Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezeket a játékokat mennyi...

Ezeket a játékokat mennyi idős gyereknek érdemes odaadni, hogy esetleg élvezze is és tudjon velük játszani?

Figyelt kérdés

Egy csomó ilyenünk van a szekrényben, mindig akkor vettem, amikor fillérekért találtam használtat. Most 16 hónapos, nem tudom, melyiket lenne esetleg érdemes mikulásra, karácsonyra odaadni. Vagy még várjunk ezekkel? A ti gyereketek mikor játszott ilyenekkel szívesen?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2020. nov. 13. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Odaadhatod és lehet, hogy el is játszik majd vele, de arra készülj fel, hogy egy hét múlva a fele hiányozni fog, meg lesz rágva stb. A kislányomnak volt vagy 8 féle fa csodajátéka, egy hete dobáltam ki ami megmaradt belőle. Ettől függetlenül add oda neki nyugodtan, ha nem is rendeltetésszerűen de fog vele játszani.
2020. nov. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

A mértani formalapot 2.5 éves kor fölött.


Én most csak a dühöngőt adnám oda neki.


A legtöbb 2 éves kor fölött használható szerintem.

2020. nov. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon jó játékok.

Ha jól értem karácsonykor lesz másfél év körül.

Szerintem a fogantyús puzzle, a favonar mehet és a formabedobo.

A többit majd késöbb, ahogyan fejlődik, látni fogod mit tud kirakni.

A kalapálós játék nálunk sosem jött be, viszont jól el tudta dobálni a kalapácsot, nem volt a kedvencem. A többi nagyon jó, a hajót még most sem tudja kirakni, pedig már 3 és fél éves.

2020. nov. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Mindegyiknél van életkor megjelölés. De amúgy hamarabb is odaadhatod. Annyi, hogy nem rendeltetésszerűen játszik vele
2020. nov. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

16 hónapos fiamat kb 2 hete kezdte el érdekelni az ilyesmi. Es elsőnek igaza van. Tuti hiányos lesz mire megunja,de nem baj :)

A 2. képen szereplő játékot viszont ügyesen használja, helyezgeti bele ahogy kell. Szerintem mehetnek ezek már

2020. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Derjaderja ***** válasza:
39%

Szerintem a kalapálós tuti jó, meg a favonat.

Esetleg a sima formabedobó.


Ezek a kirakók nálunk nem váltak be. Nincs értelme a gyerek számára. 22 hónapos nekem egy ilyen allatos körvonalasat egyszer csak kiderült, hogy be tud tenni, de nem igazán erdekli, főleg ha ilyen semleges a háttér és sematikus a körvonal. Egy amorf lyuk és a tehénfigura az ő agyában nem kötődik össze.


Az a hajós kirakó jó lehet esetleg ha picit később, mert ott valóban logikus helyen válnak el az elemek.

2020. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A kalapálósat már a 9 hónapos fiam is szereti.

A többi szerintem olyan két év körüli játék. De mivel mindegyik színes így szerintem így vagy úgy de eljatszana velük.

2020. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Ezek közül majdnem az összes megvan. Második gyerekem 19 hónapos. Amit még nem adtam (nem adnám) oda neki, az a favonat, de másmilyen favonattal (lidl) játszik illetve duplo vonattal. Illetve a hajókás építő. Azzal 3 évesen volt sikerélménye a nagynak.

A fogantyús kirakót tavaly kapott a kicsi karácsonyra, akkor volt 9 hónapos, 1 éves korára szépen megtanulta.

A felezős kirakóval most kezd játszani. A formabedobó egyévesen kezdte érdekelni. Akkor egyet-egyet bedobott, most került elő ismét, nagyon gyorsan megcsinálja.

Felügyelettel mind hiánytalan marad.

2020. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Az én kislányom nagyon szerette a hasonló játékokat, bár inkább olyan 2 éves kor körül. Ami már most jó lehet, az szerintem is a formabedobó, illetve a fogantyús puzzle, nekünk is pont ilyen volt, és hogy csatlakozzak az elsőhöz a miénk is meg lett rágva kicsit. :-) De rendesen is játszott vele, nálunk elég korán megtalálta a körvonalhoz a figurát.

A favonatot összerakni még nem fogja, játszani amúgy tud vele.

Ami szintén jó lehet már most, az vmi egyszerűbb, nagyméretű golyóvezető, vagy ezek a foglalkoztató fakockák, ilyesmi:

[link]

2020. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

9-es, ilyen golyóvezetőnk van (csak kicsit más dolgok vannak az oldalain, nem formabedobó), és azzal játszik már pár hónapja

2020. nov. 13. 13:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!