Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkérdezte, milyen ajándékot...

Megkérdezte, milyen ajándékot vegyen, végül nem olyat vett. Megmondanátok, hogy nem tetszik?

Figyelt kérdés

Próbáltam a fő kérdésben összesűríteni a lényeget. Tehát: az egyik rokonunk, akivel nagyon közeli a viszony, és nagyon szereti a gyereket (aki 5 éves lesz), megkérdezte, mit vegyen karácsonyra, minek örülne a gyerek. Elmondtam, több ötletet is adtam, mindenféle árkategóriában. Egyeztetett velem közben, mondtam, hogy melyik lenne jó, erre végül vett egy olyat, aminek szerintem a gyerek semfog igazánörülni, én meg végképp nem. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1. Ti odaadnátok-e a gyereknek?

2. Megmondanátok-e, hogy nem tetszik?


Tudom, örüljek, hogy ajándékot akar adni, időt is fektetett a keresgélésbe, és nem egy veszélyes játékról van szó, hanem olyanról, amiről tudom tapasztalatból, hogy ordítás lesz belőle, mert nincs türelme hozzá, és sok darabból is áll, úgyhogy majd pakolhatom én össze, és van is hasonló játéka.


Gondolom, oda kellene adnom. Férjem sem örül neki a fentebbi okokból. Visszavinni sem lehet. És tényleg hálás vagyok, hogy törődik a gyerekkel, nagyon szereti, szóval most biztos önzőnek vagy hálátlannak gondoltok, de nem tudom, mit tegyek. Ti mit csinálnátok vele?



2020. nov. 30. 09:31
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
69%

Én tudom, hogy minek örül a gyerekem, de odaadom a rémes holmikat is, amiket kap, max utána elrakom. Ha nem akarom megbántani azt, aki adta, akkor nem ott nyitja ki előtte, ha viszont(pl itt) az arcába akarom tolni, hogy látod nem ismered a gyereket, akkor előtte nyithatja ki a gyerek. Aztán lássa csak az üvöltést, meg hogy nem örül, és ha emiatt szidják, akkor megvédeném.


NEM KÖTELEZŐ MINDENNEK ÖRÜLNI! Sok olyan helyzet van, pl ez, ahol az ember nem azért ad, hogy örömet okozzon, hanem ahol magának akar örömet okozni, hogy adott!


Megköszönni meg kell, de örülni nem. Magát az érzést hamisítani és erre tanítani a gyereket.. szerintem ez gerinctelen dolog, megmondani mit érezzen, ilyet nem lehet.


(Hoppá, az is rendben van, ha 5 éves üvölt, ha nem tetszik neki a játék? Jó hosszú dackorszaka van neki, véletlen sem más áll a háttérben!)



Előre ne szólj neki, hogy utálni fogja, én azt mondanám, hogy "Köszönjük, egész jó holmi, de szerintem nem szereti az ilyeneket, szóltam is, szóval ha esetleg nem fog neki örülni, ne bántódj meg, csak gyerek, de odaadhatod, örülünk, hogy kap valamit. Legrosszabb esetben majd később jó lesz neki!"

2020. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%
Ja, 11, teljesen normális, ha egy gyerek üvöltésbe kezd egy neki nem tetsző ajándék láttán. Az is, hogy te, mint elvileg felnőtt ember, egy szülő, aki ugye jo példát kellene hoyg mutasson a gyerekenek példamutató célzattal "az arcába akarom tolni, hogy látod nem ismered a gyereket,...". Hat nem, nem normális. És nem, egy 5 éves ne üvöltsön, ha nem tetszik neki az ajándék. Nálam a műsorodnak az lenne a következménye, hogy a budos eletben nem vennek semmit a neveletlen kölyködnek.
2020. nov. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
44%

Lol, mert szerinted az rendben van, hogy kikérik a véleményem, utánajárok, lemondok a saját ajándékozásaimról(mert ha a rokonnak ajánlom, én nyilván nem veszek neki), megmondom minek örülne, majd ezekután vesz egy teljesen más dolgot, figyelmen kívül hagyva a kért jó tanácsot, amit az ő érdekében adok(nem csak a gyerekében), ugyanis nem akarom, hogy szegény rokon nénike megbántódjon a gyerekem lefelé görbülő szája láttán és még pénzt is adjon ki.. akkor ezt le kell nyelni. NEM kell.


Igazából ilyen rokontól nem is kell semmi, a gyerek és az együttérzés miatt tartok csak fent látszatkapcsolatot, leginkább a felnőtt rokon érdekében, hogy ne maradjon egyedül magányos macskásnőként. A gyerekemnek nincs szüksége olyan xedik rokonra, akik figyelmen kívül hagyják az érdekeit és csak arra tartják, hogy a maguk örömére ajándékozzanak. Az nem valódi ajándék, amit a rokon fog adni, mert nem a gyereknek akar örömet okozni, hanem magának! Ilyen nem is kellene, ismétlem, hogy csak az ő érdekében hagynám a családhoz való tartozást, mert hát rokon. A gyerekem ilyen mentalitású ember társaságán nem nyer. Ha meg mindenki csendben elnézően mosolyog, soha nem változik semmi, tettekkel és szavakkal tenni kell érte, hogy változzon a helyzet!


Francnak se kell 5 évesnek 100dbos ezredik puzzle, ha a gyerek nem bírja és frusztrálódik, az ilyen ajándékot tartsák meg maguknak. Adjon az ajándékot, aki örömet akar szerezni, mert aki örömet akar szerezni, az képes is rá!(nem csak pénzzel lehet)


Gondolom előző te olyan vagy, aki ha utálja a macskákat és turkálós macskás pólót kap az egyik szerettétől, hálásan mosolyog, hogy költöttek rá, nem pedig elgondolkozik, hogy miért is a szerettem, ha ennyire fogalma sincs róla, ki vagyok!

2020. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
81%
Pedig az utolsónak igaza van. Ez olyan , hogy ott a nászajándék lista, van rajta kávéfőző, kenyérsütő, meg turmixgép, de kapunk egy sushi készletet, aminek nem örülünk, amit nem használunk. Ne legyetek már ennyire merevek, miért ne kapna azt a gyerek, amit szeret? Csak ismeri az anyja... A kedves rokon akkor meg minek kérdezte...? Jöhettek lepontozni...
2020. nov. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
50%

13!


Ne, derült ki a kérdésből, mi az a valami amit a gyerek kapni fog. Nyilvánvalóan nem homlok egyenest ellenkező dolog, mint amiről beszéltek, hiszen egyeztettek róla. Eseelyes, hogy 100 darabos puzzle helyett 500 darabos


Ha macskás pólót kapnék, akkor is megköszönném, nem mutatnám ki, hogy nem örülök neki és pláne nem vagnek le hisztit. Se 5 evésen, se 15 evesen. Hidd el, gyerekként kaptam én is olyan ajándékot, aminek nem őrültem, mégsem adtam elő a hatágu halálát vagy elkényeztetett pitsa szintű hisztit. A gyereket nevelni kell és máris nem fog üvölteni egy nem tetsző ajándék láttán, hanem simán elfogadja, megköszöni és annyi.

2020. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
4%

14!


"Egyeztetett velem közben, mondtam, hogy melyik lenne jó, erre végül vett egy olyat, aminek szerintem a gyerek semfog igazánörülni, én meg végképp nem"


Itt nem szusi készlet van kávéfőző heleytt. A kérdező baxta leírni, konkrétan miről van szó, de egyértelmű hogy egy olyan dolog, amiből többféle verzió van. Pl 100 darabos puzzle heleytt 500 darabos, sima lego helyett valami spéci forma szett, stb.

2020. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ötleteket, találtam mindben hasznosat, gondolkodnivalót.


Pontosítás végett: a gyerek nem akkor ordít, mikor megkapja, kapott már nem egy olyan dolgot, aminek nem örült annyira, de udvariasan reagált. A játék olyan, hogy sok türelem kell hozzá, egy olyan építőjáték, ainél az elemek elég könnyen lecsúsznak egymásra, könnyen összedől, amit épített. Az ordítás akkor következik be nála, amikor ez sorozatosan bekövetkezik, ezért én ezt a típusú játékot nemerőltetem. Van olyan építőjátékunk, ami nem dől össze annyira könnyen, mint ez, szóval gyakorolhat vele.


Tökre igaz alapból, hogy nem dönthetek helyette, nem is szeretném belebeszélni, ahogy pl. fülbevalóról vagy a vallásáról semdöntenék a gyerek helyett (szíve joga annak, aki megteszi, csak azért írom, hogy látszódjon, hogy én is ebben hiszek a magunk számára). Ami miatt megfordult a fejemben, hogy ne adjam oda, az az, hogy rám is hatással van. Pakolunk eleget, és az ordítást sem szeretjük hallgatni. Természetesen a gyerek is köteles maga után elpakolni, de ne mondjátok már nekem, hogy soha nem fordul nálatok elő, hogy a gyerek kéri, hogy segítsetek neki. Főleg, hogy egy sokdarabos játék, a franc akarja szétdobálva kerülgetni.


Na mindegy, nem tudom, mi legyen. Valószínűleg oda fogom adni, tekintettel léve a rokonra, aztán a következő ilyen allalom előtt összeállítok egy hosszabb listát, és megkérem, hogy arról válasszon. A barátnőimmel is mindig meg szoktuk beszélni, mit kap a gyerek.

2020. nov. 30. 12:26
 18/37 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy kérdést megér az illető rokon felé, hogy miért nem az általad javasoltak közül választott. Vigyázni kell a megfogalmazással, hogy véletlen se érezze számon kérésnek ezt, csak szimpla érdeklődésnek. Én szülőként tényleg őszintén kíváncsi lennék, miért így cselekedett.
2020. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
A játékról több konkrétumot nem írok, mert olvashatja itt, és nem szeretném mrgbántani.
2020. nov. 30. 12:32
 20/37 anonim ***** válasza:
81%

18: Nem tudom, minek kell ebben bármit keresni. Gondolta, építőjáték az építőjáték. Nem gondolt bele, hogy ezzel nehezebb játszani.

Kérdező: ha ez az építő nehezebben marad a helyén, akkor játszatok együtt vele. Meg ezek szerint később jó lesz ez is, ahogy fejlődik.

2020. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!