Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Talalkoznatok most olyanokkal,...

Talalkoznatok most olyanokkal, akik wellnesshotelbe mentek egy hetvegere?

Figyelt kérdés
Erdekelne, hogy ti a jelenlegi helyzetben talalkoznatok-e wellnessezni ment csaladtagokkal? Kozos legtereol lenne szo, nemcsak kinti setarol, hanem egy helyen alvasrol is. Jogos vagy tulzas, hogyha megmondjuk, hogy igy inkabb varjuk ki a ket hetet, es csak utana talalkozzunk? Ti hogyan kezelitek ezt? Ket kisgyerekunk van, azert itt kerdezem.

2020. nov. 1. 13:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
54%

Anyám kolleganője elment wellnessezni családostul. Most a teljes kollegális kör karanténban csücsül, mert hazahozták ezt a csodát, és bement dolgozni...


Én kerülném a találkozót.

2020. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Derjaderja ***** válasza:
62%

Mi bárkivel találkoztunk eddig is, olyannal is, akiről tudtuk, hogy most volt covidos, pedig mindjárt szülök.

Latjuk a valós veszélyt (parom mentőtiszt, csomó esete van), kerüljük a tömegrendezvényeket stb, de az èletnek mennie kell. Azt gondolom, a családtag meg tudja ítelni, hogy kockázatos helyen volt-e, nem fogom fegyelmezgetni.

Úgyis elkapjuk előbb-utóbb ha ez van "megírva".

2020. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
63%
Persze, hogy találkoznánk. A mentális egészség is fontos, ha nem fontosabb.
2020. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
62%
Én nem találkoznék, ismerősék pont wellnessközben kapták el. Vagyis a nagyszülők, nekik semmi bajuk nem lett, a 30 éves fiuk került kórházba, és a pici 8 hónapos lett nagyon beteg.
2020. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
68%
Ha a több száz fős iskolába, oviba elviszed a gyereked, akkor a wellness màr oly mindegy szerintem...
2020. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem találkoznék,hadd pusztuljanak az alapvető emberi igények,ezeket már úgyis elvették tőlünk. Remélem akik egész nyáron a Balatonon hesszeltek,most a leghangosabban kiabálják hogy maradj otthon.
2020. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%
16os, akinek annyi pénze van hogy egész nyáron a "balatonon hesszelt" az már nincs az országban. Ha meg ennyire gyűlölöd azokat akik 1-2 napra elmentek szabadtérre strandolni a balaton mellé, gondolom most ki se mozdulsz a lakásból.
2020. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
20%
12es és ha meghal a gyereked a ti felelőtlenségetek miatt akkor mit csinálsz? vállat vonsz hogy majd csinálunk másikat de legalább jó buliztunk?
2020. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
86%

Ha ti féltek, akkor ne menjetek. Ennyi.


Mi elkaptuk a covidot férjemmel és anyukámmal (66 éves) együtt. A lányunkat nem tesztelték. (Jelzem engem sem akartak, mondván "gyesen van otthon"...)

Mi "szerencsérsen" estünk át rajta, 2-3 napig tartott. DE! Vagy olyanoktól kaptuk el, akikkel együtt sétáltunk szabadlevegőn, vagy a férjem hozta haza az iskolából. Ez nem fog kiderülni. Nyilván mi könnyebben megúsztuk (ne menjünk bele szövődményekbe stb, mert azt nem lehet előre tudni), kicsit könnyebben is állunk hozzá, de akiknél ez nem így volt, ők komolyabban veszik.


A 12-es "védelmére" annyit mondanék, hogy ezt a vírust kb az erdő közepén, elszigetelve lehetne nem elkapni. Nincsenek meg a megfelelő intézkedések, sőt, az eü dolgozók + teszttel is vissza mehetnek dolgozni. Most akkor tényleg ne menjek sehova? Senkihez? De akkor orvoshoz sem?....én meg értem, ha valaki nem akar így élni. Sajnos a környezetemben pár baba meghalt, sokan vetéltek el és nem, nem a korona miatt...

2020. nov. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Derjaderja ***** válasza:
60%

Ha meghal, eltemetem és megsiratom, de mért halna meg?


Bulizni nem voltam évek óta, nem vagyok felelőtlen, betartom a szabályokat.

Ha meghalnánk, akkor azok miatt fogunk, akik hazudnak a mentődiszpécsernek (ők javasolják a bejelentés alapján, hogy vedőruhában menjen ki a személyzet), így vedőruha nélkül megy ki hozzájuk a mentő és ott fogadja őket a làzas, köhögő covidos. Nincs műszak, amiben mincs ilyen.


Nem a sógornő látogatásától halunk meg. Idős szüleink vannak, akik nem tudnak évekig segítseg és a családtagok nélkül élni. Ha meghalnak covidban se. Erről felnőttként ők döntenek. Nem látja 1 évig a gyerekeit és az unokáit vagy kocckáztat ennyit. Én is a családot választanám.


Megjegyzem eddig is voltak betegségek, talán ez veszélyesebb, ezért vannak óvintézkedések. Jelenleg nincs kijárási vagy összejárási tilalom.


Még annyi hogy ha 2x el lehet kapni a betegséget, akkor nem lehet ellene oltani: az oltás lezajlott betegségnek felel meg, annyi védelmet ad, mint a betegség átvészelése. És akkor örökre ez lesz?

2020. nov. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!