Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szégyellem magam, miért...

Szégyellem magam, miért csináltam?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom, egyedül vagyok vele otthon, amíg a párom dolgozik. Nincs segítségünk (se nagyszülő, se rokon).

Az elmúlt 2 hétben nekiállt húzni a hajam, csapkodni az arcom.

Sajnos ma elszakadt a cérna és rácsptam a kezére és ráordítottam, hogy nem szabad.

Most iszonyat lelkiismeretfurdalásom van.

Soha nem akartam bántani a gyerekem.

Mit csináljak? Hogy tegyem jóvá?


2020. okt. 26. 18:59
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
90%

A kutyás példa pont nem jó ide, mert náluk igenis akkor érsz el eredményt, ha megfogod a grabancát vagy arrébb taszítod. Ők állatok, állati kommunikációból értenek.


A gyerekverés és kézrecsapás között még midnig nem kéne egyenlőségjelet tenni. Ki az a szerencsétlen idióta, aki mosolyogva hagyja, hogy a gyereke üsse, vágja, pofozza?

2020. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
94%

Annyira bírom, amikor valaki azzal jön, hogy ő aztan nem veri a gyereket. Hat nem tudom feltűnt e, hogy a kérdező sem veri 🤦🏼‍♂️ De persze egy 1,5 evest kiválóan meg lehet nevelni szép szóval, lefogod a kezet, lenyomsz neki egy negyed órás monologot.... és ő pont le se fogja szarni.

Vagy mi a terv kedves békés anyukák? Hagyjátok hogy üssön-verjen titeket mondjuk 7 éves koráig aztan próbáljátok majd elmagyarázni, hogy surmo dolog? Vagy hol a határ?

Engem sem vertek gyerekkoromban, de mire már lehetett volna magyarazgatni, miért nem szabad anyát megutni, már meg sem mertem volna próbálni.

Aztan csodálkozunk hogy ennyi a gyökér gyerek, meg már óvodában terrorizálják a másikat. Hat akibe nulla kultúrát nevel az anyja... bárcsak lenne külön óvoda/iskola azoknak a gyerekeknek akiket neveltek meg akiket nem...

2020. okt. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
89%
A "lefogod a kezét" amúgy egy külön röhej. Az enyémnek foghattam volna egész nap, mert mihelyt elengedtem, már lendült is volna, hogy folytassa, amit elkezdett és amiben meg lett akadályozva. Plusz a lefogás miatt "rángatta" is magát (idegből + hogy szabaduljon). Szóval én abszolút nem látom magam előtt a képet, hogy lefogom, mondom, hogy nem, és akkor ettől leáll... Nem, ez leginkább csak olaj a tűzre. De örülök neki, hogy vannak könnyen kezelhető gyerekek is a világon, akik nem így reagálnak.
2020. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Legalább megtudtam, hogy ezek szerint egy kis zsarnokot nevelek, én mint gyenge ember, mert már nem kezdtem el korábban csapkodni a kezét.

Nekem nem voltak szüleim, akiktől kaphattam volna tanácsot, útmutatást. Vagyis de, apámat nem ismertem, anyám meg amikor éppen nem ivott, akkor minket ütött a tesóimmal. Valószínű ezért vagyok picit érzékenyebb ezen a téren.

Ez nem jelenti azt, hogy a gyereknek mindent szabad.

2020. okt. 27. 09:19
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hogyan fegyelmezed, ha egy szimpla rácsapás és kiabálás miatt ki vagy bukva? Suttogod neki, hogy jajj kicsim, nem szabad? Már bocs de húzza a hajad, csapkodja az arcod és még te érzed rosszul magad, hogy megsértetted a lelkivilágát.. Mi lesz így belőle, ha nem egy zsarnok?
2020. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
89%
És arra még kiváncsi lennék, hogy vajon mi a határ, ha nem szabad neki mindent? Arcon csaphat, karmolhat, de mondjuk azért a konyhakést talán már kikönyörögnéd azért a kezéből?
2020. okt. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, látom azért te sem tudsz különbséget tenni az "odalegyintek a gyerek popójára, kezére" meg az "ütöm-verem" a gyereket között, és ez hatalmas baj, hiába cinikuskodsz itt a válaszolókkal. És igen, egy kis zsarnokot fogsz nevelni, ha eltűröd, hogy rúgjon üssön téged. Most még csak téged, majd később az ovis és iskolás társait, aztán meg kitudja még kit. Találd már meg az aranyközéputat könyörgöm, ennyire azért nem lehet bonyolult.
2020. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
18%
Miért jut el odáig a gyerek, hogy megüssön titeket? Mert neveletlen. Ha pofozgatjátok az nem nevelés. Inkább nekem van félnivalóm a hozzátok hasonló gyerekei miatt, de ne aggódjatok, ha az én kislányomat terrorizálná egy ilyen, azt szívbaj nélkül megütném. :)
2020. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
88%
28 Lattal te már gyereket? Mindegyiknek van pofozgatos/harapós stb korszaka. Egy 1,5 éves nem azért pofozkodik, mert meg akarja verni az anyját. Ettől még meg kell nevelni, ez lesz a kulcsa, hogy a te gyerekedet ne verje az oviban. Jó isten gyere le!
2020. okt. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
83%
Az rendben van hogy minden gyereknek van egy ilyen korszaka. Itt az ilyen szülőkkel van a probléma hogy jajj rákiabáltam, meglegyintettem a kezét most mi lesz?! Képes azon rágódni hogy hogyan tegye jóvá... Sajnos nem egyedi probléma, igencsak általános manapság. Nagyon sokan alkalmatlanok a gyereknevelésre. Ez alatt nem azt értem h ütni-vágni kell a gyereket mielőtt valaki kiforgatja. De az hogy lelkifurdalása legyen egy szülőnek attól hogy rákiabál a pimaszkodó gyerekre esetleg odapaskol figyelmeztetésből na neeee már. Valóban jó isten gyere le!
2020. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!