Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek későn kezdett el beszélni a gyereke?

Figyelt kérdés

És nem beszédfogyatékos, tehát fejlesztés nélkül is megtanult szépen beszélni?

Kislányom 2 éves 4 hónapos, maximum 10 szót használ, azok is a legegyszerüebbek, mama, baba, kaka, stb. Viszont nagyon értelmes. Eddig vártam türelmesen, de most már kicsit furának érzem a beszéd hiányát, jelentkeztem két fejlesztő központba, elvileg fogadnak is minket nemsokára. De nehezen mozgok és félek, hogy hetente sokszor messzire kell vinnem fejlesztésre, vagy speciális oviba, természetesen viszem ha kell. De jó lenne egy pozitív tapasztalat, van akinél ilyen későn indult be a beszéd?



2019. okt. 9. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem minden megkésett beszédfejlődés mögött beszédfogyaték az ok...

És nem csak beszédfogyaték esetén kellhet fejlesztés...

Szezont a fazonnal.

2019. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1 kötekdni máshol köszi

Nem vagyok logopédus, akkor nem kérdeznék.

De az ilyen 1-es félék kedvéért javítok: nemcsak beszédfogyatékos, hanem bármilyen beszédfejlödést hátrányosan érintő állapot.

2019. okt. 9. 14:30
 3/12 A kérdező kommentje:
Kérem, hogy csak az válaszoljon, aki a kérdésre tud válaszolni! Köszönöm szépen!
2019. okt. 9. 14:33
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Lányom 2 éves és 3hónapos. Másfél hónappal ezelőtt 5 szava volt, de mindent megértett. Én is kezdtem aggódni.. Azóta viszont naponta egy-két új szót kezd el használni, most már 50 feletti szókincse van. Szóval nálatok is lehet, hogy beindul.
2019. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a kisfiam 3 éves korában kezdett el beszélni,de akkor mondatokban. Addig csak szavakat használt,azt se sokat. Nem hittem el,hogy van ilyen,de konkrétan úgy történt,hogy egyik este lefeküdt aludni úgy,hogy aznap még csak szavakat mondott,reggel meg mondatokban kezdett beszélni.


Most 10 éves,kitűnő tanuló,korához képest fejlett szókinccsel,viszont máig hallható beszédhibával küzd,logopédus foglalkozik vele. Hogy ez a furcsa beszédfejlődés következménye-e,nem tudni,de gyanítom,hogy igen.

2019. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

A fiam úgy ment oviba, hogy nem tudott magyarul, csak halandzsázott. Élő ember nem értette, mit akar...

Most nagycsoportos, logopédus egyáltalán nem kellett, mert nagyon szépek a hangjai, csak a magyar nyelvtannal van haragban azóta is...

Nem jártunk sehová, csak az oviba, ahova a tesói is, és ugyan évvesztes lett a suliban, és most beírattam ilyen előkészítő foglalkozásra, mert rajzolni még mindig nem tud, de összeségében egészséges a krapek. :)

2019. okt. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Gyerekem 3 évesen kezdett mondatokban beszélni, előtte pár szó égy rengeteg halandzsa.


3,5 évesen folyékonyan beszélt, most 5, eddig azt hittem, mindent ért, de csak kilogikázta, mit akarhatok. Pl a mindig jelentését még nem tudja.


Pár ilyen szó van, kicsit pösze(r-l) de amúgy rendben van.


Hálistennek szépen rajzolt már 2 évesen is emberalakot meg mindent, innen lehetett csak tudni, hogy az intelligenciával nincs gond.


Hogy enyhe beszédfogyaték e ez, nem tudom, de nem is érdekel, apróságnak tartom ahhoz képest, amiket korábban diagnosztizáltak nála(ami mind megdőlt)...

2019. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fiam 3,5 évesen kezdett jobban szavakat mondani, most itt tartunk, a mondatai is csak egymás mögé pakolt szavak mindenféle kapcsolat nélkül, de ezet is úgy mondja mintha pont lenne minden szó után
2019. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még ninca elkésve. A nagyfiam 3,5 éves volt, mikor elkezdett egyre folyékonyabban beszélni. Fejlesztésre vittük, tornára, pszichológus, logopédus, kutyaterápia. Most 6,5, folyékonyan, megállas nélkül egész nap beszél. Logopédushoz most is fog járni, meg iskolafelkészitesre is, és most uszni kezdett. Nagy a mozgásigenye, aktiv és nehezen tud megülni a fenekén.
2019. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom más okból járt TSMT tornára, a csoportjában több megkésett beszédű gyerek volt. Heti 1 foglalkozás volt, és általában segített a beszédfejlődésben.
2019. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!