Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyellem magam, miért...

Szégyellem magam, miért csináltam?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, egyedül vagyok vele otthon, amíg a párom dolgozik. Nincs segítségünk (se nagyszülő, se rokon).

Az elmúlt 2 hétben nekiállt húzni a hajam, csapkodni az arcom.

Sajnos ma elszakadt a cérna és rácsptam a kezére és ráordítottam, hogy nem szabad.

Most iszonyat lelkiismeretfurdalásom van.

Soha nem akartam bántani a gyerekem.

Mit csináljak? Hogy tegyem jóvá?


2020. okt. 26. 18:59
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
82%

28 ahelyett, hogy idegenek gyerekeit fenyegeted látatlanban, talán művelődj egy kicsit. Egy kisgyerek nem azért kísérel meg ütögetni az anyját, mert "neveletlen" hanem mert abban az életkorban van, mikor feszegeti a határait, érvényesíteni próbálja a határait. Gyerekfüggő ugye ki mennyire, és hogyan. A szülő meg eldönti, mennyire enged ennek teret. Még ő kér bocsánatot, ezzel kb aláírva hogy a gyerek a jövőben is ezt a magatartást fogja követni, ha akar valamit, vagy tesz ellene.

Ha meg valaki terrorizálni fogja a többi gyereket, az pont az lesz akire ráhagyták, hogy üsse a saját anyját. Aki le lett állítva az nyugi nem fog bántani senkit.

Egyébként nagyon "hiteles" vagy ezzel a ne üssük meg a gyereket, de te azért leírod egy vad idegennek, hogy fogod az ő csemetéjét jól megverni, mert majd tuti hogy az a te gyerekedet fogja terrorizálni.

Inkább nevelnéd rendesen a sajátod, mint tolod ezt a passzív agresszív kismalac stílust, holott egy ésszerű érvet nem tudsz felmutatni a vitában.

2020. okt. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%
"érvényesíteni próbálja az akaratát" akart lenni
2020. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Az rácsapáson kívül létezik erélyes beszéd és "arrébtevés".

Aki hagyja a gyerekét a fejére nőni és soha nem neveli, abból lesznek a zsarnok gyerekek.

Szerintetek a másfél éves gyerekünk terrorban tart minket és soha nem szólunk rá?

Ezt is 2 hete kezdte el, de kb ez volt a harmadik alkalom. Bocsánat, hogy nem írtam le részletesen, de sajnos a gyerek miatt titokban kell írnom, nehogy meglássa.


Majd húsz év múlva térjünk vissza rá, hogy ki milyen f@sza gyereket nevelt.

2020. okt. 27. 12:06
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező áruld már el, mi a fészkes fenéért írtál ide ki kérdést, ha annyira marhára biztos vagy magadban, meg a nevelési elveidben? Meg ha itt úgy is mindenki hülye.
2020. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
15%

Komolyan betegek vagytok.

De látszik a színvonal. Pont ezért volt a kutyás példa. Mert nem, őket sem arrébb rakjuk a grabancuknál fogva. Hanem pozitív megerősítéssel lehet őket nevelni. Mondom ezt úgy, hogy kineveltem már ezzel a módszerrel 3 rendkívül szófogadó, jól nevelt kutyát.

Tudtok arról, hogy aközött, hogy rácsapok a kezére és hogy mindent ráhagyod, van átmenet? És nem csak ez a kettő létezik? Miért is baj, ha a kérdezőnek lelkiismeret furdalása van? Ő nem érzi helyesnek ha odacsap ezért bántja. Ettől nem lesz rossz, nemtörődöm.

Akinek még csak így megy eredményt elérni, az szomorú. Nem csak erőfitogtatással lehet eredményt elérni. Pont ezek a gyerekek fognak hamarabb odacsapni az oviban. Hiszen azt látja, hogy a problémákat így oldjuk meg.

2020. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
93%

Mert mi baja lesz a gyereknek ha az anyja rácsap a kezére? Áruld már el?

Jajj igen tudom, tömeggyilkos lesz belőle...szerinted.

És mi az az átmenet? Igazából jót nevetek az ilyen bezzeganyukon akiknek dobott egy tökéletes babát/gyereket a gép, majd idejönnek beszólni másoknak, akiknek esetleg nehezebben kezelhetőbb, élénkebb gyerekük van, hogy tuti ők a rosszak mert a "cuncikafejezdeztbe" nem segít. Meg hogy nem alszik a gyerek 3 órát egyhuzamban, vagy nem eszik meg mindent....a sor végtelen.

A kutyás példa meg igen is rossz. Szívesen megadom neked neves tenyésztő számát is, vagy népszerű kutyasuli elérhetőségét is, ahol fel fognak róla világosítani hogy egy !!akaratos fajtájú!! kutyánál az "ejnyebejnye buksi rossz voltál" nem vezet eredményre.

2020. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

37 sőt még maga C. Millan is alkalmaz testű fenyítést, bár ő “kizökkentésnek” hívja. Attól még jól oldalba böki a kutyákat 😀

De mondjuk ne keverjük tényleg ide. Nekem is van kettő kutyám. Egyikre elég ha csendben rászólok, másikra nem. Ez van. Őt sokkal keményebben kell fogni és nevelni.

De ez amúgy nem a kutyás topik. Amúgy a te logikád alapján elmondanám, hogy max azt tanulja meg a gyerek, ha ő megüt valakit, akkor vissza fognak neki ütni. Nem azt, hogy “minden problémát” így kell megoldani. De azért ez sem ennyire egyszerű, mint a faék.

2020. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
84%
#37 persze azért is emeltem ki, hogy akaratos fajtájú kutya. Nyilván van, akire elég csúnyán nézni, na de ez nagyon off volt, bocsi érte, csak már az 1. kommentjénél is bennem volt ez a válasz.
2020. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
93%

Most akkor vegyünk minket példának.. vagyok én, mindig szófogadó voltam, amolyan langyos víz, sose kellett engem rácsapással nevelni, elég volt a szép szó. Aztán ott az öcsém, aki égedelem egy gyerek volt, ő azért kapott a fenekére, szájára és nem korcsosult el, nem lett verekedős, teljesen normális felnőtt lett belőle.

Ugyanazok a szülők neveltek minket, de 2 nagyon különböző gyerek voltunk, ami nálam bevált, nála sose. Vegyük már észre, hogy a különböző gyerekeket ( és kutyákat is, ahogy az előző példában volt) nagyon máshogy kell nevelni és egyik módszer se feltétlenül rossz, épp csak az alanyok változnak.

2020. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
11%

Nem éppen könnyen kezelhető fajtám van. Maradjunk annyiban, hogy kutyasuli is sokféle létezik. Ceasert meg kár idekeverni, ő már durván elrontott kutyákkal foglalkozik.

De tényleg hagyjuk. Nem, nem azért nem ütöm meg a gyereket, mert tömeggyilkos lesz. Hanem mert nem akarom. Ilyen egyszerű.

Jól megítélted, hogy álmgyerekem van. Ami mondjuk igaz, valamilyen szinten. De nem, nem egyszerű eset, eleven mint az ördög, alig alszik, nem könnyű vele. De attól nem lesz könnyebb,hogy odacsapok.

Egyelőre ti estetek neki a kérdezőnek, hogy milyen elkényeztetett kis zsarnokot nevel. Szóval a saját tanácsod is megfogadhatnád, hogy lásd, nem csak az a jó amit te gondolsz, ha megütöd, mert különben már egy elkényeztetett kis hisztizsák. De ha ennyi múlik igen, én bizony elkényeztetett a gyerekem.

2020. okt. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!