Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én jártam el rosszul?

Én jártam el rosszul?

Figyelt kérdés

Játszótéren van egy problémásabb kisfiú, eddig sose kerültek egymás mellé a lányommal, de ma megütötte. Gondoltam, hogy az a legjobb ha oda megyek az anyukához, elmondom, hogy mi történt, és szépen megkértem, hogy kérjen a fia bocsánatot a lányomtól. Erre felfújta magát, és mondta hogy ami megtörtént, az megtörtént, lépjek rajta túl.

Persze elmagyaráztam a lányomnak, hogy ez egyáltalán nem volt rendben, és nem volt helyes hogy megütötte a fiú, de kérdezte is hogy akkor bocsánatot fog kérni? Ezt a részét már nehéz volt megmagyarázni.

Én úgy gondoltam, hogy nincs jogom, megkérni a kisfiút hogy kérjen bocsánatot, hanem beszélek az anyjával.

Tényleg ennyire rosszul reagáltam le?

(Én úgy gondolom, hogy nem, de lehet külső szemlélő máshogy ítéli meg)



2020. nov. 25. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%

A régi szép időkben egy felnőtt akár fel is képelhetett egy idegen gyereket, ha az úgy viselkedett.

Vagyis nyugodtan fordulhattál volna közvetlenül a gyerekhez, hogy kérjen bocsánatot. Nyilván máshogy, mintha az anyjával beszélnél. Bár ahogy látom, vele nem is lehet...

2020. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ennyire nem kell udvariaskodni. Ilyen szituban szépen rendre utasitod a másik gyereket is.

Amelyiknek gyökér az anyja az úgyis felháborodik bármit teszel (plusz a gyerek is nagy eséllyel gyökér) aki még normális azzal utána meg lehet beszélni.

Persze tök jó hogy tapintatos vagy, de idegen közösségben szerintem öngól

2020. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Mit kell ezen pörögni? Én ilyenkor megmondom a gyerekemnek, hogy bunkó szülő neveletlen gyereke és sok ilyen semmirekellővel fog még találkozni az életben.
2020. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%
Azért te se drámàzd túl...
2020. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Én megmondtam volna a kisfiúnak, hogy ez nem helyes, ne verekedjen és még egyszer elő ne forduljon, az anyja meg hápoghat engem nem érdekel.

De a másik anya helyében engem is zavart volna, hogy te odajössz és utasitásokat adsz, kérjen bocsánatot, ne te döntsd már el, hogy a másik szülő hogyan old meg egy problémát.

2020. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Tapló szülőnek a gyereke is tapló lesz. Ezt nem lehet kivédeni. Akiben annyi ingerencia nincs hogy magától rászóljon a gyerekére ha az bánt egy másikat, annak kár minden szó. Mivel biztos ellenszer nincs az ilyen emberek ellen, arra lenne érdemes tanítani a gyereked hogy nyugodtan védje meg magát. Nem azt mondom hogy erőszakossá kell nevelni, de az életben találkozni fog még jópár gyökérrel.
2020. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Megkértem, nem utasítottam. Én is örülnék, hogy ha a lányom valami rosszat csinál akkor nekem szólnak, nem pedig más megfegyelmezi. Azt meg teszem én ha rosszat csinál. Plusz senki nem tudhatja hogy hogyan kell kezelni a másik gyerekét.

Az én lányom az a fajta akinek elmagyarázod megérti és úgy csinálja. Ha valaki el kezd vele kiabálni, azzal nem ér el nála semmit, sírni fog.

Így én se tudom hogy más gyerekével hogyan lehet szót érteni.

2020. nov. 25. 14:46
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
Azért egy másik kisgyerek nem egy marslakó.
2020. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyunk egyformák, de nekem a te megoldásod nem tetszett volna, mert te döntöd el, hogy a gyerekemnek bocsánatot kell kérnie és azt akarod, hogy ezt én vitelezzem ki, számomra ez instruálgatás. Sokkal egyszerűbb megvédeni a lányodat, odaszólni a fiúnak, hogy ne verekedjen és ennyi. Ha jól értem egyszeri esetről volt szó és nem állandóan veri, mert akkor valóban a szülővel kell beszélni.
2020. nov. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Minden gyerekkel így viselkedik a gyereke, csak eddig az én lányomnak a közelébe se ment. A lányom játszott a saját játékával, oda ment hozzá, a lányom mondta hogy az az ő játék és éppen játszik vele. Erre ököllel fejbe verte, mielőtt oda értem volna.
2020. nov. 25. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!