Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisherceg címû könyvet hány...

A kisherceg címû könyvet hány éves kortól olvastátok gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
(Vagy olvasta magànak.)

2020. nov. 21. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Olyan 6-8 évesek lehettek, amikor olvastam nekik, nem hiszem, hogy a lényege átjött, de a sztorit élvezték. A fiam most negyedikes, nekik idén kötelező.
2020. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
9eves olvasta maganak es ertette. Probalkoztam sokkal korabban is, de felnott konyvnek tartom.
2020. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Abból vizsgáztam pedagógusként. Elvileg kamasz kortól ajánlott, mert a mondanivalója felnőttként értelmezhető. Én meg megvédtem, mert szerintem, nem számít, ha élvezi a gyerek. Mi azzal a baj, ha még nem úgy látja, mint egy felnőtt? Egyébként van, ahol 5.-ben, olvassák, van, ahol 8.-ban, van, ahol semmikor. Én olvastam 10 évessel is. Szerintem kortól függetlenül, akkor olvassa, ha tetszik neki. Egy 6 évesnek se lesz tőle semmi baja, ha hallja.
2020. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Kb.16-18 éves kortól érthetik a filozofikusabb fiatalok. Gyerekek szemében kb semmi értelme. Felnőtteknek szól ez a mű.
2020. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%

Pusztán azért mert gyerek a főszereplő még nemesz gyerek könyv. Legjobb példa erre a generációk óta kötelező olvasmányok: pál utcai fiúk, egri csillagok, légy jó mindhalálig.

Szerintem is felesleges kicsi gyerekkel olvastatni.


Szintén egy pedagógus.

2020. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
12 évesen kezdete el a lányom olvasni.
2020. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Akkor elteszem kèsôbbre. 6,5 èves kislànyomnak vettem meg, valami ùj kiadás, tele sok nagy színes kèpekkel. De akkor mèg korai.
2020. nov. 21. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
A 4-5 éves még érti, a kisiskolások zöme már nem igazán (vagy csak felszínesen), mivel veszít a lényeglátásából. Szakmai tapasztalat. Természetesen kivétel erősíti a szabályt. Tendenciára utaltam. (4 év alattiaknak sem szerencsés, ők meg még túl kicsik ehhez.) Egyszóval 4-5 éveseknek, és tizenéveseknek, valamint felnőtteknek ajánlom.
2020. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!