Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkérdezte, milyen ajándékot...

Megkérdezte, milyen ajándékot vegyen, végül nem olyat vett. Megmondanátok, hogy nem tetszik?

Figyelt kérdés

Próbáltam a fő kérdésben összesűríteni a lényeget. Tehát: az egyik rokonunk, akivel nagyon közeli a viszony, és nagyon szereti a gyereket (aki 5 éves lesz), megkérdezte, mit vegyen karácsonyra, minek örülne a gyerek. Elmondtam, több ötletet is adtam, mindenféle árkategóriában. Egyeztetett velem közben, mondtam, hogy melyik lenne jó, erre végül vett egy olyat, aminek szerintem a gyerek semfog igazánörülni, én meg végképp nem. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Ti odaadnátok-e a gyereknek?

2. Megmondanátok-e, hogy nem tetszik?


Tudom, örüljek, hogy ajándékot akar adni, időt is fektetett a keresgélésbe, és nem egy veszélyes játékról van szó, hanem olyanról, amiről tudom tapasztalatból, hogy ordítás lesz belőle, mert nincs türelme hozzá, és sok darabból is áll, úgyhogy majd pakolhatom én össze, és van is hasonló játéka.


Gondolom, oda kellene adnom. Férjem sem örül neki a fentebbi okokból. Visszavinni sem lehet. És tényleg hálás vagyok, hogy törődik a gyerekkel, nagyon szereti, szóval most biztos önzőnek vagy hálátlannak gondoltok, de nem tudom, mit tegyek. Ti mit csinálnátok vele?



2020. nov. 30. 09:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Nem gondolod kicsit túl ezt az egészet? Megkapja, örültök neki, ha nem jön be szépen elpakolod. Gondolom kapott már olyan játékot, ami a várakozásaiddal ellentétben nem lett kihasználva, lehet ez is olyan lesz.
2020. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
De, lehet, hogy túlgondolom. Amúgy nem sok ilyet kapott, mert meg szoktuk előre beszélni, illetve pont ettől a rokontól szokott ilyeneket kapni, amikre nincs se szükség, se használni nem igazán tudja, és most tökre örültem, hogy egyeztettünk, aztán mégis mást vett.
2020. nov. 30. 12:46
 23/37 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, a budos életben nem fog sikerülni ezzel a játékkal játszania, ha nem gyakorolja. Nem az Eiffel tornyot kell megépíteni, hanem egy kis kunyhót kezdetnek.

Legközelebb meg, ha felmerül kérdés, mit vegyen a rokon, akkor nem azt mondod, hogy "Jaj Katika, a Pucika valami epitojat3knak örülne a legjobban" hanem hohy "A Pucika a Tudomisen építőjáték Akármi sorozatszámú epitokeszletenek örülne, ami piros-narancssárga dobozban van és egy lila nyúl van rajta"

2020. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
84%

A gyerekek fantáziadúsabb részét pont nem érdekli a rendeltetésszerű használat.


Az az építőkocka kedden egy szelet torta, Szerdán egy szerszámos láda, vasárnap meg bála széna a lovaknak 😂😂😂


Nem tom milyen elemei vannak, de ha nem fog megfulladni tőle, akkor én odaadnám neki, de nem forszíroznám a tervező által kitalált ötletek megvalósítását...

2020. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
24, ez jó ötlet így, köszönöm.
2020. nov. 30. 13:12
 26/37 anonim ***** válasza:
79%
Lehet túl drágának találta az általad írt építőjátékot, ezt meg jó ár-értékűnek tűnt, aztán e mellett döntött. Ne hibáztasd, szerintem fogalma sincs, hogy az általa vett nem olyan jó. Itt szerintem nagyon is igaz, hogy a szándék a fontos, ha valami konkrét elképzelésed van azt magadnak kell megoldani.
2020. nov. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is eszembe jutott az esküvős lista kapcsán, hogy mi van, ha a keretbe nem fért bele neki amiket te mondtál, ez meg jónak tűnt.

Amúgy ha megkérdezem, minek örülne a gyerek, mit szeret, az inkább ötletgyűjtés , nálam is előfordulhatna, hogy meglátok valamit, és azt mondom, ó ez jó.

Harmadrészt mi van, ha két dühkitörés után elrakod a gyerek elől és kész?

2020. nov. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
36%
Én odaadnám és hagynám a gyereknek hogy úgy reagáljon rá ahogy akar. Viszont a rokonnal elbeszélgetnék hogy miért nem tart engem annyira tiszteletben hogy a kifejezett kérésemet semmibe veszi. Valószínű hebegés habogás meg sértődés lesz, de ez egy korrekt kérdés amire csak az nem tud korrektül válaszolni, aki csak önmagával van elfoglalva és az a fontos neki, hogy ő milyen remek ember hogy ajándékoz. Ez egy tudatalatti hatalmi játszma részéről és én halál nyugodtan tisztáznám vele.
2020. nov. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 28 egy doboz építőjátékból kell messzemenő következtetéseket levonni, meg hatalmi harcot látni oda, ahol nincs. Ha valaki gyerekjátékok miatt képes bárkit számonkérni, mert nem olyat vett, amit gondolt, hát ott baj van a fejben.
2020. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
36%

29 nagyon sok hasonló helyzetet éltem már meg a gyerekkel és rokonokkal, akik gyakran nem csak semmibe vették a kéréseimet játékokkal kapcsolatban de néha még rá is tettek. Egyik ilyen alkalommal teljesen nyugodtan megkérdeztem mindenki előtt a delikvenst hogy miért nem tartja tiszteletben amit kérek. Azóta nincs vele probléma.

Másfél éves gyereknek nem akartam, hogy a dédanyja rumos meggy bonbont adjon. Amíg kimentem a konyhába odaadta neki és megetette vele. Szerintem teljesen jogos ha a szülő kompetensebbnek érzi magát a gyerekével kapcsolatban, és az is ha felháborodik ilyen eseteken.

Szerintem jobb az elején rendezni az ilyen szituációkat, nem pedig gyűjteni és nyelni meg elfogadni, hogy biztos csak jót akart...

2020. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!