Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le hogy ne...

Hogy szoktassam le hogy ne rágja a jatékait? 2 éves múlt és mindig rágja a játékait.

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy, majd abbahagyja. Erről nem lehet leszoktatni.
2020. dec. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tok normális, majd magától abba hagyja.
2020. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy ilyen korban nem normális ha még rág.Mert már el kéne hagynia. Igazából kicsinek nen rágta öket ennyire mint most.
2020. dec. 8. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem rémlik, hogy alsóban rágtam a ceruzám végét, szóval türelem :D
2020. dec. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a 7 éves pakolja állandóam a szájába a cuccait...
2020. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A húgom általános iskolában megETTE a ceruzáit, radírjait, a papírzsepit, a füzetlapot, és úgy nagyjából mindent.


Diplomás ápoló lett belőle, normális.


Nyugi!

2020. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Vártam, hogy kisiskolás gyerekek szülei is reagáljanak, mert valóban előfordul valamilyen formában még kisiskolás korban is az orális hangsúly, és így talán a kedves kérdező esélyesen megnyugszik. Óvodában, iskolában is dolgoztam többek között, a tanumányaim okán (és babysitterkedtem). Freud 3 fő szakaszt tapasztalt a kisgyermek korban, de mindhárom tényező jelen van kb 8 / 10 éves korig, csak más és más hangsúllyal. A hangsúly egyénfüggő, ritkábban trauma, és/vagy hibás nevelés -pl szobatisztaság kialakításának mikéntje- módosíthatja.


Baba korban a száj a leghangsúlyosabb (orális szakasz), de totyogó korban is szeret szájába venni a gyermek, amit csak lehet, főleg mert vizsgálja ezáltal is. A totyogó korban fokozatosan az análsi szakasz válik leghangsúlyosabbá, ennek is van mind testi, mind pszicghés vetülete, egyszerre pszichés és testi a szobatisztaságra érés folyamata ekkor, de pl megelőlegeződik ekkor, hogy miként lesz képes analizálni dolgokat. Az ánusz is analizáló szerv, ezért nevezik ánusznak (végbélnek), hiszen leválasztja a felesleget a hasznosról. Az, hogy ilyen szempontból kiegyensúlyozott, vagy pedáns, vagy hanyag lesz-e nagyobb korában, ilyenkor alapozódik meg, tehát az anális szakaszban (kb 1-3 éves kor, eközé esik dackorszak is, és a szobatisztává válás, többnyire).


Azonban a totyogónak még mindig elég fontos az orális szakasz, tehát szájába venni, amit csak lehet. Aztán elkezd játszani a vizelete, széklete visszatartásával időnként. Ez neki játék is, nem csak ösztönös tanulás.


A teljesebb kép kedvéért csak megemlítem a freud-i 3. szakaszt, az óvodás korra jellemző a fallikus szakaszt. A nemi kíváncsiság és a maszturbálásra való hajlam óvodás korra tetőzik (de ezek is mind megvannak már baba korban), és intellektuálisan főleg az érdekli az ovisokat, ami feltűnőbb, tehát a fiúk nemi szerve (innen a korszak neve).


De még mindig lehetnek orális motivációk, akár 8 éves korig is fontos lehet a gyermeknek, igaz, valami pszichésen nem kiegyensúlyozottan alakult, ha egy 6-8 éves még mindig szopja az ujját, rágja a ceruzáját stb. Sajnos felnőtt korra az ilyen kisiskolásokból esélyesen orális pszichés fixációval küzdő felnőtt lehet -ami egyáltalán NEM BIZTOS, csak megnő az esély-, vagy dohányzára, vagy alkoholizmusra hajlam, vagy evéssel kapcsolatban: bulímiás, anorexiás hajlam. Ha tehát a hangsúlyok aránya életkor szerint nem eléggé kiegyenlített, megnő ezek esélye a leendő életében.


(De a megoldás sose tüneti kezelés, és sosem erőltetés -kényszerített leszoktatás-, sosem agresszív nevelés. Hanem az okok keresése és azokkal szambesülés, majd azok feloldása.)


Summa:


Orális szakasz főleg baba korban: bekebelezés, túlélés.


Anáis szakasz, főleg totyogó korban: analízis, és a hogyanok, módszerek keresése.


Fallikus szakasz: a világ egésze, kiegészülés, nemiség, nemi kíváncsiság, filozofikus hajlam, "miért"-ek keresése, miért-korszak, miért-kérdések hangsúlya. (Ovis kor.)


A kérdező aggodalma kapcsán a lényeg, hogy nincs miért aggódnia a leírása alapján (csak egy kókler, sarlatán tesz kinyilatkoztatásokat ilyen életkorban és ilyen esetben, azaz tippelget, az viszont káros "diagnózis" volna).


Az 5 évesek nemi kíváncsisága mellett még gyakori a szájas tevékenység, általában ujjszopás formájában. A kérdező meg sokkal kisebb gyermekről tett fel kérdést, tehát megnyugodhatsz.

2020. dec. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kicsit megnyugodtam.
2020. dec. 8. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Kend be erőspistával
2020. dec. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!