Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit kell naponta inni egy...

Mennyit kell naponta inni egy majdnem 3évesnek?

Figyelt kérdés

350ml-es csőrös pohárból iszik a kislányom, aki februárban lesz 3éves.

Azon agyalok, hogy lehet már kicsi neki a pohár?

Este 9től reggelig kiissza 3x a poharát. Aztán mikortól felkel reggeli-ig még 2teli töltet. Reggelihez tej/kakao vagy tea, egy üveggel.

A napközbeniket nem tudom de az is soknak tűnik.

Ennyit figyeltem eddig meg, de ki fogom figyelni egy két hétig, hogy pontosan mennyi a folyadék bevitele.

A kérdésem az lenne, hogy ez normális-e? Vagy egyáltalán mennyi a normális?



2020. okt. 27. 22:09
 1/6 vantel ***** válasza:
100%

Nehéz válaszolni,mert függ a hőmérséklettől,aktivitástól,ételtől.

Kicsit soknak tűnik.

Cukra rendben van?

2020. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Makk egészséges..

Talán picit hiperaktív,de születése óta sokat iszik, nem egy két hónapos történet, csak most lett nagyon szembetűnő

2020. okt. 27. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Válaszolni nem tudok érdemben, de miért zavar? Ha semmi baja nincsen, miért aggódsz miatta? Alapból örülnék neki, hogy sokat iszik; ha nincs szervi problémája, úgyis annyit eszik/iszik, amennyire szüksége van.
2020. okt. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik gyerek 3-4x többet iszik a másiknál de mindketten egészségesek.


Nekem is tökéletes a cukrom, évek óta napi minimum 3,5 - 4 liter vizet iszok (edzés nélkúli napon..) pedig nem eszek sósan. 1,5 -2 liter vízzel egy nap szomjan is halnék úgyhogy ne foglalkozz vele mennyit "kell" inni.

2020. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se veszek két literes poharat azért, mert naponta annyit iszok meg. A gyereknek is újra lehet tölteni, nincs különbség, hogy lenne már "kicsi neki a pohár"


Ha azt gyanítod túl sokat iszik, akkor kérdzed meg a gyerekorvost.

2020. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3 év körüli gyerekek folyadékigénye naponta körülbelül 1200-1400 milliliter. Ezt a szükségletet a napi folyadékmennyiségből, levesből, ételek víztartalmából együttesen tudod fedezni. A folyadékszükséglet nemcsak az életkor függvénye, hanem a szaladgálás, az intenzív mozgás, a levegő hőmérséklete és az étel sótartalma is befolyásolja.
2020. okt. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!