Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikulás? Örültetek annak,...

Mikulás? Örültetek annak, hogy volt, és boldogan emlékeztek vissza? Érdemes ebbe belemenni?

Figyelt kérdés

Én emlékszem, hogy én mindig izgatott voltam, és szerettem ezt az egészet, amikor én már tudtam, de az öcsém nem, ugyanúgy kutattam vele a Mikulás után.

Viszont hallottam, hogy van akinél elég visszásan sült el. Ezért se tudtam eldönteni még, hogy legyen e nálunk vagy sem.

Most lett aktuális, mivel most már olyan nagy, hogy felfogja ezeket.

Nektek milyen volt? Szerettétek? Nem szerettétek?



2020. nov. 19. 10:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Mi úgy nőttünk fel, hogy nincs mikulás, de csomagot kaptunk mindig ennek ellenére a szüleinktől. Akkor is örültem neki gyerek voltam és szerettem az édességet. :D
2020. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Úgy látom az édesség meg az ajándék és várakozás öröme mellett ez a télapó dolog eltörpül. :) Tök jó.

Én is imádtam a várakozás örömét, izgatott voltam. Szerintem így lesz a gyerekeimnél is.

2020. nov. 19. 11:12
 13/21 anonim ***** válasza:
11%
Egyáltalán nem emlékszem ezekre, viszont ha nem is kamuzzátok be ezeket ismertessétek vele a stotyt, hiszen az oviba, iskolába úgyis menni fog, ne ott lepődjön meg hogy ki az a pali
2020. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

Én még 30 évesen is imádom! (nem kell megijedni, tudom, hogy nem létezik a Mikulás :D)

Hagyományőrző családban nőttem fel. 6-án jött a Mikulás csokival, almával, virgáccsal, 13-án sütöttük a Luca pogácsát, utána vártuk a betlehemeseket majd 24-én este a kántálókat. 25-én reggel pedig a Jézuska hozta a karácsonyfát és az ajándékokat.

Ha csak az apró, meghitt örömökre, a vágyakozásra,a lelki felkészülésre, az ünnepi "előadásokra" gondolok, elszorul a szívem. Sajnálom, hogy bármennyire is igyekszem az én gyerekem ennek a felét se fogja megtapasztalni, helyett marad neki a boltokban való tolakodás, a mértéktelen költekezés.

2020. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
98%
Én szeretem a Mikulást, nem lett bajom belőle hogy rájöttem nem létezik
2020. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
22%

Nálunk rosszul sült el a dolog: sokáig nagyon hittem a Mikulásban, Húsvéti nyusziban, meg az ilyenekben. És akkor nagyon szerettem. Jó volt kutatni az ajándékok után és azon filozofálni hogy hogyan jött be a házba a Mikulás, stb... de sajnos én magamtól jöttem rá hogy nem léteznek, mikor december 24-én éjszaka a szüleimet meghallottam mikor díszítették a karácsonyfát (apa éppen káromkodott mert valamit nem bírt megcsinálni vagy nem tudom)

És ugye ezt elmondtam nekik néhány nap múlva...és eléggé kiborultam, becsapva éreztem magam...


Őszintén szólva ha lesznek gyerekeim én nem fogom beetetni őket azzal hogy létezik a Mikulás, meg ilyenek. De viszont addig tényleg nagyon jó a gyereknek, ameddig hisz benne.

2020. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Csodalatosnak eltem meg gyerekkent az unnepeket :)


De ugy igazabol sosem hittem benne, mert mindenki mikulasa maskor jott. Anyaeke elsonek, utana jottek mamaek es az o mikulasuk. Igy sorban a rokonoktol. Mindig imadtam vegig rakni csomaggal az ablakomat, de alig ettem meg belole valamit. Apa lopkodta ki a csokikat :D a mikulasok meg a karacsonyi sutikre kerultek. De imadtam bontogatni, rendezgetni. Volt kis meglepetes bennuk, kis dobozos lego, puzzle, ceruzak, hajcsat. A mikulas hozta az elso koromlakkom ami atlatszo csillamos volt :)

2020. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
Imádtam a Mikulást, a kedvencem volt. Most vagyok 38 éves, három gyerek anyukája, a Mikulást még mindig imádom. Azt hiszem, hajlamos vagyok azt hinni, hogy valóban létezik valahol Lappföldön ez a hosszú szakállú jóságos öregapó, aki ajándékokat készít a gyerekeknek (nem Joulupukkira gondolok). Szval igen, a varázslat nagyon fontos, nagyon kell a gyerekeknek, és, ha a szülőtől megkapja a gyerek a nagybetűs VARÁZSLATOT, akkor ez végigkíséri őt az életében, nem utolsó sorban pedig azzal a képességgel ruházza föl, hogy a gyermek, felnőve, pont ezt a VARÁZSLATOT fogja tudni továbbadni az ő gyerekeinek.
2020. nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem nincs olyan emlékem, amiben még hittem volna a mikulásban/Télapóban/akármiben, biztos nagyon hamar rájöttem a dologra. Pedig divat volt ez a családunkban, sőt azt is tudom, hogy az öcsém (aki csak egy évvel fiatalabb nálam), még 6 évesen meg volt győződve a létezéséről (asszisztáltam hozzá én is rendesen, simán hazudtam neki, amikor megtalálta az ajándékokat napokkal korábban - sok lenne az a Mikulásnak egy napra, minden gyereknek szállítani a csomagot, ezért rakta le megőrzésre a szüleinkhez, úgyhogy holnapután majd jól lepődjünk meg, Ádám. Viszont az iskolai Mikulástól nem kell félned, ő nem az igazi, azt is felnőttek játsszák el, hogy segítsenek az igazinak).
2020. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerettem főleg, hogy a következő napon meg már a születésnapom van. Dupla adag édesség :D. Amúgy korán megtudtam, hogy nincs mikulás, angyalka, stb., de ettől függetlenül kicsiként a szívemhez nőtt az ünnep. Szüleim új és új ötleteket találtak ki és valósítottak meg, hogy boldog legyek.
2020. nov. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!