Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek későn kezdett el...

Akinek későn kezdett el beszélni a gyereke, hogy ment a szobatisztaságra szoktatás?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Nyáron szeretném elkezdeni a szobatisztaságra szoktatás, de nem tudom, hogy fog menni. Néha, ha kaka van a pelusban, akkor szokott szólni, hogy, kaka. De a pisi szót még nem is tudja kimondani.


Szoktam kérdezni tőle, hogy ráül-e a bilire pisilni, de ilyenkor inti a fejével, hogy nem, de játékból rá szokott ülni.


Szerintem még nem is tudja összekötni a dolgokat, hogy mit szokott csinálni a pelusban, ha bekakilt az zavarja egy idő után, de ennyi.


Mennyit fog ez változni a fél év alatt? Van értelme addig elkezdeni a szoktatást, míg nem tud szólni, hogy kakilni fog, vagy pisilni?


2020. jan. 20. 06:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Októberben volt két éves a fiam és nem beszél. Viszont -ugyan meg nem stabilan - szobatiszta. Megy a wc-hez, bilihez és vetkozik, legtöbbször a legnagyobb játék közben is.


Szerintem nincs összefüggés.


Mi is úgy kezdtük, hogy elől volt játékból ráült. Az udvarra (társasház) vittuk egy idő után a bilit, mert látta két nagyobbtol, hogy abba pisilnek. Ő is mindig ráült, akkor már pelenka nélkül. Egyre tudatosabb lett.


Fel év rengeteg idő nekik, szerintem legyen elől, lássa és majdcsak megjön a kedve.

2020. jan. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

3,5 évesen lett szobatiszta és akkor kezdett rendesen beszélni.


Már 2 éves korától zavarta a kaki, húzta a pelust, vette volna le, illetve látszott a fején, hogy kakilni fog. Felállt, vagy beállt a kakiló pózba és nyomásra készült.


Sokat fog változni, amint felismeri, hogy a kakilást egy inger előzi meg, ha nem is fog beszélni, jelezni fogja neked, csak tudja, hogy a kakinak a wcben/biliben a helye.

2020. jan. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Már kicsi kora óta látja, hogy anya, meg apa a WC-re ül, és mindig mondtuk is neki, hogy kakilunk, pisilünk. Szóval már tudnia kéne, hogy a nagyok a wcbe csinálják.


Segítsek neki valahogy, vagy egyszerúen csak várjak, hogy magától odahozza a bilit, ha már nem akar pelenkába üríteni?


Azt tudom, hogy az erőszak nem jó, és az a legjobb, ha magától ösztönösen érez rá, hogy már megérett a bilibe ürítésre.


De hogyan tudok neki segíteni, erőszakmentes én, az ösztönöket előhozni?


Mindenki mindig azzal stresszel, hogy már bilire kéne szoktatnom, én meg csak várok arra, hogy majd magától fog menni.


Szerintük nem vagyok jó anya, mert nem tanítottam meg járni, nem tanítottam beszélni, nem tanítom bilizni, nem tanítom játszani, hanem várom, hogy a sült galamb a számba repüljön és mindent maga tanuljon meg. De ezek szerintem ösztönös dolgok amikre maguktól ráéreznek, nem olyan, mint az írás, olvasás, számolás amire tanítani kell.

2020. jan. 20. 07:14
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Jó anya vagy! Ahogy te erzed! Te időd a legjobban mi a jó a lsnykadnak!


Nálunk a nappaliban van a bili...

2020. jan. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

A wcbe üritès pont nem egy ösztönös dolog:) ösztönös az, ami az ember kialakulásának kezdetén is megvolt, pl hívja az anyját a sírással. Angol wc meg vagy 100 éve van:)


Kérdezgesd, hogy jön e az inger, ennek felismerése ösztönös(nem ugyanoda piszkítottunk hanem visszatartottuk), ha már nyög vagy bólogat, vagy észreveszed, hogy a pelust akkor kezdi piszkálni, mikor màr rákészül, akkor kell benne tudatosítani, hogy érzed, hogy pisi-kaka jön? Azért piszkálod a pelust? Kell kakilni? Pisilni? Ezt kell felismerni, hogy mit miért csinál, tudatosítani benne. hadd kapcsolja az ingerhez, hogx ez a pisi kaki előtti állapot. Aztán tanítgatni kell, mesélni róla, megmutatni, hogy a wcbe kell csinálni a dolgot(vagy bilibe), néha eljátszani hogy a bilibe nyom kakit/pisit..


Ösztönösen nem fogja tárgyhoz kötni a kakit-pisit, ez egy tudatos dolog, felismeri, hogy hova kell, ha inger jön, az inger felismerése és a nem maga alà ürítés ösztönös csak, tárgyhoz kapcsolni és a módszert megmondani neked kell,


Nagyon jó anyuka vagy!:)

2020. jan. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm, akkor ezt fogom tenni. De ha azt kérdezgetem, hogy jön-e az inger azt tudni fogja mire értem? Egyáltalán nem tudja szerintem, hogy ez mit jelent. Ezért szoktam azt kérdezgetni, hogy kell-e pisilni? Kakilsz-e? De mikor határozottan látom, hogy kakil. Akkor is bólogat, hogy nem. Aztán meg mutogat a pelenkájára, hogy kaka.


Most ha odaviszem a bilihez, mikor kakil, az nem túl erőszakos? Neki kéne felismerni, hogy igen ő kakil, és bólogatni, mikor kérdezem, hogy ráül-e a bilire, nem? De ő végig azt füllenti, hogy nem kakil.


Nem tudom mi a helyes lépés, mert bennem nagyon erősen megmaradt a kényszeres bilire szoktatás, még 7-8 évesen is bepisiltem, és volt, hogy bekakiltam is, nagyon égő volt :(

2020. jan. 20. 07:56
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Nyáron a legkönnyebb a szobatisztaságra szokatás. Nekem fiaim vannak,mindegyik télen született. Így 2,5 évesek voltak,mire szobatiszták lettek.

Nem adtam rájuk nappalra pelenkát,csak kisgatyát. Persze volt baleset. De (nálunk legalábbis) könnyebb volt pelenka nélkül bilire szokatni őket. Sokat voltak az udvaron,ott azért másabb volt egy-egy baleset,mint a lakásban.

A legfontosabb,hogy ne görcsölj rá,mert a gyerek megérzi,ha görcsösen ragaszkodsz a sikerhez. Teljesen természetesen kezeld. Ha bemegy a bugyiba,ne szidd meg,kedvesen cserélj neki bugyit,nyugtasd meg,hogy nem csinált rosszat. Jönni fog a siker,amint a kislányod megérett rá. Csak hagyd nyugodtan pelus nélkül.

Jó anya vagy,ne hallgass azokra,akik mást mondanak.

2020. jan. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó vagyok.

Nekem akkor még nem beszéltek,szavakat igen,de folyamatosan nem.

Nem látok összefüggést a kettő között.

De nyárig még simán beszélhet a kislányod.

2020. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: csak az udvaron volt pelenka nélkül, vagy a lakásban is? Nálunk hatalmas szőnyegek vannak, amiket nem tudunk felszedni, mert különben az alattunk lakó bepanaszol minket a hangoskodás miatt, és nagyon nehéz takarítani róla a pisit. Ezért is félek előre a szoktatástól.
2020. jan. 20. 08:20
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

A lakásban is pelus nélkül voltak. Alváskor adtam rájuk.

De ha te nem tudod megoldani,és sokat vagytok szabadban (van udvar? Látom,társasház),elég kint pelus nélkül.

Én azon a nyáron szőnyegtelenítettem a lakást,nyilván nem lett volna szerencsés,ha telepisilik a szőnyegeket😃.

2020. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!