Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkérdezte, milyen ajándékot...

Megkérdezte, milyen ajándékot vegyen, végül nem olyat vett. Megmondanátok, hogy nem tetszik?

Figyelt kérdés

Próbáltam a fő kérdésben összesűríteni a lényeget. Tehát: az egyik rokonunk, akivel nagyon közeli a viszony, és nagyon szereti a gyereket (aki 5 éves lesz), megkérdezte, mit vegyen karácsonyra, minek örülne a gyerek. Elmondtam, több ötletet is adtam, mindenféle árkategóriában. Egyeztetett velem közben, mondtam, hogy melyik lenne jó, erre végül vett egy olyat, aminek szerintem a gyerek semfog igazánörülni, én meg végképp nem. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Ti odaadnátok-e a gyereknek?

2. Megmondanátok-e, hogy nem tetszik?


Tudom, örüljek, hogy ajándékot akar adni, időt is fektetett a keresgélésbe, és nem egy veszélyes játékról van szó, hanem olyanról, amiről tudom tapasztalatból, hogy ordítás lesz belőle, mert nincs türelme hozzá, és sok darabból is áll, úgyhogy majd pakolhatom én össze, és van is hasonló játéka.


Gondolom, oda kellene adnom. Férjem sem örül neki a fentebbi okokból. Visszavinni sem lehet. És tényleg hálás vagyok, hogy törődik a gyerekkel, nagyon szereti, szóval most biztos önzőnek vagy hálátlannak gondoltok, de nem tudom, mit tegyek. Ti mit csinálnátok vele?



2020. nov. 30. 09:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%

Odaadnám és pár nap múlva eltenném az "ezt most felejtsük el" játékdobozba.

Én így szoktam. Megkapja majd elteszem.

2020. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
84%
Ha később tud vele játszani, akkor félre raknám. Ha viszont nem tud, akkor tovább ajándékoznám olyas valakinek, akinek viszont jól jön, és szívesen játszik vele a gyereke. Porfogónak nem tartanám meg, mivel más is használhatná közben. Nem hiszem, hogy megmondanám, hogy nem kell, mivel már megvette. Mondjuk azt sem értem, hogy ha így egyeztet veletek, akkor végül miét vesz mást. Én nem szeretem ha felesleges dolgokra van költve, mivel ez a másiknak is pénz, és végül te se tudod használni.
2020. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%

Pontosan ugyanezt szoktam én is, mint az első


Van egy játékos szekrény, 5 polccal, a nappaliban. Az alsó sorban vannak azok, amikkel nem játszik a gyerek. Így elől is van, ha jön az a valaki lássa hogy "használjuk", ha a gyerek akar vele játszani önkéntesen ott van, de az alsó polc általában a kacatos sor, a gagyi játékokkal..

2020. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Miről van szó?

A gyerek megtanulhatja ám, hogy 1. nem mindig azt kapjuk, amire vagyunk, 2. nem minden jatek azonnal használatos, 3. 5 evésen nem ordít, ha valami nem sikerül, 4. leh3t együtt is játszani 5. Nem csak az oviban kell elpakolni a játékokat

2020. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%

Odaadnám a gyereknek. Lehet, hogy mégis örülni fog. Ha nem, akkor meg félrerakjuk, odaadjuk valakinek, akinek megtetszik.

Az nem számít, hogy te örülsz-e neki. És ne is presszionáld a te érzéseidet majd a gyerekbe.

Én biztosan nem csinálnék ügyet belőle. Főleg, hogy írod, hogy nagyon szereti, szóval biztosan a jó szándék vezérelte.

2020. nov. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Derjaderja ***** válasza:
96%

Biztos nem dönteném el előre a gyerek helyett. Alapból sose tudni náluk, meg szerintem ilyen "joga" nincs az embernek, hogy ne adja át valaki ajándékát, ha nem veszélyes.

Legalább tudja, hogy a rokon gondolt rá.

Szóval persze, odaadnám. Nàlunk amúgy sincs mindig elől minden játék, hanem amikkel nem játszik, elrakom a "játekkölcsönzőbe" és néha újrapróbálom. Ha azt látod, hogy nem használja, akkor ez jó megoldás lehet.

2020. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%

"tapasztalatból, hogy ordítás lesz belőle, mert nincs türelme hozzá, és sok darabból is áll,"


Ha elméletben a korának megfelelő játék és nem pl: 10 éves szintű puzzle vagy bonyolult társas... stb., akkor oda adnám.

Nem olyan ordító probléma, ha még nem tud vele játszani, egyszer meg kell tanulnia.

Ahogy az érzelmeit is kezelnie.

2020. nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk nem dönteném el előre, hogy nem fogja szeretni. És nem is nyilvánítanám ki sehogy sem, hogy nem tetszik. Hanem játszanék vele a gyerekkel közösen. Ha te úgy állsz hozzá, hogy biztosan nem lesz jó, akkor nyilván a gyerek sem fog játszani vele soha.
2020. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
95%

"amiről tudom tapasztalatból, hogy ordítás lesz belőle, mert nincs türelme hozzá, és sok darabból is áll, úgyhogy majd pakolhatom én össze, és van is hasonló játéka"


Gondolom lego vagy puzzle, vagy valami hasonló.

Nos, a korábbi tapasztalat nem mindig releváns, mert ugyebár a gyerek változik, fejlődik. Amihez nem volt türelme egy éve, lehet, hogy most lesz. Ha egy éve rosszul viselte a kudarcot, lehet, hogy most már jobban. Egyébként sem baj, ha szembesül azzal, hogy nemcsak könnyű sikerélményt adó feladat adódik az életben. Adott esetben apuka segíthet kirakni neki, és akkor máris sikerélmény lesz és vidámság, nem pedig ordítás.


Egyszóval én odaadnám a gyereknek. Ha rosszul sül el, akkor ő sem akar majd vele újra és újra játszani. Akkor pedig el lehet tenni, ahogyan másol már tanácsolták.

Az ajándékozónak nem mondanám, hogy rosszat vett. Esetleg, ha rosszul sült el, akkor megkérdezném tőle, hogy miért nem azokból vett, amiket javasoltam.

2020. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én odaadnám, aztán pár nap/hét múlva meg eltenném szem elől, ha nem szerette meg.
2020. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!