Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megevett egy fél ajakápolót,...

Megevett egy fél ajakápolót, baj lehet?

Figyelt kérdés

A 2 éves lányom megevett egy fél ajakápolót. Yves Rocher á la noix de coco, kókuszos. Nem találom az összetevőit, a csomagoláson sincs, meg a neten odlalukon sem :@ Annyit ír, hogy 98%-ban természetes összetevők.


Egy masik oldalon megtalaltam, de gondolom ez nem mond túl sokat annak, aki nem kémikus:


ÖSSZETEVŐK (INCI)

Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2 eo , Isopropyl Palmitate eo I i 4 1 , Ethylhexyl Stearate eo , Cocoglycerides eo I eu , Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0 , Ricinus Communis (Castor) Seed Oil eo I i 1 0 , Ethylhexyl Caprylate/Caprate , Synthetic Wax eo , Polybutene , Hydrogenated Microcrystalline Wax , Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil eo 2 0 , Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo , Parfum/Fragrance i , Hydrogenated Castor Oil ti I eo I eu 1 0 , Tocopherol a I v 2 2 , Mica , Glycine Soja (Soybean) Oil eo 3 0 , Titanium Dioxide / CI 77891 sz


2020. okt. 26. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

A gyermekorvost hívd fel inkább.


Te komolyan, ha aggódaz a gyereked életéért, a gyakorin érdeklődsz? 😱

2020. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem lesz semmi baja, max ha rossz a gyomrának hányni fog.
2020. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Van egy telefonvonal ami az ilyen esetekre van fenntartva (mérgezés stb), 0-24-ben lehet őket hívni, de én sajnos nem tudom a számukat.


Mindenesetre figyeld a gyereket, ha nem változik semmi akkor semmi baj nincs.

2020. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Én gyermekkoromban egy egész ajakbalzsamot megettem és semmi bajom nem lett tőle
2020. okt. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eddig nincs semmi, kb 1 órája történt, nem is tudom hogy kaparintotta meg, mert zárt nesszeszerben volt, fiókban. De már ki tud mindent nyitni mondjuk.


Most nem mondtam, hogy az életéért aggódok, egy szájra kenős természetes ajakápolótól nem hiszem, hogy az életéért kellene aggódnom, inkább arra gondoltam, hogy hasmenés vagy ilyesmi előfordulhat e ugyan.

2020. okt. 26. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem valószínű hogy hasmenesen/hanyadik kívül bármi baja legyen. De lehet az sem lesz.
2020. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Egy ajakapoloban, amit az ember a szájára ken, józan ésszel belegondolva nem igazán lehet mérgező összetevő.


De azért a biztonság kedvéért felhivhatod a toxikologias ügyelet számot, és akkor megnyugodhatsz.

2020. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!