fosunk tőle és 100 kgtol nagyon messze vagyunk.

Ezek nem parasztos kaják, de egyébként nem tudom a parasztos kajakkal mi a baj. Hogy anno nem a boltba jartak az emberek hanem megtermeltek maguknak mindent?


Nem is volt ilyen elkenyeztetett kölyök sehol.. Jézusom..


1 éves a fiunk, ő is fog ilyet enni.

2020. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Osztom az előző véleményét.
2020. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk az egyetlen magyaros étel ami készül az a paprikás csirke vagy a hortobágyi, semmi mást nem eszünk a magyar konyhából, kolbászt ilyeneket sem, a gyerekem sem evett még soha és a mamáéknál sem kér belőle ha kínálják. Egészségesen, modernül étkezünk, kókuszzsírral főzök, sok olaszos fogás készül itthon de van, hogy sushit készítek, ázsiai vagy mexikói ételeket illetve mindig én főzök, rendelni nem szoktunk. Nekem mondjuk a férjem nem magyar és nem is rajong a magyar ételekért ahogyan magyar létemre én sem szerettem a zsírban tocsogó, agyonfűszerezett, hagymás nehéz ételeket soha.
2020. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Nagyra vagyok, magyar a párom, Magyarországon élek, de gyűlölöm a magyar konyhát. Mióta az eszemet tudom nem vagyok hajlandó megenni a zsírban tocsogó ételeket és a hagyományos magyar ételek mind zsíros.

Egyedül a párom családjánál van lehetőség pl pörköltet enni, amiből én sose eszeky inkább elcsippegetek egy szelet kenyeret, de a gyomrom képtelen befogadni.


Amúgy lehet más nemzetek konyhái felé fordulni, sokkal egészségesebb, finomabb ételeket is megismerhettek, amiket a gyerek is meg fog enni, így nem lesz éhezttetve se.

2020. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Nem a gyerekeddel van a baj, hanem azokkal a gyerekekkel , akik hozzászoktak, hogy anya nem főz inkább rendel.

Attól mert magyar vagy nem kell zsírban tocsognia a kajáknak, el lehet úgyis készíteni, hogy nem fosol be a sok zsírtól, de ahhoz tudni kell főzni.

Ettől még szoktunk más nemzetek kajáit főzni szerintem nem zárja ki egyik sem a másikat.

2020. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Mi csak magyaros, hagyományos ételeket eszünk, gyermekeim is ezt szokták meg. 8 és 2,5 évesek. Szoktam próbálkozni "modern" kajákkal, de mindig az a valasz, hogy nem rossz, de máskor ne csináljak ilyet. Ja, és én mindent kacsazsírral főzök.
2020. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Az mért nem zavar senkit, hogy egy elsős több mint egy hete vagy inkább nem eszik semmit, vagy csak szendvicset eszik, mert az anyja pörköltet akar enni?

Olyan sok új, érdekes, finom, egyszerű étel van, biztos van olyan, amit ő is szívesen megeszik. Egy spenótos spagettit fél óra elkészíteni vagy egy egyszerű pestos tésztát még ennél is rövidebb, ezek kellően reformok és simán lehet úgy találni őket, mintha etteremben lenne.

2020. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez már az en gyerekkoromban is úgy volt, hogy letettek a kaját az asztalra aztan lehetett választani. Eszel vagy nem. Egy ép elméjű 7 éves nem fog éhen halni, mert az idióta barátai szerint ciki az otthoni kaja.
2020. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!