Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül álló, saját háztartást...

Egyedül álló, saját háztartást vezető egy gyermekes anyukák 2-4 év közötti gyermekkel! (Magyarországon élőktől, akár megyét is lehet írni nyugodtan ) Mennyi pénzből éltek egy hónapban?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdés azoknak szól, akik nem veszik zokon és akik tisztában vannak a pénzügyeikkel. 🙂


Egy ideje egyre tudatosabb próbálok lenni ezen a téren is, rendszeresen vezetem a kiadásokat, ezért érdekel a téma.


Köszönöm a válaszokat!! 🙂



2020. nov. 2. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Talán nem veszed zokon,8 éves a fiam,de két éves kora óta lakunk csak kettesben.

Pestmegye,kis falu.

Még ex házasság alatt vett házban lakunk,hitel nincs,78nm!

6 órában dolgozom heti 3x-4x. Középvezető vagyok egy heves megyei cég gyárában. Keresetem 300e-350e.

Átlag havi kiadások : gáz 20e,villany 7e,víz 4e.

Suli: 7e/hó az étkezés.

Háztartás: élelmiszer kb 40-45e kettőnkre.

Egyéb háztartási költségek kb 10e/hó (mosószer,wc papír stbstb)

Autó: a munkába járást fizetik nekem,amit pluszban tankolok az kb 10-15e! Biztosítás negyed évente 12e!

Fiamnak kb 2 havonta cipő,nadrág stb stb /10.e ft!

Egyéb,alkalmi kiadások kb 20e!

Szerencsére a karantén után visszaállt a gyár működése,de március-július között igencsak szorítanom kellett a szíjat hogy ne legyen gond. Jó ha heti 2x kellet csak dolgoznunk.

2020. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! 🙂


Én albérletben élek a fiammal, csak a lakbér 70 ezer forint, közös költséget is sokallom 7370 Ft.. még lift sincs, nem tudom, mire ennyi..


Az élelmiszeren megy el a legtöbb pénz, illetve a helyi bérlet is közel 7000 forint, de ezt lehet még tudom oldani máshogy idővel.


Az ideális lakásért maximum havi 50-60 ezer forintot szeretnék legfeljebb kifizetni, alacsony közös költséggel és rezsivel.. (ha valaki tud esetleg ilyet, Hajdú-Bihar megyei nagyvárosban, jelezze!!! 🙂🙂 40 négyzetméterrel megelégszem, most is kb. akkorában élünk)


Célom kihozni az étkezést maximum 40 ezer forintból egy hónapban, szerintem te ezt nagyon ügyesen csinálod, gratulálok! 🙂🙂

2020. nov. 2. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
40 e ft bol mi egy hetig birjuk,igaz negyen vagyunk ,de elmegyek a sparba 10 e alatt nem fizetek. A gyerekruhak is dragak ,foleg a kabat es cipo. Nehez :(
2020. nov. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-mas!


Igen, nem könnyű, tudatosnak kell lenni nagyon, de meg lehet csinálni!!


Május óta minden kiadást vezetek és minden hónapban egyre kevesebbet költök, mert mindig azt nézem miként lehet spórolni és hogyan


Nincs például tv előfizetésem, csak internet.


Most már inkább csak piacon veszek zöldséget, gyümölcsöt, mert van, hogy feleannyi mint üzletekben... Ételt soha nem rendelek, ritkán eszem nagyon házon kívül. Ez is sokat jelent.


Nagyon sok dolgon lehet spórolni, az emberek nem is gondolják..


Youtubeon számos videó van ezzel kapcsolatban is, érdemes figyelni, rendszeresen teszem én is, hasznosak!! 🙂


Nem iszom, nem dohányzom, energiaitalt és kávét sem fogyasztok, nálam az édesség a kritikus pont, de dolgozom rajta és sikerrel! 🙂


Megkérdezhetem hol élsz és mennyi kiadásod van havonta? Számon tartod?

2020. nov. 2. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok:

A sütés főzés sarkalatos pont nálam.

Pl ha boltba megyek,ugye alap a lista. Nem nézem a reklámújságokat,így nincs az hogy á ez Akciós vegyünk jó lesz majd jövőhétre vagy kitudja.

Mivel a fiam suliban kap tízórait-ebédet-uzsit ,így csak a reggelit és vacsit kell megoldjuk.

Szerencsére nagyon alap kajákkal elvagyunk,sőt.

Kenyeret kalácsot itthon sütöm. A megmaradt szikkadt darabokat is hasznosítom...vagy ami olyan fagyasztóba megy.

A falunkban minden héten szombaton van piac,ahol a környék kiskereskedői vannak.

Pl a kapszulás dolcegusto kávét 900 ft-ért tudom megvenni. Abból 2 doboz fogy el havonta.

Oh és nem kihagyható hogy a nagyik se tudnak üres kézzel jönni mikor itthon van a fiam hétvégén (ugye minden 2.hétvégén apjával van)..szóval olyankor főznöm se kell❤😀

2020. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Pecsen lakok,3as vagyok,gyedem a max,170 e ft . Gyerekekre,kajara nekem minden honapban elmegy majdnem,neha tudok lekotni belole,ugy hogy a ferjem fizeti a rezsit,es hitel sincs. Jo mondjuk napi ketszer van gyumolcs a gyerekeknek,sokat rendelunk,mert nekem a fozes a gyenge pont. Babanak fozok,illetve hetvegen. A zoldsegesnel iszonyu arak vannam nalunk. Vett egy nagy furt szolot,egy karalabet meg egy barackot es fizettem kozel ketezer forintot. Hatast dobtam. Nekem kajara elmegy a fel fizum. De eddig nem vezettem. Lehet kene. Illetve a ruhan se sporolok,h&m es takkoban vasarlok a gyerekeknek. Probaltam hasznaltat,tobbszor is,de annyira bolyhos,kopott,kinyult cuccok jottek,hogy feladtam. A jatekokat viszont adom el forgoban es abbol veszek ujat,v ujszerut. Kavebol napi ketto kapszulas,ez is eleg sokban van de imadjuk. Dietazok. Igy csirke,sonka,salata,joghurt,mozarella a vacsi. Ez minden napra baromi sok. Igy aprankent szepen elmegy a penz.
2020. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

3-mas!


Szerintem érdemes vezetni füzetben vagy excelben, ahogy kényelmesebb.

Ha nem is lesznek gyökeres változások, látod, mi az, amin tudsz spórolni, mert biztos, hogy lehet.

Én ruhát is ritkán veszek. Ha igen, akkor is olcsóbbakat általában.


Rájöttem, hogy tök jó választékosan öltözködni, de nem kell, hogy emiatt 55 különböző felsőm legyen.


Egyébként Hádában, esetleges angol turikban is lehet kapni ruhákat olcsóbban és nem mind rossz minőségű. 🙂 Tudom, valaki nem szeret így vásárolni, akkor érdemes nézni az akciókat a ruházati üzletekben.


Sok sikert, menni fog Neked is a kiadások csökkentése! 🙂🙂

2020. nov. 2. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi az offert, de Huhh kerdezo, az alberlettel nagyon szerencsed van... igaz mi Budapesten elunk, de 135 ezret fizetunk (40 negyzetmeter) plusz 16 ezer kozoskoltseg. Hol kerul ennyibe egy alberlet? Odakoltozunk :D

A csalad nagy resze zala megyeben lakik, de ok is 80-90 ezer korul fizetnek albira :/

2020. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as: Hajdú-Biharban


Itt is nagyon drágák, direkt olcsót kerestem, de még így is sok. 😃

2020. nov. 3. 03:09
 10/10 anonim ***** válasza:
mit dolgozol?
2021. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!