Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, akinek nagyon korán...

Van, akinek nagyon korán kezdett el beszélni a gyereke és hamar nagyon sokat beszélt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Én anyukám elmondása szerint már 1,5 évesen hibátlanul, folyékonyan beszéltem és be sem állt a szám, viszont elkezdtem dadogni később ami miatt logopédushoz kellett járnom oviban. A kislányom 2 éves, 3 nyelvű és angolul folyékonyan beszél, a másik 2 nyelven is mindent megért de csak szavakkal kommunikál rajtuk egyelőre.
2020. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem állítólag már 1 évesen mondatokban beszélt. Igaz azóta se lehet leloni se 😂
2020. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lanyom 16 honaposan nagyon szepen folyekonyan beszelt, kis verseket mondott.

A fiam 3 evesen! szavakat.. nagyon nehezen kezdett el beszelni, mondjuk azota be nem all a szaja :)

2020. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Anya szerint én 9 hónaposan már mindent mondtam. Tesóm 10 évvel fiatalabb nálam, én is emlékszem rá, hogy 9 hónaposan már rendesen beszélt, a boltból kifelé úgy köszönt, hogy viszont látásra. 😅
2020. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

16 hónaposomnak hatalmas a szókincse. Mindent tud, nincs olyan, amit ne mondana. Egyszer elmondom, és onnantól tudja. Már próbálgatja a 2-3 szavas mondatokat (persze hibás ragozással), de simán elmondja, mit szeretne. Mondókákkal is próbálkozik már. Nem megy neki, az első 2-3 szó után csak ritmusos hablaty van, de nagyon lelkes.

Épp ma szóltak meg egy másik kérdésnél, ahol leírtam, hogy 15 hósan 100 szó fölötti volt a szókincse :D Jah, hát sokan rácsodálkoznak, főleg játszótéren, ahol 4-5 hónappal idősebbek se beszélnek fele ennyit se. De hát ez van, ő ilyen. Nem volt vele többet foglalkozva, mint bármelyik másik gyerekkel

2020. dec. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor most higgyem el amit anyukám mondott, hogy 1.5 évesen mondatokat mondtam?!

Azt hittem ez egy ilyen agymenése, sok mindent kever kavar az agya.

2020. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1,5 évesen miért ne kondhattal volna mondatokat? Az meg nem is olyan extrém korai. Azért az ritkább amelyik gyerek 2 évesen csak a minimum 10 szót teljesíti.
2020. dec. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mintha mást olvastam volna a neten, nem tudom. Azt hittem csak felvág, hogy én bezzeg gyerek voltam.
2020. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!