Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A totyogós kisgyerekekre...

A totyogós kisgyerekekre sokszor miért ripakodnak rá a szülők, ha pl. kiburítják véletlenül az innivaló vagy elesnek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 19:19
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
*innivalót
2020. nov. 16. 19:19
 2/32 anonim ***** válasza:
41%
Természetes reakció. Szerinted mit kéne? Megdicsérni?
2020. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Nem. Nyugodtan kell inkább ezeket kezelni.
2020. nov. 16. 19:24
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Elvárás vs valóság...

Bölcsiben doldoztam anno, minden nap kiborítottak valamit volt aki szándékosan volt aki veletlenul... mi lenne A helyes megoldás? "Semmi baj, mindenkivel megeshet, megmutatom hogy kell feltörolni "

Amikor a gyerek napi szinten többször eljátssza ezt, akkor a turelem híjján sajnos néha én is erényesebben rászóltam ...

2020. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

Ha csak egy ilyen jelenetet láttál akkor fogalmad sem lehet a háttérről. A szülő már a gyerek szeméből is tudja hogy szándékos volt-e vagy sem. És ha szándékos volt, esetleg aznap már nem is először akkor bizony nehéz türelemmel kezelni.


Meg azt sem mindegy mennyi idős, másfél évesen még gyakran megeshet. De egy 3-4 éves már sokkal ügyesebb, tőle már jogosan várják el hogy figyeljen arra mit csinál.

2020. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, most fogtam csak fel hogy konkrétan totyogókra kérdeztél rá. Akkor a válaszom második fele tárgytalan.


5 voltam.

2020. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Addig voltam tökéletes szülő, amíg nem lettek gyerekeim. Utána fel is fogtam miről beszélek.

A kérdésedből ítélve neked nincs.

2020. nov. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is vannak gyerekeim, akik kinőttek ebből a korból. Nem kiabáltam velük ilyenek miatt, és elítélem, ha valaki ezt csinálja. Természetes tanulási folyamat. Ezért ordítani... remélem az öregek otthonában majd velük is így csinálnak.
2020. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%
Mert a szülő is ember, véges türelemmel. Az ezredik kiborított dolog már a szülőt is kiborítja.
2020. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%
Ítélkezni a legkönnyebb. A buta emberek eszköze.
2020. nov. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!