Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leendő szülők, hogy képzelitek...

Leendő szülők, hogy képzelitek el gyereketek unokátok életét mit tesztek értük ebbe a mű világba?

Figyelt kérdés
Gondolom mondani se kell, egyre több a talaj, és víz szennyezés, levegő szenyés, tenger víz halak és más élő állatok ki irtása (akarva vagy akaratlanul) Az emberek veszik a sok felesleges dolgokat, amit hamar megunnak és kidobnak ezáltal gyűlik a sok szemét. Kevesen vásárolnak kimérős boltba pl. (pedig ezt nem lehet a munkára fogni hiszen ugyanaddig tart elmenni a,-ba mint b, be. Kevesen termelnek vagy komposztálnak. (Pedig csak nem a kukába kéne dobni. Zöldség héj tojás stb) hanem egy komposztáló helyre. Sokan minden alkalommal megveszik a műanyag zacskókat. Ahelyett hogy lenne egy állandó (akár vászon). Pazarolnak vizet folyasztanak. És rengeteg fákat vágnak ki. (jó ez ellen nem lehet tenni de akkor is meglevő probléma) Aki a boltban veszi a kajákat, mondanom sem kell bolti hús (csirke vagy akármi) mivel volt etetve, teleantibiotikumozott..., na meg a zöldségek ) Tehát a kérdés az az lenne hogy ki mit tesz a gyereke, unokái jövőjéért, akár csak egy kicsit is hogy élhető legyen az ők környezetük is) Esetleg aki nem tesz semmit az mit remél? Mit vár a jövőtől. Nem értem hogy miért nem képesek hosszú távra gondolkozni akik akarnak gyereket és unokát. Ugye tudjátok hogy nem velem vagy magatokkal toltok ki hanem a leendő gyerek és unokáitokkal

2020. nov. 27. 19:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi erővel veled és velem is kitoltak.
2020. nov. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Azokról, hogy vélekedsz, akik a világháború idején szültek?
2020. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%

Szinte mindent, amit tudok.


Hulladékmentesen igyekszem vásárolni, használtan veszek sok mindent, vegyszermentesen takarítok, mosipelusozok, busszal járok kocsi helyett, kevés húst eszek, stb.


És nem értem, mások miért nem képesek ennek a harmadára sem, durva, hogy az embereknek fontosabb a kényelmes, mint a saját gyerekük, de ez az igazság...

2020. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem az első 2 válaszoló nem igazán érti a kérdést..

Én személy szerint igyekszek nem egyszer használatos műanyagokat venni, bármiről is van szó ( még a shakerem is üveg igaz nehezebb mint a muanyag de tartós és legalább a fehérje sem rohad bele..) mindig vászon zacsit viszek magammal

Vizet igyekszem nem folytatni, komposztálni nincs helyem sajnos (lakópark) de nem szemetelek illetve szelektálok és van hogy használt ruha boltban vásárolok hogy ne a fast fashion industryt támogassam stb

Amugy ez az egyik indok amiért nem fogok gyereket vállalni. Ez a bolygó cirka 40 év múlva élhetetlen lesz, elég lenne körülnézni hogy az utóbbi 3 évben mennyi szörnyűség történt a világon ( Amazonas leégett a maradék épp területet pedig eladták és ledozerolták, kigyulladt Ausztrália,Brazília,california és hatalmas karok keletkeztek a növény-állatvilágban, a koral zátonyok pedig pusztulnak folyamatosan,ja és Oroszországban felrobbant egy atomerőmű, olvad a jég vagy az időjárás vagy az élelmiszerhiány fogja kinyírni az embereket záros időhatáron belül )

Szóval ja unokák? Meg a gyerek se nőne fel akit 5-10 év múlva szülnék ha akarnék.

Ez a folyamat sajnos már visszafordíthatatlan de fontos lenne hogy tegyünk nap mint nap törekedjünk azért hogy minél jobban kitoljuk a föld teljes pusztulását

2020. nov. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
* nem öregedne meg
2020. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
2es. Azokról akik a világháborúba szültek ugyan az a véleményem mint akik a koronavírus ideje alatt szülnek hogy felelőtlenek! Illetve mint akik nem tudnak eltartani x létszámú gyereket pl 3 at vagy 2t de akkor is megszűlik továbbá és ami még ezektől is fontosabb, akik nem hajlandóak a gyereknek megalapozni azt a jövőt, tudást, anyagi biztonságot (pl termőföldet venni) Ezek felelőtlenek. Szerintem megkell adni a lehetőséget arra hogy gyermekkorában úgy nőjön fel... (természet közel stb) Aztán ha felnő ő dönt hogy mi fontosabb neki. Az egészség vagy a pénz meg a pénz és a pénz.) (én amit megadnék gyerekeimnek unokáimnak. Nálam bio egészséges kertben termett zöldségek gyümölcsok stb túrázás biciklizés minőségi idő aztán ha felnő természetesen ő dönt mit tesz az anya földdel
2020. nov. 27. 20:02
 7/20 A kérdező kommentje:

4es köszönöm a válaszod igazad van.

Én is pont erre gondoltam.

2020. nov. 27. 20:05
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Kb. amit a #4 írt.

Szelektíven gyűjtjük a szemetet és erre tanítjuk a gyerekeinket is.

Igyekszünk nem sok vizet használni (bár én nagyon szeretek fürdeni).

Figyelünk, hogy kevés ételt dobjunk ki.

Textil zsákokba vesszük a zöldséget, gyümölcsöt.

Igyekszünk annyi ruhát venni amennyire szükségünk van.


Szerintem egyre több ember kezdett el ezekre figyelni és ezt a szemléletet tovább adni a gyerekeinek.

Amíg nem létfontosságú, addig úgysem fog egyik napról a másikra mindenki odafigyelni mindenre. Mi is lehetnénk jobbak és tehetnénk többet.

2020. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező sztem jobb ha már feladod a létet, úgyis mindegy már 😭
2020. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Párhuzamot vontál egy vh. és a koronavírus között? Az kemény...
2020. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!