Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez így működni fog?

Szerintetek ez így működni fog?

Figyelt kérdés
2 évesem lassan bölcsibe megy és az étkezéssel gondjaink vannak. Képes arra h egyedül egyen, kanállal villával is. De! Ha egyedül eszik akkor 3 kanál után megunja és elmegy. Mivel vékony nagyon ezért inkább játékkal,énekléssel stb. eltereltem a figyelmét és megetettem így rendes adagokat evett mindenből. Ma elkezdtem h csak elérakom, max megpróbálok segíteni ha nem megy de h nem kell neki nem fogok játékot adni,hanem akkor befejezte és kész. Így eddig a mai nap 260ml tápszert, fél virslit fél kefirt és 5 kanál levest evett. Együtt eszünk az asztalnál,közben tv nem megy. Olyam nem szoktam,hogy elől hagyom a kaját és mikornkedve van eszik mert ebben semmi rendszer nem lenne+ ott poshadjon az asztalonnfél napig? Csokit kekszet enne,főleg most mikuláskor,de nem adok csak keveset ezekből.

2020. dec. 7. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi, a bölcsiben egész más, mint otthon. Ott nincs olyan, hogy csak rá figyelnek, hogy addig etetik, míg minden elfogy, hogy az összes figyelem az övé. Pár nap után megtanulja, hogy mindenki együtt eszik, és ha nem akar éhes lenni a következő étkezésig, bizony jól kell laknia. Az első pár napban persze úgyis vele foglalkoznak a bölcsis nénik evéskor, de hamar rá fog szokni, hogy ott ez a rendszer. (Persze ettől még otthon nem biztos, hogy változni fog, a gyerekek nagyon megérzik, hol mit lehet/szabad.) Egészséges gyerek nem hal éhen, ne igzulj :)
2020. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
En nem ertem az anyukakat akik ezen idegesitik magukat. Egeszseges gyereknel ahol nincs semmi orvosi problema mit kell ezen gorcsolni. Napi 6szor meg van kinalva normalis etellel ha eszi eszi ha nem nem. Gyerek kaja mellett meg nem halt ehen. Es nem nem beszelek konnyen a bolcsi elso honapaban azt hallagatam h a lanyom semmit nem eszik itrhon is alig. Lass csodat sok esetben 3.napra mar volt annxira ehes h normalisan egyen. A bolcsiben azota már szépen eszik. Nyilvan nem olyan kajaval csinald amirol tudod h gyuloli de ennyi.
2020. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem fog. Én "nem rontottam el", mégse eszik a gyerekem. Ő bölcsis nem volt, csak ovis, de az oviban pont ugyanúgy nem eszik semmit, mint otthon. Annyira nem eszik, hogy bár oviban aztán már tényleg nem szokás, volt rá példa, hogy megpróbálták megetetni. Úgy szóltam én rájuk, hogy ne, otthon se szoktuk.
2020. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Az enyém valamiért stresszelt evéskor. Állandóan ordítás volt,ha enni kellett. Ha éhes volt,akkor sem evett. Ráadásul nem is rágott 18 hónapos koráig.Voltunk vele neurológián, gasztrón semmi baja. Rettegtem a bölcsitől. 20 hónaposan kezdte. Minden probléma megszünt. Keveset eszik,de eszik. :) 2 hét után már gond nélkül ott aludt és nem is sírt. Itthon jobb lett az étvágya,mert örül annak, hogy azt eszi amit szeret.
2020. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!