Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyellem magam, miért...

Szégyellem magam, miért csináltam?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, egyedül vagyok vele otthon, amíg a párom dolgozik. Nincs segítségünk (se nagyszülő, se rokon).

Az elmúlt 2 hétben nekiállt húzni a hajam, csapkodni az arcom.

Sajnos ma elszakadt a cérna és rácsptam a kezére és ráordítottam, hogy nem szabad.

Most iszonyat lelkiismeretfurdalásom van.

Soha nem akartam bántani a gyerekem.

Mit csináljak? Hogy tegyem jóvá?


2020. okt. 26. 18:59
1 2 3 4
 11/40 Derjaderja ***** válasza:
79%
Szerintem azért sem hibáztál, mert a kezével csinálta a rosszat. Én is rá szoktam legyinteni, van hogy pl mutatóujjal a szájára, ha harap, vagy a lábára ha rúg, nem indulatból, de ugye egyszerre több dolgot csinál, beszél, mozog, és a kiabálásból amíg pici, nem érti, mi baj és sokkal ijesztőbb.
2020. okt. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon megértelek. Nálunk a kisfiam harap. De nagyon durván, volt, hogy vérzett a helye. Mellé karmol, már. Nemrég egyszer nálam is elszakadt a cérna. Akkor pár napja nagyon durva volt. Valahogy az a harapás nagyon rosszul érintett és adtam egy pofont (épp csak hozzáértő a kezem). Nagyon meglepődött, aztán nekikezdett sírni. Borzasztóan szégyelltem magam. Se előtte, se azóta nem ütöttem meg. Szerencsére már kezd leszokni azóta. De borzasztó érzés volt sokáig.
2020. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
82%

Azért ne kösd fel magad...

Râcsaptâl és? Mi baja lesz/lett? Semmi

2020. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
6%

Azért mert sokan mondják, még nem biztos, hogy igaz.

Nagyon megijednék magamtól, hogy egy ekkora gyerekre rácsapok. Nekem nem fér bele.


Ez már mindegy. Tisztázd magadban, hogy legközelebb, mit akarsz.

2020. okt. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi, de szánalmas vagy...

Az ilyen szülők nevelik fel azt a rengeteg zabolázhatatlan idióta kölyköt, akiknek semmi se szent, mert egyszerűen nincs otthon kontroll és következetesség. Persze, még te kérj bocsánatot tőle, ha megüt..

2020. okt. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
93%
Én itt a gyakorin szembesültem azzal hogy teljesen normális jelenség hogy a gyerek üti, rúgja, pofozza, harapja, a szüleit. Egy másik kérdés alatt volt egy olyan komment hogy "xy-ka egyszer úgy megrúgott hogy eltört a bordám:)" (hihihahaha). Vagy a másik gyöngyszem hogy egy 2 éves hisztérika rugdosta a nagymamáját ha valaki nemet mondott neki. De hát na a gyerek az gyerek, ez csak egy korszak, rá ne merj szólni vagy esetleg egy maflást lekeverni mert mehetsz a böribe. Ne büntess csak jutalmazz. Pozitív "nevelés" és társai. Ma már mindenki a saját gyereke legjobb barátja akar lenni és nem a szülője ez itt a gond.
2020. okt. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
5%

Nem, nem akarok a legjobb barátja lenni. De attól még nem fogom megütni.

A kutyát se verem meg, ha rosszat csinál, hanem még tanítom, hogy nem szabad. Majd pont a gyereket fogom verni, mert csak abból lehet ám érteni.

Minket sem vertek a szüleink tesómmal. Normális gyerekek voltunk, értelmes értékrenddel. És normális felnőttek is lettünk.

2020. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
9%
Engem meg vertek, pontosan ezért nem emelnék SOHA kezet a gyerekemre.
2020. okt. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
83%
Azért a gyerek verését már ne keverjük össze azzal, hogy valaki néha rácsap a kezére. Én is rá szoktam, mert ha csak szólok vagy elveszem a kezét, konkrétan nevet. Ebből ért és nem csinálja többet. Én meg úgy gondolom, hogy minek szül valaki, ha nem akarja megnevelni a gyereket. Aztán meg majd az enyém találkozik az olyan hisztérikákkal, akiknek minden meg lett engedve, na én meg ezektől óvnám meg, ha lehetne.
2020. okt. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
86%
#16 szerintem meg nem "alja" dolog megütni (nem, nem megverni) egy gyereket. Az legalább megtanul viselkedni, nem úgy mint te, aki prolizás nélkül már a véleményét sem tudja leírni. És akkor az ilyen osztogat nevelési tanácsokat másnak. Mire fel, mikor beléd se szorult kultúra?
2020. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!